close
Blog Yazıları

Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey

Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey

Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey İnstagram pazarlaması günümüzde oldukça popülerdir. Şirketler ve bireyler Instagram takipçilerini artırmak için harika taktikler uyguluyor .

Giriş

Instagram, şirketlerin ve bireylerin ürünlerini pazarlamaları için büyük bir alan haline geldi. Birkaç kişi Instagram pazarlaması yaparken, her biri başarılı değil.

Birkaç yenilikçi yöntem kullanılıyor ve daha fazlası gelmeye devam ediyor. Bu yazımızda, sitelerden Instagram takipçi satın almaya ve Instagram reklamlarını kullanmaya kadar uzanan tüm teknikleri ele aldık . Her Instagram pazarlamacısının bilmesi gereken en önemli 7 şeyi seçtik.

1. Instagram hikayelerini kullanın

Instagram hikayeleri, pazarlama için kullanmanız gereken en iyi özelliklerden biridir. Hikayeler, yalnızca 24 saat boyunca görüntülenebilecek içerikler yayınlamanıza olanak tanır. Hikayelerin en büyük avantajlarından biri, yayınladığınız içeriğin bir gönderiden daha düşük kalitede olabilmesi ancak yine de çok iyi bir erişime sahip olmasıdır.

Hikayeler, kitleniz için onları eğlenceli ve eğlenceli hale getirmeye yardımcı olan pek çok özelliğe sahiptir. Bunlara resim, video ve hatta metin ekleyebilirsiniz. Bumerang, soru etiketleri, anketler vb. özellikler, hedef kitleniz için ilgi çekici içerikler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, daha fazla trafik elde etmek için gönderilerinize bağlantılar ekleyebilirsiniz. Hikayeler, markanız için duyuru yapmak için de kullanılabilir.

2. Çeşitli Instagram araçlarını kullanın

Instagram, tüm işletme hesaplarına çeşitli araçlara ücretsiz erişim sağlar. Bu araçlar, kitlenizi anlamanız için son derece yararlıdır. Hedef kitleniz hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olurlar. Bu araçlar size takipçileriniz hakkında istatistikler sağlar – yaşları, cinsiyetleri, ülkeleri, aktif zamanları

. İçerik göndermek için doğru zamanları analiz etmek için bu verileri kullanmalısınız. Takipçilerinizin demografisini öğrenmek, daha iyi etkileşimin kilidini açmanın anahtarıdır. Sağlanan veriler oldukça ayrıntılıdır ve genelleştirilmemiştir. Bireysel gönderiler için veri alabilirsiniz. Ayrıca, etkileşim açısından en iyi performansı gösteren gönderilerin hangileri olduğunu gösterir. Tüm bu verileri kullanmak, katılımınızı nasıl artıracağınız konusunda size bir kılavuz sağlar.

3. Instagram beğenileri satın alın

Beğeniler, takipçilerinizin içeriğinizi beğenip beğenmediğini belirler. Pek çok kişi beğenilerin önemli olmadığını söylese de gerçek şu ki, bunlar önemli. Çok sayıda beğeniye sahip olmak, Instagram algoritması tarafından sıralamada yükselme olasılığınızı artırır.

Çok sayıda beğeniye sahip olmanın en iyi yöntemlerinden biri Instagram beğeni satın almaktır. Güvenilir sitelerden beğeni satın almak, seçtiğiniz gönderilere beğeni eklemenizi sağlar. Ayrıca aylık abonelikte beğeni eklemenize de izin verirler. Çok sayıda beğeni, içeriğinizi gördüklerinde daha fazla kişinin beğenmesini sağlar.

4. Instagram takipçileri satın alın

Instagram’da takipçiler, beğeniler kadar önemlidir. Birçok marka çok sayıda Instagram takipçisi bulmakta zorlanıyor. Instagram takipçi satın almak ihtiyaçlarınızın cevabı olabilir. Birçok meşru site gerçek takipçiler satar. Hesabınıza zarar veren botlar kullanmazlar. Gerçek hesapları olan gerçek kişiler sizi takip etmeye başlar.

Bu, ürünleriniz için gerçek bağlantılar ve potansiyel müşteriler kazanmanıza yardımcı olur. Bazı web sitelerinde, takipçilerinizin hangi ülkeden gelmesini istediğinize karar vermenizi sağlayan bir özellik de bulunur. Yalnızca takipçilerinizin gereksinimlerinize uygun olduğundan emin olmak için bu ülkeleri hedeflerler.

5. Bir etkileyiciden yardım alın

Gemide bir Influencer’a sahip olmak , hesabınızı daha da iyi pazarlamanıza yardımcı olabilir. Etkileyici, çok sayıda takipçisi olan ve platformda aktif olan kişidir. Bir etkileyiciyle ortaklık yapmak, güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, etkileyicinin tüm hayran kitlesini potansiyel müşteriler olarak hedeflemenize olanak tanır.

Dışarıda birkaç etkileyici var ama sizin için doğru olanı bulmalısınız. Hedef kitleniz arasında yer alan takipçileri olan bir etkileyici bulun. Topluluk tarafından güvenilir olarak görülen bir etkileyici bulun. Etkileyiciden bir ürün incelemesi yapmasını veya hatta yalnızca ürününüzü kullanarak bir gönderi yapmasını isteyebilirsiniz.

6. Instagram reklamlarını deneyin

Instagram reklamları, sponsorlu gönderilere sahip olmanın en iyi yollarından biridir. Instagram reklamları, çeşitli şekillerde sponsorlu içerik yayınlamanıza olanak tanır. Hikaye, atlıkarınca, video veya fotoğraf şeklinde bir reklam yayınlamanıza izin verirler. Bunun için ne kadar harcamak istediğinizi kontrol etmek için bir reklam bütçesi belirleyebilirsiniz.

Instagram ayrıca, hedeflemek istediğiniz bir hedef kitleye karar vermenizi sağlar. Reklam olarak kaliteli içerik kullanın. Ayrıca, en yüksek performanslı içeriğinizi reklamlara dönüştürebilirsiniz. Reklamlar, insanları profilinizi ziyaret etmeye ve sizi takip etmeye çekecek çekici bir güce sahip olmalıdır.

7. Müşteri içeriğini yükleyin

Müşterileriniz tarafından oluşturulan içerikleri hesabınıza eklemelisiniz. Birçok müşteri, ürünlerinizle birlikte veya ürünlerinizi kullanarak resimler yayınlar. Bu, onları hesabınıza göndermek için harika bir fırsat sunar. Takipçileriniz, ürünlerinizi satın alan ve onlardan memnun kalan birini gördüklerinde, ürünlerinizi satın almaya teşvik edilirler.

Birçok büyük şirket, bağlılıklarını artırmak için bu taktiği kullanır. Takipçilerinizden ürününüzle birlikte gönderi paylaştıklarında hesabınızı etiketlemelerini istemeli ve bu gönderileri hesabınıza eklemelisiniz. Bu, takipçilerinizle harika bir ilişki kurarken katılımınızı artırır.

Çözüm:

Instagram sürekli genişlemekte ve Instagram pazarlamacılarına yeni fırsatlar sunmaktadır. Yukarıda verdiğimiz yöntemler, Instagram pazarlamasında yeni mi yoksa deneyimli biri mi olduğunuzu bilmeniz gereken bir yöntemdir.

Bu yöntemler katılımınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Ücretsiz ve ücretli yöntemlerin sağlıklı bir kombinasyonu vardır. Ücretsiz yöntemler harika olsa da ücretli yöntemlerden bazılarını uygulamalısınız. Instagram beğenileri ve Instagram reklamları satın almak için siteleri kullanmak size çok daha geniş bir erişim sağlar. Birçok kişi Instagram takipçi edinmenin zor olduğunu ancak yukarıda sıraladığımız yöntemleri uygulamanın sonuç vereceğini söylüyor.

 

Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey resim
Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey

Her Instagram Pazarlamacısının Bilmesi Gereken 7 Şey Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

instagram
instagram giriş
ınstagram
story insta
instagram hesap silme
smihub
instagram takipçi hilesi
instagram apk
instahile
storysaver
instagram indir
instagram silme
instagram kapatma
story viewer
instagram profil büyütme
natalia garibotto
bestwhozi
instagram beğeni hilesi
pikdo
rihanna instagram
instagram pp büyütme
instagram hesap kapatma
takipstar
hande erçel instagram
instagram profil fotoğrafı büyütme
cristiano ronaldo instagram
emanet instagram
instagram story indirme
instagram gizlilik hesap görme
instasaved
demet özdemir instagram
angelina jolie instagram
ronaldo instagram
instazu
instagram pc
instagram hikaye indir
instagram gizli hesap görme
instagram hesap açma
lisa instagram
insta hile
dua lipa instagram
profil büyütme
jennie instagram
gram takipçi
instagram plus
web instagram
natalia garibotto instagram
jisoo instagram
instagram profil resmi büyütme
facebook instagram
instagram loading
stalkci
rashel kolaneci instagram
unfollowers
demi rose instagram
seren serengil instagram
instagram business
instagram takipçi hilesi 2020
modaalabutik
şeyma subaşı instagram
kerem bürsin instagram
jungkook instagram
instagram takipçi
whozi
instagram yükle
instagram foto büyütme
instagram reels video indir
instahack
hercai instagram
hadise instagram
topfollow apk
reel instagram
piknu
rose instagram
takipçi
reels video indir
instagram profil
magazin instagram
instagram story indir
instagram takipçi hilesi şifresiz
instagram google
yemin instagram
gökberk demirci instagram
app instagram
blackpink instagram
margot foxx
video izlenme
instagram fotoğraf büyütme
instagram hesap çalma
instagram hile
dm instagram
instagram fotoğraf indir
instagram sözleri
bella hadid instagram
fahriye evcen instagram
profil resmi büyütme
keanu reeves instagram
instagram counter
instagram twitter
ınsta

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu