close
Blog Yazıları

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinize Ne Olur?

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinize Ne Olur?

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinize Ne Olur? 2022 Uzun bir günün ardından yorgunsunuz, bu yüzden her zamanki cilt bakımı rutininizi bırakıp makyajınızla yatmaya karar verdiniz. Ne yazık ki, bu cildiniz için en iyi karar değil. Makyajınızla uyuduğunuzda tıkanmış gözenekler, akne, kırışıklıklar ve kuruluk gibi bir takım olumsuz sonuçlara yol açabilir . Bu blog yazısı, makyajla uyuduğunuzda cildinize ne olduğunu daha yakından inceleyecek ve bu olumsuz sonuçlardan kaçınmak için bazı ipuçları sağlayacaktır.

Erken Yaşlanma

Makyajla uyumak erken yaşlanmaya neden olabilir. Bunun nedeni, cildiniz makyajla kaplandığında, nefes alamaz ve kendini düzgün bir şekilde onaramaz . Zamanla bu, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir . Ayrıca makyajlı bir şekilde uyumak da makyajınızı güzelleştirebilir. cildinizin donuk ve cansız görünmesine neden olabilir.

Bu nedenle, erken yaşlanmayı önlemek istiyorsanız, yatmadan önce makyajınızı çıkardığınızdan emin olmalısınız. Tüm makyaj izlerinden kurtulmak için nazik bir temizleyici veya makyaj temizleyici kullanabilirsiniz . Cildiniz temizlendikten sonra, gece boyunca nemli kalması için nemlendirici uygulayabilirsiniz. .

Akne

Makyajla uyumak gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Akneye meyilli bir cildiniz varsa, bunun sonucunda sivilceler yaşamanız daha olasıdır. Yani makyaj tüm kirleri gözeneklerinizin içine hapsedebilir ve sivilce ve siyah nokta oluşumuna yol açabilir. Bundan kaçınmak istiyorsanız, yatmadan önce yüzünüzü iyice temizlediğinizden ( çift temizlemeyi deneyin) emin olmalısınız.

Örneğin, FOREO akıllı yüz temizleme fırçası – LUNA™ 4 ile cildinizi temizleyebilir (ve sıkılaştırabilirsiniz ! ) Cildi temizlemenin en hijyenik yolu. Ayrıca kir, yağ ve makyaj kalıntılarını %99 oranında çıkardığı klinik olarak kanıtlanmış en nazik LUNA™’dır . Ultra hijyenik silikondan üretilen LUNA™ 4, sivilceleri azaltmak için bakterilere karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda cildi nazikçe pul pul dökerek ölü deri hücrelerini yok ederek alttaki taze sağlıklı cildi ortaya çıkarır. Kullanıcıların %96’sı daha sağlıklı görünen bir cilt bildirirken, %81’i lekelerin görünümünün azaldığını bildiriyor.

LUNA™ 4 cilt tipine ve sorunlu bölgelere göre kişiye özel bir temizlik sağlar. Yüzün ve boynun belirli bölgelerini sıkılaştırmak için rehberli masajlar kullanarak cildi de sıkılaştırır.

Ayrıca komedojenik olmayan makyaj ürünleri seçmek de önemlidir . Bu, makyajın gözeneklerinizi tıkamayacağı ve sivilcelere neden olmayacağı anlamına gelir.

Göz Tahrişi

Makyajınızda uyuyorsanız, sadece hassas cildiniz değil, gözleriniz de zarar görür. Bu “sadece bir gece” bile birçok ciddi soruna neden olabilir. Örneğin, göz makyajı yapıyorsanız, göz tahrişine neden olabilir ve hatta görüşünüzü bozabilir . Ayrıca makyajla uyumak da arpacık oluşumuna neden olabilir.

Ayrıca göz derimiz kağıt mendilden daha incedir ve yüzdeki en ince deriyi temsil eder . Bu cilt enfeksiyona ve tahrişe eğilimlidir ve büyük olasılıkla makyajınızla uyuduğunuzda (bir gece bile olsa) zarar görür.

Kuru Cilt

Gece ve kaliteli uyku sırasında tıpkı cilde kan akışı gibi kolajen üretimi de artar. Uyku ayrıca cildin yenilenmesi ve iyileşmesi için zaman verir. Yani uyku sırasında cilde kan akışı artar. Bu, cilt hücrelerine daha fazla oksijen ve besin verildiği anlamına gelir. Sonuç olarak, cilt kendini daha iyi onarabilir ve nemli kalabilir . Ancak makyajla uyuduğunuzda cildiniz düzgün nefes alamaz ve yenilenemez. Bu, kuruluğa ve hatta pullanmaya neden olabilir.

Ayrıca cildinizi gece boyunca nemli tutmak için bir nemlendirici sürmelisiniz.

İyi Geceler Cilt Bakımı Rutinine Bağlı Kalın

Makyajınızda uyumanın tüm olumsuz sonuçlarından kaçınmak istiyorsanız, iyi bir gece cilt bakımı rutinine bağlı kaldığınızdan emin olmalısınız . Bu, yatmadan önce makyajınızı çıkarmanız ve yüzünüzü iyice temizlemeniz gerektiği anlamına gelir . Ayrıca gece boyunca cildinizi nemli tutmak için bir nemlendirici de sürmelisiniz . Bu basit ipuçlarını takip ederek cildinizi sağlıklı tutabilir ve erken yaşlanmayı önleyebilirsiniz.

 

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinize Ne Olur? Fotograf / Resim

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinize Ne Olur? Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Makyajla Uyunursa ne olur?
Makyajla uyunur mu?
Makyaj temizlenmezse ne olur?
Makyajla uyumak zararli mi?
Rimelle uyumak zararlı mı?
Rimeli silmeden uyursak ne olur?
Makyaj temizliği nasıl yapılmalı?
Makyaj bazı yüze zarar verir mi?
Primer cilde zararlı mı?
Baz cilde zarar verir mi?
Rimel sürmek göze zarar verir mi?
Rimel arpacık yapar mı?
Rimel arpacık çıkarır mı?
Makyaj temizleme rutini nasıl olmalı?
Makyaj temizleyici olmadan makyaj nasıl temizlenir?
Makyaj temizleme sonrası ne yapılmalı?
Makyaj ciltten nasıl temizlenir?
göz makyajıyla uyumak
rimelle uyumak
eyeliner ile uyumak
makyajla uyuduğunuzda cildinize ne olur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu