close
Blog Yazıları

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yılların bedenimizde deforme etmeye başladığı bölgelerin başında gelen göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı ve göz çevresinde oluşabilecek sorunlara karşı nasıl önlemler alınmalı konusunu mercek altına aldık.

Bedenin diğer tüm bölgelerine nazaran oldukça hassas bir yapıya sahip olan göz çevresi yaşlanma, sağlıksız beslenme ve yeterli bakımın yapılmaması ile hızla deforme olmaya da müsait bir bölge. Göz çevresinde meydana gelen morluklar, kırışıklıklar ve kararmalar ile başa çıkabilmenin yolu genç yaşlardan itibaren gereken özeni göstermekten geçiyor.

Göz çevresinin neye ihtiyacı var?

Vücudumuzun tümünün olduğu gibi göz çevremizin de düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Ancak göz çevresi bakımını yaparken diğer tüm bölgelerden bağımsız olarak biraz daha hassas ve özenli olmakta fayda var. Zira göz evresi yanlış müdaheleleri de anında belli eden ve adı üzerinde göz önünde olan bir bölge.

Göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı konusu elbette temizlikle başlıyor. Makyaj malzemelerine uzun süre maruz kalan göz çevresinde kararma, morarma, kırışıklık ve kuruluk meydana gelebildiğinden, gece uyumadan önce göz makyajının temizlenmesi ve nemlendirilmesi göz çevresine ne iyi gelir sorusunun kaçınılmaz cevabı.

Göz çevresi temizliği yapılırken gözlerde kullanılmak için özel üretilmiş olan göz çevresi temizlik ürünlerinden, losyonlardan ve makyaj çıkartıcılardan faydalanmak gerekiyor. Zaten hassas olan bu bölgede uygun ürünleri kullanamamak daha da deforme olmasına sebep olabilmektedir.

Özellikle yoğun fondöten, kapatıcı gibi gözeneklerin tıkanmasına sebep olan ürünleri kullananların sık yaşadığı sorunlardan biri göz çevresi kuruluğudur. Eğer göz çevresi kuruluğu yaşıyorsanız göz çevresi nasıl nemlendirilir konusunda hassasiyet göstermekte ve özel üretilmiş göz çevresi nemlendirici krem ve göz çevresi serumlarından kullanmayı seçebilirsiniz.

Göz çevresi bakımına temizleme, nemlendirme gibi işlemlerle birlikte uygulanması gereken kırışık önleyici veya giderici yöntemler de vardır. Erken yaşlardan itibaren uygulanan göz çevresi kırışık önleyici kremler, c vitamini içerikli göz çevresi kremleri ve göz çevresi jelleri göz çevresine ne sürülür konusunda kararsız kalanların ihtiyacını karşılayacak harika ürünlerdendir.

Göz çevresi bakımına sihirli dokunuşlar

Yaşam tarzımız bedenimizin tümünü doğrudan etkiler ancak göz çevremiz ve yüzümüz yorgunluk, uykusuzluk, iyi beslenmeme ve sağlıksız yaşamın izlerini hemen belli eden bölgelerimizdir. Her ne kadar düzenli bakım yaptığımızı düşünsek bile, göz altı morlukları, göz altı kararmaları, göz şişmeleri gibi durumların önüne geçmek için atılması gereken adımların başında sağlıklı beslenme ve su tüketimi geliyor.

Uykusuz gecelerin sabahlarında aynaya baktığınızda bariz olarak görebileceğiniz göz çevresi sorunlarını ortadan kaldırmanın en etkili yolu göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı konusunda bilgi sahibi olup uygularken, erken yatıp erken kalmayı, bol su tüketmeyi ve göz çevresine iyi gelecek besinleri içeren bir diyet uygulamayı akılda tutmaktır.

Göz çevremizi şımartalım

Bazılarımız uzun saatler çalışmak ve uykusuz kalmak zorundayızdır. Ve böyle gecelerin sabahında aynada gördüğümüz görüntüden de hiç memnun olmayız. Göz çevresindeki yorgunlukla karşı karşıya kaldığımızda, ona ekstra bakım yapmanın zamanının geldiğini de fark etmek gerekiyor. Göz çevresi için özel üretilmiş olan masaj aletleri ve göz çevresi bantları işte tam da bu zamanlar için adeta birer kurtarıcı.

Kırışık karşıtı göz çevresi masaj aleti, sıkılaştırıcı göz çevresi masaj aleti veya özellikle şiş gözler üzerinde çok etkili olan titreşimli göz masaj aleti kullanmaya başladıktan sonra vazgeçmesi zor ürünler arasında yer alıyor. Doğal taşlar kullanılarak üretilmiş olan göz çevresi masaj aletlerini kullanırken göz çevresine hangi yağ iyi gelir konusunu da önemsemekte fayda var. Doğal taşlarla birlikte papatya yağı veya badem yağı gibi ürünlerin kullanılması masaj aletinin yarattığı keyifli deneyimi arttıran ve cildi besleyen yöntemler arasında.

Göz çevresindeki sorunları saptama

Estetik veba botoks gibi işlemler görmemiş olmasına rağmen oldukça gergin ve bakımlı göz çevresine sahip olanların göz çevresine nasıl bakım yapılır konusundaki en büyük sırlarından biri sorunları erken saptamaları ve hızlı önlem almalarıdır. Eğer göz çevresi kararması neden olur ve göz çevresi morlukları neden olur gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa cevabını hemen verelim.

Göz altında oluşan morluk ve kararmaların en büyük sebebi yorgunluk ve uygusuzluk ancak genetik yapıda var olması sebebiyle erken yaşlarda göz altı morarmalarını görmek de mümkün. Zaman içinde göz çevresinde azalan melanin ve kolajen için cilde takviye yapmak, beslenme yolu ile yeterli vitamin almak ve göz maskelerinden faydalanmak doğru olacaktır.

Göz çevresine iyi gelen hareketler

Her ne kadar düzenli bakım yapsak bile yer çekimine karşı koymakta zorlanan göz çevresi nasıl sıkılaşır konusunda en etkili yöntemlerden biri göz çevresi masajı diğeri de yüz yogası. Düzenli olarak yapıldığında yalnızca göz çevresi değil yüzün tüm bölgelerinde oldukça kalıcı etkiler yaratan yüz yogasını çöz çevresi bakımı öncesinde veya sonrasında uygulayabilirsiniz.

Göz çevresini sıtışaltırmak için göz hareketleri ile yapılan yoga hareketlerinden faydalanmak, göz çevresine nasıl krem sürülür konusunda da dikkat etmemiz gerekenlerden biri olan parmak uçlarımızla hafif vurur şekilde hareketleri uygulamak ve rutin yüz mimiklerimize dikkat etmek faydalı olacaktır.

 

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı? Fotograf / Resim

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Göz çevresi nasıl gençleşir?
Göz çevresi bakımı evde nasıl yapılır?
Göz çevresini sıkılaştırmak için ne yapmalı?
Göz çevresine doğal ne sürülür?
Göz altına ne sürülür?
Göz çevresine vazelin sürmek doğru mu?
Göz altı derisini kalınlaştırmak için
Göz çevresini sıkılaştırmak için
Evde Göz çevresi Bakımı
Göz çevresini nemlendirmek için doğal yöntemler
Evde doğal göz çevresi bakımı
Göz çevresi kuruluğu için doğal çözümler
Pürüzsüz göz altı için
Aydınlık göz çevresi için

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu