close
Blog Yazıları

İlginizi Çekebilecek Yaşlanma Karşıtı Tedaviler 2023

İlginizi Çekebilecek Yaşlanma Karşıtı Tedaviler 2023

İlginizi Çekebilecek Yaşlanma Karşıtı Tedaviler 2023 Genç hissetmek, genç görünmenize yardımcı olur. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, yeniden genç olmak için birçok yaşlanma karşıtı tedavi var. Onları tanı.

Yaşlandıkça da genç ışıltınızı koruyabilirsiniz. Bilim adamları, genç görünmeye devam etmenize yardımcı olacak yöntemler geliştirmek için teknolojiyi kullandılar. Bu yaşlanma karşıtı tedaviler, yaygın olarak bilinen botoks tedavisinden, dermal dolgu maddelerinden lazer ve kök hücre içeren tekniklere kadar uzanır. İşte ilginizi çekebilecek ve sizi yeniden genç hissettirebilecek yaklaşık yarım düzine yaşlanma karşıtı tedavi. ~ Ed.

İnsanların yaşlandıkça görünümlerinde önemli bir değişiklik yaşamaları kaçınılmazdır.

Bazıları doğal olarak zarif bir şekilde yaşlanabilirken, diğerleri gençlik ışıltılarını korumalarına yardımcı olabilecek bazı tedavilere başvurur. Buna paralel olarak, güzel görünümünüzü bir süre daha korumak için bilimden yardım almak istiyorsanız ilginizi çekebilecek bazı yaşlanma karşıtı tedaviler aşağıdadır.

Genç Işıltınızı Korumak için 7 Yaşlanma Karşıtı Tedavi

Kimyasal peeling, cilt sıkılaştırma, dermal dolgu maddeleri ve botoks gibi genç kalmanıza yardımcı olacak yarım düzineden fazla yaşlanma karşıtı tedaviniz var.

Botulinum Toksin Tedavisi

On yıllardır popüler olan en yaygın yaşlanma karşıtı tedavilerden biri botulinum toksin enjeksiyonlarıdır. Bu daha çok , kaş çatma çizgilerinizdeki, özellikle kaşlarınız arasındaki ince çizgileri veya kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan Botox enjeksiyonları olarak bilinir .

Bu tedavide, bir tıp uzmanı reçete edilen ilacı yüz kaslarınıza enjekte edecek ve bu bölgelerin gerilmesini önleyecektir. Enjeksiyonların etkisini tedaviden sonraki bir hafta içinde fark edebilirsiniz.

Dermal Dolgu Maddeleri

Botoks dışında, kozmetik cerrahlar yüzünüzdeki kırışıklıkları doldurmak için cildinize dermal dolgu maddeleri de enjekte edebilir. Bu maddeler genellikle kolajen, hyaluronik asit jeli ve yağdan oluşur. Yüzünüzün yanı sıra dudaklarınıza veya ellerinize de dolgu yaptırabilirsiniz.

Belki de bu tedavinin botulinum toksin tedavisine göre en büyük avantajı, dermal dolgu enjeksiyonlarının sonuçlarını hemen görebileceksiniz. Vücudunuza enjekte edilen dolgu maddeleri, sisteminize enjekte edilen bileşiğin türüne bağlı olarak birkaç aydan üç yıla kadar sürebilir.

Dermabrazyon

Dermabrazyonda yüz cildinizin dış tabakasını çıkarmak için özel bir döner fırça kullanılır. Yüzünüz, bu tedavi sırasında çıkarılanların yerine doğal olarak yeni ve pürüzsüz bir cilt oluşturacaktır.

Bu yeni cilt birkaç hafta kırmızı görünebilir ve tedaviden sonra bir miktar kabuklanma veya şişlik yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, bunun kırışıklıklarınızı, yaşlılık lekelerinizi ve ayrıca aşırı güneşe maruz kalmaktan zarar görmüş cilt yüzeyinizi etkili bir şekilde tedavi edebileceğine şaşıracaksınız.

Yeni cildin önünü açmak için cildin en üst tabakasını kaldıran benzer bir tedavi de mikrodermabrazyondur. Benzer bir prensipte çalışan bu işlem cildinizin yenilenmesini amaçlar. Ancak, özel bir döner fırça kullanmak yerine, bu tedavi, cildinize küçük parçacıkları püskürten özel bir makineden yararlanır.

Daha az aşındırıcı olduğu için bu tedaviyle daha hızlı iyileşmeniz olasıdır. Bununla birlikte, bu prosedürün dezavantajı, bu tedavinin etkilerini tam olarak değerlendirebilmeniz için birkaç seans geçirmeniz gerekebilecek olmasıdır.

Kimyasal Peelingler

Dermabrazyonda olduğu gibi, kimyasal peeling kullanmanın amacı, yeni cilt hücrelerinin gelişmesine izin vermek için cildinizin en üst tabakasını çıkarmaktır. Ancak, bir fırça veya özel bir makine yerine, bir tıp uzmanı bunun yerine asit kullanacaktır.

Bu , birkaç hafta sürebilen işlemden sonra cildinizin iyileşmesini gerektirir ve bu süre zarfında cildiniz kırmızı görünebilir. Bazıları için bu tedavi yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları gidermede etkilidir, ancak ihtiyacınız olan seans sayısının büyük ölçüde elde etmek istediğiniz etkiye bağlı olduğunu unutmamalısınız.

Fraksiyonel Lazer Cilt Yenileme

Bu modern gün ve çağda, yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmek için lazer tedavisi zaten kullanılabilir. Fraksiyonel lazer cilt yenilemede, bir kozmetik uzmanı derin katmanlarına zarar vererek cildinizin dar sütunlarını tedavi edecek özel bir lazer kullanacaktır. Bu, vücudunuzu daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt ortaya çıkaran yeni cilt hücresi büyümesi üretmeye teşvik eder.

Dermabrazyon ve kimyasal peelinglerin aksine, iyileşmek ve iyileşmek için birkaç hafta hatta aylarca beklemeniz gerekmez. Bununla birlikte, hemen geçme eğiliminde olan işlemden hemen sonra biraz ağrı ve kızarıklık hissedebilirsiniz.

Kırışıklıklarınızı ve ince çizgilerinizi tedavi etmek için lazerlerin yanı sıra diğer enerji türlerini de kullanan ablatif olmayan cilt gençleştirme tedavisi de vardır. Ancak bu işlem cildin dış tabakasını kaldırmaz, bu da bir iyileşme süresi geçirmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Yine de bu tedaviyle, tam etkiyi anlamadan önce birkaç seansa ihtiyacınız olabilir.

Kök Hücre Yüz Germe

Kök hücre tedavisi, yaşlanma karşıtı prosedürler de dahil olmak üzere çeşitli tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. Ameliyat gerektirmediği için giderek daha fazla insan bu tedaviyi tercih ediyor, ancak gençleşmiş bir cilt ve üç yıl veya daha fazla süren doğal bir kaldırma ile sonuçlanıyor.

Bu süreçte, iltihaplanmanın herhangi bir etkisine karşı koymak için bir kordon bankasından elde edilen göbek kordonu kök hücreleri kullanılır.

Cilt germe

Alt yüz ve boyunda cilt sarkmasından endişe edenler için ultrason kullanılarak cilt sıkılaştırma en iyi tedavi olabilir. Bu durumda ultrason teknolojisi, vücudun doğal kolajen ve elastin üretimini uyarmak için cilde ısı vererek muskuloaponevrotik sistemi hedefleyecektir.

Sonuçları üç ila altı ay arasında herhangi bir yerde görmeye başlayabilirsiniz ve genellikle bir yıl sürer. En iyi yanı, bu non-invaziv tedavi ile işlemden hemen sonra normal işlerinize devam edebilirsiniz.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, modern teknolojideki gelişmeler, artık invaziv olması gerekmeyen çağdaş yaşlanma karşıtı tedavilerin yolunu açtı .

Bu tedavilerde yer alan işlemler çoğu zaman kesintiye uğramaz, öyle ki birkaç saat içinde, hatta bazen bir saatten daha kısa bir sürede yaptırdığınız klinikten çıkıp normal işinize devam edebilirsiniz.

Bazı tedaviler sırasında biraz ağrı hissedebilirsiniz, ancak bu genellikle uzun sürmez ve kısa sürede iyileşmeniz kaçınılmazdır. Belki de şimdi ilerlemeniz ve gençlik ışıltınızı korumak için bilime güvenmeniz için mükemmel bir zaman.

 

İlginizi Çekebilecek Yaşlanma Karşıtı Tedaviler 2023 Fotograf / Resim

İlginizi Çekebilecek Yaşlanma Karşıtı Tedaviler 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

ameliyatsız kırışıklık tedavisi
kalıcı kırışıklık tedavisi
kırışıklık tedavisi fiyatları
lazerle kırışıklık tedavisi yaptıranlar
erkeklerde kırışıklık tedavisi
göz çevresi kırışıklıkları lazer tedavisi fiyatları
kırışıklıklardan kurtuldum kadınlar kulübü
kırışık giderme
alın kırışıklık giderme
yuz kirisik giderme
lazerle kırışıklık tedavisi fiyatları
göz çevresi kırışıklık giderme
lazer kırışıklık giderme fiyatları
ciltteki kırışıklıkları giderme
yara bandı ile kırışık giderme
yüzde kırışıklık giderme
kırışıklık giderme yöntemleri
lazerle kırışık giderme
kaz ayağı tedavisi fiyatları
doğal yöntemlerle kırışık giderme
kırışıklık giderici lazer fiyatları
kök hücre kırışıklık tedavisi fiyatları
yara bandı ile kırışıklık giderme
ilginizi çekebilecek yaşlanma karşıtı tedaviler 2023
ilginizi çekebilecek yaşlanma karşıtı tedaviler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu