close
AnkaraBlog YazılarıÇankayaKozmetik Markalarına Göre

DOĞAL YOLLARLA GENÇLEŞİN

DOĞAL YOLLARLA GENÇLEŞİN

1-Dudak Dolgusu Yerine: Tarçın veya Nane Yağı

Naturel Yollarla Gençleşin Restylane, dudak hacmini artırmak için yaygın olarak kullanılır. Bu enjekte edilebilir jel, hyaluronik asitten yapılmıştır ve ayrıca ince çizgileri yumuşatmak ve çene hattı ile çenedeki konturları eski haline getirmek için kullanılır. Botox’a benzer şekilde fiyatlandırılan ve daha da büyük bir iğne ile enjekte edilen yan etkiler, enjeksiyon bölgelerinde şişlik, kaşıntı, renk değişikliği ve hassasiyet içerebilir.

Bunun yerine, doğal olarak dolgun dudaklar için küçük bir kaseye az miktarda nane yağı veya tarçın tozu dökün , suyla nemlendirilmiş bir pamuklu çubuğu toza batırın ve nane yağı veya tarçın batırılmış pamuklu çubuğu temiz pürüzsüz dudaklara uygulayın.

Bu hafif bir karıncalanma hissine neden olur – birkaç dakika bekletin ve kalan tozu silin. Dudaklarınız, en az birkaç saat süren sonuçlarla hafifçe dolgunlaşacaktır.

Alternatif olarak, bir damla nane yağı da aynı etkiye sahip olacaktır. Elbette, geçicidir, ancak pratikte ücretsizdir ve sıfır ‘ördek yüzü’ garantilidir!

İpucu: Dudaklarınızın dolgun olduklarından emin istiyorsanız  ölü deri hücrelerini çıkarmak için bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı kuru fırçalayın; sonra mutlaka doğal bir dudak balsamı ile nemlendirin.

2- Kimyasal Peeling Alternatifi: Ananas veya Limon Suyu

Naturel Yollarla Gençleşin Kimyasal peeling, cildin üst dış tabakasını (epidermis) soymak için cilde Alfa Hidroksi Asitlerin (AHA’lar) uygulanmasını ve alttaki daha yeni pürüzsüz cildi ortaya çıkarmayı içerir.

Pek çok kişi kimyasal peeling için dermatoloğa veya güzellik uzmanına gider. Ancak cildinizi evde soymak için doğal malzemeler kullanarak daha pürüzsüz, daha net, daha tazelenmiş bir cilt elde edebilirsiniz.

Saf ananas suyu cildi besleyen enzimler içerir ve limon doğal sitrik asit içerir. Bir pamuğa biraz taze sıkılmış meyve suyu damlatın ve tüm yüze uygulayın. Cildinizde beş ila on dakika bekletin, ardından ananas suyuyla durulayın. Nemli ve parlak cildi ortaya çıkarmak için yüzünüzü ılık suyla yıkamadan önce beş dakika bekletin.

Bir hafta boyunca her gün tekrarlayın, ardından en iyi sonuç için haftada bir.

 

3- Mikrodermabrazyon Alternatifi: Esmer Şeker

Mikrodermabrazyon , özellikle yara izlerini hedefleyen bir cilt peeling tedavisidir ve genellikle cilde değişen derecelerde basınçla alüminyum oksit kristalleri uygulanmasını içerir ve daha sonra daha temiz yeni bir cilt ortaya çıkarmak için emilir. En yaygın yan etki cilt kızarıklığıdır, ancak gerçek prosedür, özellikle yara izleri üzerine vakum uygulandığında rahatsız edici ve acı verici olabilir.

Bunun yerine, cildi nazikçe pul pul dökmek için kahverengi şeker kullanın. Neyin rahat hissettirdiğine ve cildinizi ölü hücrelerden ne kadar arındırmanız gerektiğine bağlı olarak, uygulanacak basınç miktarını siz kontrol edersiniz.

Yüzünüze ılık su serpin, ardından nemli parmaklarınızı bir kase şekere daldırın ve aynı parmak uçlarını kullanarak, şekeri dudaklarınız da dahil olmak üzere tüm yüzünüzü dairesel hareketlerle en az bir dakika boyunca nazikçe ovalayın.

Soğuk suyla durulayın.

 İpucu : Hafif bir peeling etkisi eklemek için ovucunuza birkaç damla limon suyu ekleyin (yukarıya bakın)

Salon tedavi alternatifleri

 4-Kirpik Uzatma Alternatifi: WINK, Badem veya Hint Yağı

Bu günlerde hepimiz uzun kirpiklere takıntılıyız ve neden olmasın? Muhteşem görünüyorlar!

Daha da doğal bir çözüm mü istiyorsunuz? Badem, tüketildiğinde saç büyümesine katkıda bulunan biotin içerir. Bununla birlikte, süper kalın hint yağı (dokusu bir yağdan çok bir jel gibidir) veya cildi yatıştırıcı badem yağı kullanmak , zamanla kirpiklerinizin daha kalın ve daha uzun olmasına yardımcı olur.

Küçük bir kaseye birkaç damla badem veya hint yağı dökün, bir pamuğa batırın ve aşağı doğru bakarak yağı üst kirpik çizgisinden başlayarak kirpik uçlarına kadar nazikçe uygulayın.

Ardından, fazla yağı emmek için pamuklu çubuğun kuru ucunu yağlı kirpiklerin üzerinden geçirin. Yağ, uzunluğu arttırmaya yardımcı olduğu için kirpik kıvırıcı kullanarak bitirin.

Botoksa Doğal Alternatifler

5-Selülit Karşıtı Tedavi Alternatifi: Ev Yapımı Sargılar

İhtiyacınız olanlar: bir fincan kahve telvesi, bir rulo selofan sargı,bandaj ve bir fön makinesi.

  1. Öncekahve telvesini bacaklarınıza ovalayarak uygulayın, ardından selofanla sıkıca sarın.
  2. Bunun üzerine, bandajları uzuvlarınızın etrafına ‘mumya tarzı’ sarın.
  3. Son olarak, ya güneşe ya da saunaya uzanın ya da ikisi de yoksa bacaklarınızı yaklaşık on dakika boyunca fönleyin.
  4. Buradaki sır, kafeinin cilde nüfuz etmesine ve selüliti parçalamasına yardımcı olduğu için ısıdır.
  5. Bir ay boyunca haftada bir kez yapın ve farkı göreceksiniz!

 

 

6- CACI Yüz Bakımları Yerine: Yüz Egzersizleri

CACI veya Bilgisayar Destekli Kozmetoloji Enstrüman tedavileri , elektrik akımları ile cilt altındaki kasları sıkılaştırır, böylece yüze daha gergin, daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Bununla birlikte, sonuçlar düzensiz olabilir ve masraflar yüksek olabilir.

Kasları elektrikle uyarmak yerine neden onları daha sıkı hale getirmek için kullanmıyorsunuz? Gerçek şu ki, çoğumuz günlük olarak sınırlı sayıda yüz ifadesi kullanıyoruz, bu da kaslarımızın körelmesine ve gevşekliğe yol açmasına izin veriyor. Ancak yüz egzersizleri uzun yıllardır ünlüler ve modeller tarafından yüz kaslarını sıkılaştırmak için güvenle kullanılıyor ve bu da yüzün daha sıkı görünmesini sağlıyor. Sonuçları görmek için bunları her gün yaptığınızdan emin olun! İşte deneyebileceğiniz birkaç tanesi:

Daha sıkı bir boyun için:   Alt dudağınızı surat astığınız noktaya kadar kaldırın. Bu pozu birkaç saniye basılı tutun. Ardından, alt dudağınızı suratınızın üzerinde ve yüzünüz sabit tutarken çenenizi indirin. Sonuçları görmek için bu egzersizi günde yaklaşık 10 kez tekrarlayın.

Daha sıkı göz kapakları için : Kaşlarınızı kaldırın ve 5 saniye tutun  Gözlerinizi olabildiğince geniş açın ve ağzınızın kaşlarını çatmasına izin verin. 5 kez tekrarlayın. ADIM 2: Gözlerinizi olabildiğince geniş açın. Kaşlarınızı kaldırmadan 10 saniye bekleyin. 5 kez tekrarlayın.

Daha sıkı yanaklar için : Üç parmağınızı sağ elmacık kemiğinizin üzerine koyun. Hafifçe aşağı bastırın, ardından elmacık kemiğinizi mümkün olduğunca yukarı kaldırmak için gülümseyin. 5 saniye basılı tutun ve 5 kez tekrarlayın, ardından sol taraf için de aynısını yapın.

İlgili Aramalar:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu