close
Blog Yazıları

Cilt Bakım Cihazları Nelerdir?

Cilt Bakım Cihazları Nelerdir?

Detaylı bir cilt bakımı yapmak için geliştirilmiş olan cilt bakım cihazlarıyla evinizi kişisel bir cilt bakım merkezine dönüştürmeye ne dersiniz? Farklı kullanım alanlarına sahip cilt bakım cihazları nelerdir ve nasıl kullanılırlar, sizin için inceledik.

Teknolojinin dokunuşu ile gelişen alanlardan biri de cilt bakımı. Cildine derinlemesine bir bakım uygulamayı sevenler, yaşlanma karşıtı bakımlara meraklı olanlar ve masaj tutkunları yeni nesil cilt bakım cihazları ile cilt bakımını keyifli hale getirdikleri gibi son teknoloji bu ürünler sayesinde berrak bir cilde sahip olma şansını da bulabiliyor.

Evde cilt bakımı yapma olacağı sunan cilt bakımı cihazı nasıl kullanılır ve hangi cilt bakım cihazı özellikleri ne amaçla kullanılır konusunda temel bilgileri aldıktan sonra kendiniz için en uygun olanları seçerek güzelliğinize yatırım yapabilirsiniz.

Temizleyerek başlayalım

Cilt bakımının ilk adımı ister cihaz ile olsun ister manuel temizlikten geçer. Cildimize nasıl bir uygulama yacak olursak olalım başlamadan önce cildin temiz olmasını sağlamak kaçınılmaz. Hayatımıza cilt bakım cihazları girmeden önce pamuk ve tonik ile yaptığımız cilt temizliğini artık cilt bakım cihazları ile yapmak mümkün.

Cilt bakım cihazları manuel yöntemlere nazaran daha derinlemesine bir cilt temizliğine olanak tanıdığından cildin hem daha uzun süre temiz kalmasını, hem daha pratik bir şekilde temizlenmesini hem de cilt altı temizlemeyi de sağlıyor. Başlığı değişebilen, farklı boy ve formlarda üretilen cilt bakım fırçaları ile hem günlük hem de haftalık derinlemesine cilt bakımını yapmak mümkün.

GittiGidiyor’un en çok tercih edilen cilt temizleme ürünlerinden bazıları şöyle; Xiaomi InFace sonic yüz temizleme cilt bakımı masaj cihazı, Remington compact yüz temizleme fırçası, BEURER FC 96 yüz temizleme cilt bakım cihazı ve Pilli silikon yüz temizleme fırçaları.

Remington FC1000 Reveal Yüz Temizleme Fırçası tutmayı ve kullanmayı kolay hale getiren ince bir tasarıma sahip. Fırça başlığı ise temizlik işlemini optimize etmek için iki hareketli dönme ve titreşim teknolojisinden oluşuyor. Derinlemesine temizlik için her 20 saniyede bir hafif darbelerle yüzünüzün başka bir bölgesine geçmenize yardımcı olan yüz temizleme fırçası üç farklı hız ayarına sahip.

Temizleme amaçlı üretilen cilt bakım cihazı nasıl kullanılır konusunda dikkat edilmesi gerekenlerin başında cihazla birlikte kullanılan ürün ve cihazın cilt üzerinde geçireceği zaman geliyor. Çoğu cilt bakım cihazı ufak darbeler şeklinde cildin temizlenmesini sağlıyor ancak hassas ciltlerde bu darbeler tahrişe sebep olabileceğinden ilk deneme için zamanı 5 dakikadan fazla tutmamakta fayda var.

Cilt bakımı yaparken yüz temizleme cihazı neyle kullanılır konusunda tercih yapmakta zorlanıyorsanız yüz temizleme jelleri ve köpüklerini deneyebilirsiniz. Yüz temizleme ürünlerini cihaz üzerine veya cildinize az bir miktarda uygulayarak kullanabilirsiniz. Cilt temizleme cihazlarını sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa 3 ila 5 dakika arasında uygulayacak şekilde kullanabilirsiniz.

Evde cilt bakımı yaparken ihtiyacınız olacak ürünler konusunda bilgi almak için Evde Cilt Basımı Nasıl Yapılır yazımıza göz atın.

Yaşlanmayı durduralım

Cilt bakımı yaparken odağımızdakilerden biri de yaşlanmaya dur demektir. Bunu yalnızca cilt bakım merkezlerine giderek değil evde cilt bakım cihazları kullanarak da uygulamak isteyenlerin tercihi ev tipi yaşlanma karşıtı cilt bakım cihazlarından faydalanmaktan yana.

Cildi yenileyen iğneli cilt bakım cihazları, vakumlu yapısı sayesinde cilt altındaki dokuları harekete geçiren ve kan dolaşımını arttıran en iyi cilt bakım cihazları sayesinde kısa zamanda cildinizde fark yaratmayı başarabilirsiniz.

Cildin ihtiyacına göre farklılık gösteren cilt bakım cihazları özellikleri açısından da oldukça geniş bir yelpazeye sahip. İyon fonksiyonu sayesinde ciltteki kırışıklıkları azaltan, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan ve cildi soğutarak gençleşmesine alan aan bu cihazları haftalık veya aylık bakımlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Beurer FCE 90 Yaşlanma Önleyici Yüz Bakım cihazı, adından da anlaşılacağı üzere, hissedilebilir yaşlanma önleyici etkiye sahip. Daha pürüzsüz, taze ve sağlıklı bir cilt için dört aşamalık bir çözüm sunuyor. Kabuk kaldırma teknolojisi ile yoğun cilt temizliği yapıyor, iyon fonksiyonu sayesinde kırışıklık azaltıyor, aktive edici ısıtma özelliği ile cildi yumuşatıyor ve canlandırıcı soğutma fonksiyonu ile cildi canlandırıyor.

LR Zeitgard Anti-Age Sistemi Nemlendirici Set ise evde profesyonel bir şekilde derinlemesine yaşlanma karşıtı bakım yapmanızı sağlıyor. Bilindik üç dermatolojik uygulamayı tek bir alette buluşturan nemlendirici bakım cihazıilk aşamada sıcak uygulama ile gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor. Böylece bakım ürünlerinin etken maddeleri normal uygulamalara göre cildin derin katmanlarına daha iyi işliyor. İkinci aşamada cilt gözeneklerinin kapanması için hassas bir soğuk uygulama gerçekleştiriliyor. Bu şekilde bakım, cilde tamamen nüfuz ediyor. Aynı zamanda titreşim işlevine de sahip olan cihaz, cildi bir enerji deposuna dönüştürüyor.

Yaşlanmanın etkilerinin en yoğun fark edildiği bölgelerden biri olan göz çevresi bakımı hakkında merak ettiklerinizi Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı yazımızda bulabilirsiniz.

Cilt sorunlarından kurtulalım

Söz konusu cilt bakımı olduğunda odağımızda zaman zaman da ciltte meydana gelen bazı sorunlar vardır. Bunların en yaygın olanlarından biri sivilceler bir diğeri de siyah noktalardır. Eğer cildinizde bu sorunlardan biri varsa ve evde cilt bakım cihazı kullanarak bu sorunlarla başa çıkmak istiyorsanız sorun odaklı üretilmiş cilt bakım cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Siyah noktalarla ve sivilce sorunu ile başa çıkabilmeyi sağlayan cilt bakım kremleri, losyonları ve tonikleri ile birlikte kullanıldığında çok daya hızlı etki sağlayan tedavi edici cilt bakım cihazı ne işe yarar diyorsanız hemen söyleyelim, sorunu kökten çözmeye destek verir. Vakumlu yapıları sayesinde sorunlu bölgedeki biriken yağları temizleyen Eragon 6 in 1 şarjlı vakumlu siyah nokta akne cilt temizleyici yüz temizleme cihazı, Eunon vacuum siyah nokta ve akneler için yüz temizleme cihazı ve Hydra (sulu) sterilizasyonlu vakumlu cilt gözenek siyah nokta akne ve sivilce temizleyici  gibi ürünlerden faydalanarak bu tip cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Masaj ile tazeleyelim

Cilt bakımı yaparken temizleme, sorunlara odaklı bakım uygulama ve yaşlanma karşıtı ürünler kullanmanın dışında bir de cildimizi şımartırken rahatlatma odaklı ürünlerden faydalanabiliriz. Bunların başında da en iyi cilt bakım cihazı listelerinin vazgeçilmezlerinden olan cilt masaj aletleri geliyor. Cilt masaj aletleri cilde ihtiyacı olan bakımı yaparken, cilt altı dokuların aktive olmasını ve aynı zamanda yaşlanmayı durdurmaya yönelik etkiyi yaratmakla da ünlü. Bu masaj aletlerini keşfedebilir ve aynı zamanda kendi kendinize yüz masajı yapmayı öğrenebilirsiniz. Bunların faydasını cildinizde bol bol göreceksiniz.

 

 

Cilt Bakım Cihazları Nelerdir? Fotograf / Resim

Cilt Bakım Cihazları Nelerdir? 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Cilt bakım cihazları nedir?
Cilt bakım türleri nelerdir?
Cilt bakımında kullanılan malzemeler nelerdir?
Yüz cilt bakımında neler yapılır?
Cilt bakım cihazı başlıkları nelerdir?
Skin Scrubber ne demek?
Hydrafacial cilt bakımı ne demek?
Dermapen ne işe yarıyor?
Cildi en çok ne güzelleştirir?
Normal cilt bakımı mı Hydrafacial mi?
Hydrafacial ücreti ne kadar?
Hydrafacial aşamaları nelerdir?
Frimatör nedir
Yeni nesil cilt bakım cihazları
Cilt bakım Cihazı aparatları isimleri
Hydrafacial Cilt Bakım Cihazı
Profesyonel Cilt Bakım Cihazı
Frimatör kullanım amaçları
14+1 cilt bakım cihazı fiyatları
Frimatör Başlıkları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu