close
Blog Yazıları

Anti-Aging Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

Anti-Aging Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

 

Aslında sorunumuz yaş almak değil yaşlanmak, daha açık bir ifadeyle olgunlaşmak değil çökmek. Anti-aging krem ve serumlar ise bu soruna karşı verdiğimiz mücadelede en büyük destekçilerimizden. Geçen zamanın, çevresel etkilerin ve stresin cildimizde bıraktığı izleri silmek için geliştirilen yaşlanma karşıtı teknolojiler arasında en kolay ulaşabileceklerimiz onlar. O halde biraz detaya inmekte fayda var…

  1. Yaşlandıkça cildimiz daha az yağ üretmeye başlar, bu da daha kuru ve gevşek olmasına yol açar. Yapılan araştırmalar, cilt yaşlanmasının en önemli nedenlerinden birinin hormon dengesinde yaşanan değişimler olduğunu gösteriyor. Özellikle büyüme hormonunun azalması cildin sarkmasına ve incelmesine neden oluyor. Hava kirliliği ve zararlı güneş ışınları da diğer sebepler arasında.
  2. Hızlı yaşlanmada yanlış beslenme ve egzersizden uzak bir hayat büyük rol oynuyor. Sadece yediklerimiz değil, yemeği nasıl pişirdiğimiz bile önemli. Örneğin hazmetmekte zorlandığımız yemekler tüketiyor, meyveleri doğal halleri yerine rendeleyerek, keserek ya da sularını çıkararak tüketiyoruz. Egzersiz yapmak da en az beslenme kadar önemli. Kasların gücünü kaybetmemesi için erken yaşta sporu hayatımıza sokmamız gerekiyor. Araştırmalar, düzenli egzersizle ortalama 10 yıl daha genç kalabileceğimizi gösteriyor.
  3. Gelişmiş anti-aging cilt bakım ürünlerinin vaat ettikleri oldukça fazla: Cildin yenilenme sürecini harekete geçirerek hücreleri onarırken derinlemesine nemlendiriyor ve kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlıyorlar. Cilde sıkılığını, dolgunluğunu ve esnekliğini geri kazandırmak, yüz kontürünü yeniden belirginleştirmek de görevleri arasında.
  4. Deri altının daha iyi nemlenmesini sağlayan ve ciltte doğal dolgunlaştırıcı etkisi gösteren hyalüronik asit, vücudun kolajen, elastin ve diğer önemli cilt moleküllerini üretmesine destek olan Ubiquinone ya da diğer adıyla Koenzim Q10, onarıcı etkisiyle B vitamini, kolajen yapımındaki rolüyle C vitamini, antioksidan özelliğiyle E vitamini ve sıkılaşmaya yardımcı olan DMAE, iyi bir anti-aging üründe bulunması muhtemel içeriklerden.
  5. Kırışık karşıtı kremler kırışıkların görünümünü azaltmayı, anti-aging ürünler ise yaşlanmanın tüm belirtileriyle savaşmayı hedefliyor. Yani cildinizde sarkma ve lekelenme gibi diğer sorunlar da varsa ikinci şık daha mantıklı bir seçenek. Yapay kolajen gibi geçici çözümler sunan ürünlerden uzak durmakta da fayda var.
  6. Herkesin cildi farklıdır ve aynı içeriğe değişik tepkiler verebilir. Dolayısıyla, doğru anti-aging bakımını bulmak için araştırma ve ürün karşılaştırması yapmak şart. Hatta mümkünse beğendiğiniz ürünleri deneyerek test etmeniz en iyisi.

 

Anti-Aging Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey Fotograf / Resim

Anti-Aging Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

anti-aging uygulamaları
anti-aging yiyecekler
Anti-Aging Krem
Anti Aging Serum
anti-aging kremlerin zararları
Anti aging nedir
Anti aging serum ne işe yarar
25 yaş anti-aging krem

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu