close
Blog Yazıları

Kış İçin En Zarif Parfümler

Kış İçin En Zarif Parfümler

Kış İçin En Zarif Parfümler 2022 Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi zarif kadınlar için parfüm tüyoları , parfümler her zarif kadının hayatında özel bir yer edinmiştir . Bu nedenle, bu makaleyi kış için en zarif parfümleri incelemeye ayırmayı seçtim.

Tipik olarak, mevsimsel güzellik trendlerine karşıyım ve yılın hangi döneminde olursa olsun çeşitli kıyafetler giymeyi seçiyorum – tabii ki kıyafetin hava durumuna uyması şartıyla. Bununla birlikte, parfümlerle bir istisna yapma eğilimindeyim.

Parfümler dikkatli bir şekilde formüle edilmiştir ve sıcaklık değişikliklerine hızla yanıt verir. Daha hafif, daha taze bir koku yaz aylarında çok işe yarasa da, sıcaklıklar düştüğünde koku solabilir, hatta çok “soğuk” ve temiz görünebilir.

Kış için en iyi parfümler biraz daha ağırdır; karda içilen bir fincan çay kadar sıcak ve rahatlatıcıdır; misk, odunsu ve hatta belki baharatlıdırlar.

Aşağıda kış için en zarif parfüm seçimlerimi bulacaksınız: bunlar sizi bir araya toplanmış, güçlü, havalı veya rahat hissettirecek kokulardır. Bu parfümlerden bazıları geleneksel olarak klasikken, diğerleri daha modern ve keskin – listede herkes için bir şeyler var.

Chanel Coco

Üst notalar: Bulgar Gülü, Mandalina, Kişniş, Yasemin, Şeftali ve Portakal.

Orta notalar: Karanfil, Portakal Çiçeği, Gül, Mimoza ve Yonca.

Temel notalar: Amber, Tonka Fasulyesi, Sandal Ağacı, Opoponax, Civet, Vanilya ve Labdanum.

Coco Eau de parfum, 1984 yılında Jacques Polge tarafından yaratılan oryantal-baharatlı bir koku. Parfüm, Gabrielle Chanel’in ruhunu ve kişiliğini ve barok stile olan sevgisini ifade etme niyetiyle özenle tasarlandı.

Vatkalar ve büyük saçlar çağında piyasaya çıkmış olmasına rağmen Chanel Coco, giyilebilirliğini ve büyüleyici vintage kalitesini bugüne kadar korumayı başaran gerçek bir başyapıt.

Piyasadaki başka hiçbir şey Coco ile karşılaştırılamaz: zengin ve sıcaktır, ancak yine de çiçeksi ve biraz müstehcenlik içerir; iyi harmanlanmış, karmaşık bir koku – sınıf ve zarafetin özü.

Coco ciddi bir kokudur; ipek örtülü bir elbise ve İtalyan deri topuklu ayakkabılar giyeceğiniz bir opera gecesi için uygundur, ancak çok ciddi değildir ve şömine başında, iyi bir kitap ve kitabınızla rahatlatıcı bir akşama eşit derecede uyabilir. favori kaşmir kazak.

Yoğun ve sıcak kokusu nedeniyle Coco, sonbahar ve kış için mükemmel bir koku; idareli kullanın – bir veya iki sprey saatlerce sürebilir.

Chanel Coco Noir

Üst notalar: Greyfurt, Bergamot ve Portakal.

Orta notalar: Gül, Sardunya, Yasemin, Nergis ve Şeftali.

Temel notalar: Paçuli, Sandal Ağacı, Olibanum, Tonka fasulyesi, Vanilya, Beyaz misk, Karanfil ve Benzoin.

Chanel Coco Noir Eau de parfum, Jacques Polge Christopher Sheldrake tarafından yaratıldı ve 2012’de piyasaya sürüldü. Bana göre Coco Noir, tanıdık Coco Mademoiselle’in yetişkin kız kardeşi; ilki daha fazla tutuma, daha fazla güce ve daha fazla güvene sahiptir.

Coco Noir kokusu kafamda çok zarif bir Fransız kadınının resmini oluşturuyor; tepeden tırnağa siyah giyinmiş ve zamansız bir kırmızı rujla şık bir saç modeli sergiliyor; hem klas hem seksi, hem kendine güvenen hem de kadınsı – ulaşılmaz, büyüleyici ve zarif bir kadın.

‘Noir’ adı biraz yanıltıcıdır. Gerçekten de, Coco Noir biraz karanlık ama tipik gece kokunuz değil; profesyonel bir ortamda ve özellikle biraz daha fazla güven istediğiniz günlerde gece veya gündüz giyilebilecek çok yönlü bir koku.

Chanel Coco Noir kesinlikle kış için en zarif parfümlerimden biri.

Hermès L’Ambre des Merveilles

Üst notalar: Kehribar.

Orta notalar: Vanilya.

Alt notalar: Paçuli ve Labdanum.

Hermès L’Ambre des Merveilles, 2012 yılında piyasaya sürülen oryantal bir vanilya kokusudur. Kokunun arkasındaki “burun”, Jean-Claude Ellena’dır.

L’Ambre des Merveilles’in kokusu çok sıcaktır ve bu nedenle soğuk havalar için mükemmeldir. Amber, vanilya ile yumuşatılırken, paçuli ve labdanum ilginç bir müstehcenlik katıyor. Genel olarak, Hermès L’Ambre des Merveilles tepeden tırnağa muhteşem bir şekilde hazırlanmış bir koku.

Bence bu parfüm, doğal görünmek isteyen, şık, sofistike, şehvetli ve zarif olmayı zahmetsizce başaran kadınlar için mükemmel bir koku.

L’Ambre des Merveilles’in kokusu sessiz ve zarif, ancak sıcak ve rahatlatıcıdır; “ifade” bir parfüm değil, daha çok giymesi kolay bir parfüm. Koku yumuşaktır ve neredeyse ten benzeri bir his verir; tıknaz ve kalın bir yün süveterden çok hafif ve yumuşak bir kaşmir atkı gibidir.

Gündüzden geceye giyilebilen ve çoğu duruma uyan zarif karakterli bir koku arıyorsanız, L’Ambre des Merveilles sizin için parfüm olabilir.

Bottega Veneta tarafından Bottega Veneta

Üst notalar: Pembe Biber ve Bergamot.

Orta notalar: Yasemin.

Alt notalar: Paçuli, Deri ve Meşe yosunu.

Bottega Veneta Eau de parfum kokusu, 2011 yılında İtalyan lüks evi Bottega Veneta tarafından piyasaya sürüldü. Bottega Veneta kokusunun arkasındaki ‘burun’ Michel Almairac’tır.

Bu ürün, moda evinin ilk parfümüdür ve moda evinin meşhur deri eşyalarını ifade eder; “kösele, çiçekli şipre” olarak tanımlanıyor.

Bottega Veneta parfümü, yumuşak ve kremsi bir süet arka planla karışan keskin bir açıklığa sahiptir; ne istediğini bilen, kendine güvenen ve güçlü bir kadının kokusu.

Bottega Veneta’nın kokusu hem göze çarpıyor hem ağırbaşlı, hem sofistike hem de nazik: kadınsı ama ‘kız gibi’ değil. Bu parfüm kesinlikle düğmeli gömlek, pantolon ve yüksek topuklu ayakkabılar giyen kadınlar içindir.

Dior bağımlısı

Üst notalar: Mandalina Yaprağı ve Portakal Çiçeği.

Orta notalar: Yasemin Sambac.

Alt notalar: Bourbon Vanilya.

Christian Dior’dan Dior Addict Eau de parfum, 2014 yılında eski bir parfümün yeniden formüle edilmiş bir versiyonu olarak piyasaya sürülen oryantal çiçeksi bir koku. Dior Addict kokusunun arkasındaki ‘burun’, François Demachy’dir.

Kendinizi ifade etmek istiyorsanız Dior Addict tam size göre bir koku; gösterişli olmadan zengin ve kendini beğenmiş olmadan çekici.

Dior Addict, Mandalina Yaprağı ve Portakal Çiçeği’nin taze ve çekici üst notalarıyla başlar, Yasemin Sambac’ın yumuşak, kadınsı kalbini ortaya çıkarır ve Bourbon Vanilla’nın sıcaklığına ve rahatlığına yerleşir.

Bu koku güzel, hanımefendi ve iyi huylu; lüks bir Fransız restoranında bir kutlama ya da tiyatroda bir akşam için uygundur. Nereye giderseniz gidin, arkanızda zarif ve baştan çıkarıcı bir vanilya kokusu izi bırakacaksınız.

Giorgio Armani Si

Üst notalar: Cassis.

Orta notalar: Mayıs Gülü ve Frezya.

Temel notalar: Vanilya, Paçuli, Ambroksan ve Odunsu Notalar.

Sì, Giorgio Armani tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen şipre, meyvemsi bir koku. Sì kokusunun yaratıcısı Christine Nagel’dir.

Genelde tatlı ve meyveli kokulara yönelmem ve Sì kesinlikle benim fincan çayım değil, yine de bir şekilde listeme girdi. Sì tatlı olmasının yanı sıra zengin, sıcak, aromatik, baharatlı ve aynı zamanda biraz temiz ve “sabunlu”.

İlk başta, parfümün eğlenceli ve kızsı, meyveli kokusunu hissedersiniz, ancak koku hızla hem gündüz hem de gece giyilebilecek kadar çok yönlü, daha derin ve daha sofistike bir yetişkin kadın kokusuna dönüşür.

Şahsen, Sì’nin kış için en çok yönlü ve “sevimli” zarif parfümlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Tom Ford Kadife Orkide

Üst notalar: Rom, Bal, Bergamot ve Mandalina.

Orta notalar: Orkide, Siyah Orkide, Yasemin, Sümbül, Gül Yağı, Kediotu, Nergis, Manolya ve Portakal Çiçeği.

Alt notalar: Sandal ağacı, Mür, Peru Balzamı, Vanilya, Süet ve Labdanum.

Velvet Orchid, 2014 yılında Tom Ford tarafından piyasaya sürülen oryantal bir çiçek kokusudur; kötü şöhretli Black Orchid parfümünün daha incelikli ve rafine bir versiyonudur.

Bu parfümle, kadife elbiseler ve kırmızı mat ruj çizgileri olan eski Hollywood draması dünyasına geri dönün; kendinizi rom, bal ve vanilyanın zengin, sıcak ve boğucu dünyasına bırakın.

Velvet Orchid, tipik zarif parfümünüz değildir ve inkar edilemez bir şekilde bu makaledeki en şehvetli parfümdür. Bu koku, uzun bir trençkot ve siyah ayakkabılar giymek kadar şehvetli; onu giymek, bir takım elbise ve kaliteli bir deri çanta sergilemekle eşdeğerdir ve kadife bir kanepede bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde ipek bir geceliği giymek gibi hissettirir.

Daha içeri girmeden odanın size ait olduğunu hissettirecek bir koku arıyorsanız, Velvet Orchid tam size göre olabilir.

Dikkat edin, hafif, modern kokuları beş ila altı kez püskürtenler, bunu Velvet Orchid ile yaparlarsa kendilerini bir kimyasal savaş savaşında hayatları için savaşırken bulurlar; Bu parfüm ile daha azı kesinlikle daha fazladır.

Cartier La Panthere

Üst notalar: Kurutulmuş Meyveler, Ravent, Çilek, Anason, Bergamot.

Orta notalar: Gardenya, Gül, Ylang-Ylang, Portakal Çiçeği, Armut.

Alt notalar: Meşe yosunu, Misk, Paçuli, Deri.

Cartier imzalı La Panthère Eau de parfum, 2014 yılında piyasaya sürülen çiçeksi bir koku. Koku, parfümcü Mathilde Laurent tarafından yaratıldı.

Cartier, mücevher, saat ve tabii ki parfüm gibi lüks ürünlerde uzmanlaşmış dünyaca ünlü bir Fransız şirketidir. Panter cinsi, 1914’ten beri Cartier tasarımcılarına ilham kaynağı olmuştur ve La Panthère parfümü de bir istisna değildir.

Cartier, La Panthère kokusuyla, bir kadının kedisi ve vahşi yanını narin kadınsılığı ve şehveti ile birleştiren eşsiz bir yeni uyum sunuyor. Sonuç, beklenenden daha az serttir, aksine panterlerin görkemli gücünü zevkli ve zarif bir şekilde ifade eder.

La Panthère sessiz, yumuşak ve meyvemsi bir nota ile açılır, şifon eldivenler kadar hanımefendi kremsi beyaz gardenya çiçeklerinin notasına yerleşir ve hayvansı bir dokunuş katan kadifemsi misk ve derinin dip notasına dönüşerek bitirir. .

Cartier’deki her şeyde olduğu gibi, La Panthère parfümü de zarafet, sofistike ve kadınsılığın özünü yakalar; büyüleyici bir parfüm – başlı başına bir mücevher.

Kış İçin En Zarif Parfümler Fotograf / Resim

Kış İçin En Zarif Parfümler 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu