close
Blog Yazıları

Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt İçin 18 Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt İçin 18 Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt İçin 18 Etkili Cilt Bakımı İpuçları 2022 İçeriden aydınlanmış görünen nemli ve ışıltılı cilt, sönmeyi reddeden bir trend. Peki size ışıltılı ve ışıltılı bir cilde kavuşmak için artık sayısız makyaj ürününe güvenmek zorunda olmadığınızı söylesek? Evet, doğru okudunuz! Akneden arınmış, nemlendirilmiş esnek ve beslenmeyle ışıldayan sağlıklı bir cilt artık çok uzak bir fikir olarak kalmayacak. Parlayan bir cilt için sizler için derlediğimiz aşağıdaki ipuçlarını okuyun.

Parlayan Ciltler İçin 18 Cilt Bakım İpuçları

Parlayan cilt bakım rutininizin bir parçası olarak bu tüyoları okuyun.

Su İç

Bu, parlayan ciltler için nihai doğal cilt bakımı ipucu olarak nitelendirilebilir. Bunu defalarca duydunuz ama yine de çoğumuz önemini hafife alıyoruz. Aldığınız su, cildinizin esnekliğini ve parlaklığını doğrudan etkiler. Dehidrasyon, donukluk yoluyla cildinize yansır ve bunu istemezsiniz, değil mi? Bu nedenle, bu toksinleri atmak için günde en az 8-10 bardak su tüketin.

Bir Dermatoloğa Görün

Her zaman arzu ettiğiniz parlak, sağlıklı ve ışıltılı cilde ulaşmanıza yardımcı olması için her zaman bir dermatoloğa danışabilirsiniz. Bazen sorun derinlere iner ve yalnızca deneyimli ve iyi eğitimli bir dermatolog, cilt sorunlarınızın altında yatan nedeni teşhis ederek rutinden çıkmanıza yardımcı olabilir. İlaç ve cilt soymalarının yanı sıra, cildinizin parlamasına ve yayılmasına yardımcı olmak için dermabrazyon da önerilir.

Eksfoliye Edin

Temizleme-tonlama-nemlendirme rejimine yapılan vurgu ile, cilt aydınlatmasında ve parlak bir cilt bakım rutininin bir parçası olarak pul pul dökülmenin önemi bazen kaybolur. Yani, burada yüksek sesle ve net olarak, zaman zaman peeling yapmak, gözeneklerinizi tıkayan ölü deri hücrelerinden ve cildinizin doğal olarak parlamasına izin vermeyen diğer kirleticilerden kurtulmanıza yardımcı olarak cildinizin görünümünü ve hissini değiştirebilir.

Cilt Peelingi

Eksfoliyasyon konusuna bağlı kalmak, cilt peelingine girmek, çarpıcı şekilde görünür sonuçlara sahip başka bir seçenektir. Yüz peelingleri, cildinizin rengini ve tonunu etkileyen ölü derinin dış katmanlarının pul pul dökülmesine yardımcı olur. Örneğin, glikolik asit içeren bir kimyasal peeling, sizi hayrete düşürecek cilt parlatma sonuçları göstermiştir.

Akneden Kaçının ve Bakımını Yapın

Sivilceler ve lekeler cildinizin parlak görünmesini engelleyebilir. Bunların kesin nedenini bulursanız (tercihen bir dermatologun rehberliğinde), kolayca tedavi edebilir ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. AHA/BHA içeren temizleyiciler, komedojenik olmayan kremler ve leke tedavisi losyonları kullanarak bu sinir bozucu lekelere veda edin. Ne pahasına olursa olsun sivilceleri patlatma dürtüsüne karşı koy.

Cilt Nemlendirmesi

İyi nemlendirilmiş bir vücudun sayısız faydası vardır ve parlak bir cilt bunlardan sadece biridir. Cildinizin her zaman nemli olduğundan ve asla nem eksikliği olmadığından emin olun. Bu, sadece su içerek değil, salatalık, karpuz, portakal, çilek vb. gibi su açısından zengin gıda maddelerini (meyveler ve sebzeler) dahil ederek su tüketimi yoluyla çeşitli şekillerde sağlanabilir. Nemlendirici serumlar, yüz maskeleri , vb. de çok yardımcı olur.

Besleyici, Lif Zengini Diyet

Vücudunuza beslediğiniz besinler cildinize yansır. Bu nedenle, sağlıklı parlayan bir cilt için, cildinizin sağlığına zarar verme eğiliminde olan istenmeyen kimyasallardan arındırılmış, işlenmemiş bütün gıda maddelerini içeren doğal bir diyet uygulamak çok önemlidir. Karbonhidrat alımınızı sınırlarken sağlıklı yağlar ve protein arasında bir denge kurun. Ek olarak, lif açısından zengin bir diyet, sindirim sisteminizin optimum sağlıkta çalışmasını sağlayarak bağırsaklarınızı sağlıklı tutar. Sindirim sorunları nedeniyle çok fazla sivilce oluşur ve bu sadece protein ve vitaminler açısından değil, aynı zamanda yeterli lif içeren bir diyet takip edilerek kolayca önlenebilir. Bu nedenle, bu yapraklı sebzeleri tabağınızda bir elyaf haline getirin.

Nemlendirir

Nemden yoksun kuru cilt donuk görünür ve daha hızlı yaşlanma eğilimindedir. Kış gelsin yaz gelsin ışıl ışıl cilt bakım rutininizdeki bu adımı kaçırmayın. Ayrıca yağlı cilt kategorisine girseniz bile nemlendiriciyi atlama hatasına düşmeyin. Cildinizi nemlendirmek, doğal yağ salgılarının düzenlenmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Toner Kullanın

Hepimiz yaygın olarak tavsiye edilen temizleme-tonlama-nemlendirici cilt rejiminin farkındayız, ancak bazılarımız düzenli olarak toneri atlamaktan suçluyuz. Yüz yıkamadan hemen sonra kullanıldığında bir toner cildin pH seviyelerini dengelemeye, gözenek boyutunu küçültmeye ve cilde daha sıkı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra bu ışıltıyı eklemek için nemi sabitlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, bir daha tonerle tembellik ettiğinizde, bu faydaları aklınızda bulundurun.

Güneşten Kaçının

Evet, D vitamini ve güneş ışığı el ele gider. Ancak SPF şeklinde uygun koruma olmadan güneş ışınlarına aşırı maruz kalmak, güneş yanığı, kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi onarılamaz cilt hasarlarına yol açabilir. Bu nedenle, sabah 10’dan itibaren güneşten kaçının. – 16:00 ve bulutlu görünen günler de dahil olmak üzere diğer zamanlarda en az 30 SPF ve cildiniz uygun şekilde örtülü olarak dışarı çıkın!

Detoksifikasyon

Yaşadığımız stresli hayatlar, bize kendimize çok az zaman bırakıyor. Bir süre içinde vücudumuzda sadece genel sağlığımızı etkilemekle kalmayıp aynı zamanda cildimizi de matlaştıran zararlı toksinler birikir. Bu toksinleri düzenli olarak atmak, şeker, alkol ve diğerlerini tamamen ortadan kaldırırken 3-5 gün boyunca sadece meyve, sebze ve meyve sularının tüketimini içerebilen tam vücut detoksifikasyon planı yoluyla esastır. Enflamasyon yoluyla cildinize zarar veren sodyum açısından zengin besinler.

Uyumadan Önce Makyajdan Kurtulun

Parlayan bir cilt için bu ipucunun önemi yeterince vurgulanamaz. Makyajınızla yatmak, cildinizin doğal ışıltısını yok edecek lekelere ve lekelere yol açacaktır. Makyajınızdaki kimyasalların bir gecede yaratabileceği tahribatı hayal bile edemezsiniz. Bu nedenle, ne kadar uzun bir gün geçirmiş olursanız olun, çuvala basmadan önce makyajınızın her lekesinin çıktığından ve cildinizin özgürce nefes aldığından emin olun.

Stresi Geride Bırakın

Kortizol gibi stres kaynaklı hormonlar vücudunuzdaki dengeyi bozma eğilimindedir ve bu kesinlikle cildinizin sağlığına yansır. Stres, hepimizin bildiği aşırı yağ salgısına neden olabilir ve bu da sivilceye yol açar ve bu da daha fazla strese neden olur. Bu bir kısır döngüdür ve dengeli, mutlu ve stressiz bir yaşam sürerek buna yakalanmayı önleyebilirsiniz.

Günlük C Vitamini

Dozunu Alın – Cildinizin sağlığı için en önemli mikro besinlerden biri olarak lanse edilen C vitamini, cildin parlatılmasında ve güneşe maruz kalmanın, yaşlanmanın vb. neden olduğu zararın azaltılmasında harikalar yaratabilir. cilt o sağlıklı ışıltıyı alır. C vitamini dozunuzu günlük olarak diyetiniz yoluyla veya takviyeler alarak aldığınızdan emin olun.

Güzellik Uykusu

Bu, genellikle ihmal edilen parlak bir cilt ipucudur. Vücudunuzun gençleşmek ve iyileşmek için uygun dinlenmeye ihtiyacı vardır. Cildiniz iyileşmek ve parlamak için aynı tekniği izler. Bu yüzden, bir dahaki sefere en sevdiğiniz dizinin başka bir bölümünü yakalamak için 8 saatlik güzellik uykunuzu feda ettiğinizde bunu düşünün.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Ter Atın

Evet, ter atmak sadece zinde bir zihin ve beden için değil, aynı zamanda cildinizin sağlığı için de gereklidir. Hızlandırılmış kan ve oksijen dolaşımı, cildiniz için birikmiş tüm toksinlerden, kirden ve yabancı maddelerden kurtulmasına yardımcı olarak harikalar yaratır, böylece özgürce ve parlak bir şekilde nefes almasına izin verir. Bu nedenle, 30 küsur dakika sürse bile, parlayan cilt bakım rutininizin bir parçası olarak günlük olarak terlediğinizden emin olun.

Yüz Parlaması İçin Yoga ve Meditasyon Uygulaması

Yoga, nefesinizle birlikte vücudun senkronize hareketini içerir. Ürettiğiniz terle birlikte bu bilinçli nefes alma teknikleri, sizi enerji ve coşkuyla dolduran doğal sağlıklı parıltıya ulaşmanıza yardımcı olur. Meditasyon başka bir yoldur. Meditasyon, birçok sakinleştirici faydasının yanı sıra, cildinizin yeni bir canlılıkla ışıldamasını da sağlayabilir. Günlük olarak meditasyon yapmak, günlük hayatımızı rahatsız eden ve doğal ışıltımızı azaltan çeşitli toksik düşünce ve duyguları ortadan kaldırabilir.

Kendinizi Şımartın… Haftalık

Cildiniz sürekli iş başında, kendini yeniliyor ve iyileştiriyor. Cildinizi çeşitli şekillerde besleyen ve şımartan aktivitelerle kendinizi şımartmak çok önemlidir. Parlayan bir cilt için profesyonel bir ipucu, cildinizin size teşekkür edeceği malzemelerle haftalık bir yüz seansına girmektir. İç ışıltıyı ortaya çıkaracak nemlendirici yağlar, maskeler, serumlar ve kremler düşünün.

Yukarıda bahsedilen tüm parlayan cilt ipuçları bir gecede çalışmayacaktır. Belirli bir süre boyunca sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeniz, vücudunuzu dinlendirmeniz ve ışıltılı, sağlıklı ve içten ışıltılı bir cilde ulaşmanıza yardımcı olacak uygun bir cilt bakım rutini uygulamanız çok önemlidir.

 

Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt İçin 18 Etkili Cilt Bakımı İpuçları Fotograf / Resim

Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt İçin 18 Etkili Cilt Bakımı İpuçları Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yüzün parlak görünmesi için ne yapmalıyım?
Işıltılı cilt için ne yapmalı?
Bebek gibi bir cilde sahip olmak için ne yapmalıyız?
Porselen gibi bir cilt için ne yapmalı?
Gece yatmadan yüze ne sürülür?
Genç bir yüz için ne yapılmalı?
Yüze ne parlaklık verir?
Insanın yüzü neden parlar?
Solgun cilt için ne yapmalı?
Yüzün beyaz olması için ne yapılmalı?
Beyaz tenli olmak için ne yapmalı?
Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için ne yapılmalı?
Güzel yüzlü nasıl olunur?
Cilt güzelliği için ne içilmeli?
ibrahim saraçoğlu parlak cilt
cildin pürüzsüz ve parlak olması için doğal yöntemler
gergin ve pürüzsüz bir cilt için
sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler
porselen cildin sırrı
cildin pürüzsüz ve parlak olması için ne yapılmalı
bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı
cildin pürüzsüz ve parlak olması için maske
cilt sağlığı için yapılması gerekenler
sağlıklı cilt için yapılması gerekenler
yüz sağlığı için yapılması gerekenler
bebek gibi cilt icin ne yapmali
yüzün parlak ve pürüzsüz olması için maskeler
cildi sağlıklı tutmak için yapılması gerekenler
cildin bebek gibi olması için ne yapılmalı
sağlıklı ve güzel bir cilt için yapılması gerekenler
sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler
bebek cildine sahip olmak için ne yapılmalı
pürüzsüz ve gergin bir cilt için
doğal olarak parlayan bir cilt için 18 etkili cilt bakımı ipuçları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu