close
Blog Yazıları

Kalıcı Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kalıcı Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kalıcı oje nedir, nasıl uygulanır? Kalıcı oje nerelerde uygulanır ve gerekli malzemeleri nelerdir? Yanıtlar bu yazımızda!

Biz kadınlar yoğun iş hayatında ya da evde olalım fark etmez; ellerimizi sıcak sudan soğuk suya, temizliğe veya en azından ufak tefek ev işlerine sokmadan edemeyiz. Binbir bakım yaptığımız, saatler ayırdığımız tırnaklarımız ise en küçük bir dikkatsiz harekette veya zorlu bir işte, ojesini hemen bırakıverir veya çatlar, kırılır. Neyse ki son yıllarda tırnaklar ve ojeler ile ilgili derde deva olan bir çözüm var: kalıcı oje. Bu yazımızdan A’dan Z’ye kalıcı oje hakkında bilmemiz gereken önemli şeyleri ele aldık.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje nedir sorusunun kısaca cevabı tırnaklar üzerinde uzun süre kalıcılığını koruyan ojeli tırnak kaplamasıdır diyebiliriz. Kalıcı oje, tırnağı herhangi bir zarara uğratmadan, belli bir süre tırnak üzerinde bozulmadan, kolay kolay deformasyona uğramadan kalır. Böylece normal ojeler gibi soyulma derdi olmadan tırnaklar aynı oje ve formu korur. Yoğun iş temposu ile sık manikür ve tırnak bakımı yapamayan kadınlar, ojelerinde aynı rengi tercih edenler için oldukça kullanışlıdır.

Kalıcı oje uzun süre aynı şekliyle kalır. Tırnakların kusurlarını örter, tırnak yenmesini engeller. Hava ve su geçirgenliği olduğunda tırnakların sararmasına sebep olmaz. Kalıcı oje malzemeleri tırnak dokusu ve cilde zarar vermeyecek malzemelerdir. UV ışını ile bu malzemelerin sağlamlığı arttırılarak vadesi uzatılır.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı oje nasıl yapılır konusunda birkaç aşamadan bahsedebiliriz. İlk aşama tırnakların temizlenmesi, törpülenmesidir. Daha sonra tırnaklar iyice silinir, yağdan ve kirden arındırılır. Sonrasında tırnaklarınızın üst kısmı törpülenerek matlaştırılır. Bu işlem tırnak yüzeyinin daha tutucu olmasını da sağlar. Tırnak kusurları, örneğin çatlaklar, dalgalı yüzey, pürüzler gibi kusurlar baz malzeme sürülerek kapatılır. Baz üzerine ise kalıcı oje renkleri veren oje sürülür. Son olarak oje üzerine top-coat denilen malzeme cila gibi sürülerek katmanlar tamamlanır. Bu katmanlar tamamlandıktan sonra, UV ışını makinesinde yaklaşık bir dakika süre olmak üzere tırnaklar ışına maruz bırakılır ve malzemenin sağlamlaştırılması sağlanır. Uygulamadan hemen sonra kullanıcılar rahatça ellerini kullanarak her işi yapabilir. Kalıcı oje modelleri birbirinden farklı olsa da kalıcık yaklaşık bir ay kadar sürmektedir.

Kalıcı Oje Nerede Uygulanabilir?

Kalıcı oje uygulaması kuaför salonlarında tırnak bakım uzmanları tarafından yapılarak uygulanabilir. Onun dışında günümüzde kalıcı oje seti ile hijyen ve gerekli koşulları sağladığınız herhangi bir yerde veya evinizde rahatça kalıcı oje yapabilirsiniz. Evde kendinize uyguladığınızda kalıcı oje fiyat açısından çok daha uygun bir bütçeye gelebilir ve aynı seti defalarca kullanabilirsiniz.

Kalıcı Oje Malzemeleri Nelerdir?

Kalıcı oje için set içeriğinde ön bakım, oje uygulama ve kalıcı oje çıkarıcı malzemeler bulunur. Ön bakım yapmak için metal veya ahşap et itici, tırnak ucu ve üstü için törpü, tırnak yağı kurutucu ve nem kurutucu dehidratör bulunmaktadır. Kalıcı oje uygulama malzemeleri arasında baz malzeme, renk katı ve top denilen en dış katman ile uv ışınlı kalıcı oje makineleri yer alır. Her bir kat sürüldüğünde arada uv ışınlarıyla sağlamlaştırılarak ikinci kata geçilir. Bazı ürünlerde son kat sürüldükten sonra kalan yapışkan tabakanın giderilmesi için bir solüsyon daha yer almaktadır.

Uzun süre tırnak üzerindeki kalıcılığını koruyan kalıcı oje nasıl çıkar sorusu pek çok kadının kafasını kurcalamaktadır. Ancak kalıcı oje çıkarma sanıldığı kadar da zor değildir. Öncelikle işlemin en başındaki gibi tırnak etleri itilerek temizlenir. Soak off denilen malzeme tırnaklara sürüldükten sonra tırnak, kaplanan ped üzerine alüminyum folyo ile kaplanır. En az on dakika bu haliyle bekleyen tırnaklar tekrar açılır ve spatula veya törpü yardımıyla kolayca parçalanarak kalıcı oje tırnaktan çıkartılır. Son olarak tırnak yüzeyi hafif bir buffer ile temizlenir ve yeni uygulama için hazırlanır.

 

 

 

Kalıcı Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler Fotograf / Resim

Kalıcı Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Kalıcı oje kimlere yapılmaz?
Kalıcı oje kaç ay kullanılır?
Kalıcı oje çıktıktan sonra ne yapılmalı?
Kalıcı oje kac gün dayanir?
Kalıcı ojeyle abdest alınır mı?
Kalıcı oje kaç hafta kalır?
En iyi kalıcı oje markası nedir?
Kalıcı oje varken tırnak kırılır mı?
Kalıcı oje nasıl çıkarılmalı?
Kalıcı oje zararları nelerdir?
Kalıcı oje ne zaman yenilenir?
Kalıcı oje hava ve su geçirir mi?
Kalıcı oje kaç TL
Kalıcı oje soyuldu
Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır
Kalıcı oje neden soyulur
Kalıcı oje hakkında bilinmesi gerekenler
Kalıcı oje nasıl ÇIKARILIR
Kalıcı Oje Nasıl Yapılır
Kalıcı Oje Nedir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu