close
Blog Yazıları

Hyaluronik Asit Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hyaluronik Asit Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hyaluronik Asit Hakkında Bilmeniz Gerekenler İstenmeyen kırışıklıklardan ve eşit olmayan cilt tonlarından bıktıysanız, hyaluronik asit denemenin zamanı gelmiş olabilir. Hyaluronik asidin cildinize nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yaşlandıkça cildimizdeki nem seviyesi azalır ve bu hiçbir yerde yüzümüzde olduğu kadar belirgin değildir. Donuk görünen cilt ve eşit olmayan cilt tonu ve dokusu sizi hayal kırıklığına uğratıyorsa, hyaluronik asit yardımcı olabilir. Ve yerel eczaneniz, kozmetik satıcınız veya dermatolog ofisiniz kadar yakın bir yerde satın alınabilir.

Hyaluronik asit, cildin pürüzsüz, esnek ve daha genç görünmesine yardımcı olan en popüler yaşlanma karşıtı ürünlerden biri haline geldi.  İşte hyaluronik asit hakkında bilmeniz gerekenler.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit, dokularımızı iyi kaygan tutmak için nemi tutmaya yardımcı olmak için vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen berrak sıvı bir maddedir.  Yaşlandıkça vücudumuz daha az üretir. Bir kozmetik tedavi bileşeni olarak, vücudumuza nemi yenilemeye yardımcı olmak ve bize nemli bir cilt vermek için kırışıklık kremlerine, topikal serumlara ve diğer yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerine – enjekte edilebilirler dahil – eklenir.

Hyaluronik Asidin Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik asit ürünleri cilde uygulandığında nem ekleyerek kırışıklıkların, ince çizgilerin, kızarıklığın ve eşit olmayan cilt tonlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olarak daha pürüzsüz, daha esnek görünen bir cilt sağlar.  Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak üretildiğinden, hyaluronik asit (genellikle Sodyum Hiyalüronat olarak da listelenir ) içeren cilt bakım ürünlerinin günlük kullanım için güvenli olduğu kabul edilir. Cildi yağlı hissettiren bazı ağır nemlendiricilerin aksine, hyaluronik asit cildi esnek ve nemli hissettirerek tüm cilt tipleri için idealdir – hassas ve akne eğilimli cilde sahip olanlar için bile olabilir

Hyaluronik Asit Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Çoğu insan, kremler ve serumlar gibi topikal hyaluronik asit kozmetik ürünlerini yüzlerine uyguladıktan hemen sonra ciltlerinin daha az kuru hissettiğini fark eder.  Gözle görülür yaşlanma karşıtı sonuçların ortaya çıkması iki ila dört hafta kadar sürebilir, ancak hyaluronik asit ürünlerini kullanmaya devam ettiğiniz sürece sonuçlar kalıcı olacaktır.

En iyi sonuçlar için günde iki kez temiz cilde uygulayın ve ardından en sevdiğiniz nemlendiriciyi uygulayın.Hyaluronik asit dolgu maddeleri Juvederm  veya Allergan gibi (enjektablların yanı sıra) 12 ay veya daha fazla sürebilir.

Hyaluronik Asidi Nereden Satın Alabilirim?

Hyaluronik asit kremleri ve serumları, kozmetik perakendecilerinde ve dermatolog ofislerinde mevcuttur ve 10 $ ve daha yüksek bir fiyata mal olabilir.  Bu ürünlerin çoğu, cildinize ek bir parlaklık vermek için diğer mineraller ve vitaminlerle birleştirilmiştir. Ne alacağınızdan emin değilseniz, sizin için en iyi hyaluronik asit tedavisini bulmak için bir dermatoloğa danışın. 5 Çoğu topikal hyaluronik asit ürününün bir yıla kadar dayanacağını ve serin ve karanlık bir yerde saklanması gerektiğini unutmayın. 2

Başka bir seçenek de, kaybedilen hacmin geri kazanılmasına yardımcı olmak için cildin daha derin katmanlarına hyaluronik asit dolgu maddeleri enjekte edebilen bir dermatoloğu ziyaret etmektir. Bu tür enjekte edilebilirlerin maliyeti aldığınız yere göre değişmektedir.  Hyaluronik asit dolgu maddesi diğer dolgu maddeleri ile birlikte de kullanılabilir. Yaşlanma karşıtı kozmetik tedaviler, vampir yüz germe veya başka herhangi bir cilt gençleştirme kozmetik prosedürü gibi.

Hyaluronik Asit Hakkında Bilmeniz Gerekenler Fotograf / Resim

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Hyaluronik Asit Nedir?
Hangi Hyaluronik Asit Kullanılmalı?
Hyalüronik asit nedir?
Hyaluronik asit nasıl kullanılır?
Hyalüronik asit kullanırken nelere dikkat etmeli?
Hyalüronik asit yan etkileri nelerdir?
Hyalüronik asit kac gunde etki eder?
Kaç yaşından itibaren hyalüronik asit kullanılmalı?
Hyaluronik asit kimler kullanabilir
Hyaluronik asit yüzümü yaktı
Hyaluronik asit Nedir
Hyalüronik asit cilde zararları
Hyaluronik asit yan etkileri
Cilde hyalüronik asit uygulaması evde
Hyaluronik asit kaç yaşında Kullanılır
Yüze hyaluronik asit enjeksiyonu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu