close
Blog Yazıları

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Maske

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Maske

Birçok insan doğal cilt bakım ürünleri ve maskeleri hakkında bilgi sahibi olmak ister. Bunlar cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için atabileceğiniz önemli adımlardır. Pek çok farklı türde doğal cilt bakım ürünü mevcuttur, bu yüzden kullanmadan önce hangisinin sizin için en iyi olacağını araştırmak en iyisidir. Cildinizi sağlıklı tutmak için bazı genel ipuçları, sert kimyasallardan kaçınmak, her gün güneş kremi kullanmak, dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmaktır.

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Maske

Bu doğal cilt bakım maskesinde bulunan birkaç bileşen vardır ve bu bileşenlerin her birinin belirli faydaları vardır. İlk ve en önemli bileşen zeytinyağıdır. Zeytinyağı doğal bir nemlendiricidir ve cildin nemini korumasına yardımcı olur. Ayrıca yaşlanma karşıtı özelliklere de sahiptir ve yara izlerinin görünümünün azalmasına yardımcı olur. İkincisi, bu doğal cilt bakım maskesine bal da dahildir. Bal nemlendiricidir ve ayrıca antioksidanlar içerir. Cildin pH’ını dengeler ve kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin görünümünün azalmasına yardımcı olur. Son olarak, uçucu yağ cildin pH’ını geri kazanmaya yardımcı olur ve ayrıca cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

 

Bu doğal cilt bakım maskesi nasıl çalışır, üç katmandan oluşur. İlk katman organik pamuktan yapılmıştır ve emici görevi görür. İkinci katman bitkisel kilden yapılmıştır. Bitkisel kil, ciltteki kirleri gidermeye yardımcı olur ve ayrıca cildin detoksifikasyonuna yardımcı olur. Üçüncü ve son katman ise doğal içeriklerden oluşur ve cildin nemlenmesine yardımcı olur.

 

Bu doğal cilt bakım maskesini kimler kullanmalı herkes. Gerçek sonuçlar veren doğal bir cilt bakım maskesi arıyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenek. Ayrıca yan etkilerinden korktukları için geleneksel cilt bakım ürünlerini kullanmaktan çekinen kişiler için de idealdir.

 

Gerçek sonuçlar veren doğal bir cilt bakım maskesi arıyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenek. Ayrıca yan etkilerinden korktukları için geleneksel cilt bakım ürünlerini kullanmaktan çekinen kişiler için de idealdir.

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Mask

Malzemeler ve Yapımı Tarifi:

Malzemeler:

1 Su Bardağı Süt

2 Yemek Kaşığı Pişirilmiş Pirinç

1 Tatlı Kaşığı Bal

4-5 Damla Limon

Yapımı:

Karışımı çatalla iyice ezin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20-30 dakika bekletip ılık suyla durulayın.

Yapma Sıklığı:

Haftada 2 defa bu maskeyi taze hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Maske Resim

Cildinizi Porselen Gibi Yapan Doğal Maske Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Porselen Cilt maskesi
Cilt parlatma evde
Porselen Cilt Maskesi Suna Dumankaya
Porselen Cilt Bakımı
Porselen gibi bir cilt için pirinç maskesi
Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler
Pürüzsüz cilt için maske
Pürüzsüz cilt için Maske Tarifi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu