close
AnkaraÇankayaKozmetik Markalarına GöreRossmann

makyaj sırları

Her Zaman İşe Yarayan 10 Makyaj Hilesi

Bu denenmiş ve doğru ipuçlarıyla en iyi yüzünüzü gösterin

actress viola davis and actor julius tennon on the red carpet

1. Freş başlayın

Başarılı makyaj için en önemli şey yüzünüzü yıkadıktan sonra peeling ve nemlendirici kullanmaktır.Ilık su, yüz masajı ve seçtiğiniz krem, yağ veya serum kombinasyonu, çizgileri doldurarak, pulları parlatarak ve kuru veya menopoz sonrası cildi nemlendirerek işleri yoluna koyar Ancak bu, temizlik, nemlendirme ve makyaj uygulama arasında kesinlikle ara olmamalı. Açık olmak gerekirse: yüz yıkama sonrası başka işlerle asla uğraşamazsınız

2. Yüz makyajı öncesi göz makyajı yapın

Bu çok basit bir kural.Fondoteni veya allığı kirletebilen göz altı kalemi tozlarından korkmayın. Göz kapaklarını önce astar veya krem gölge ile hazırlamak, göz makyajınızı taze tutacak ve daha pürüzsüz, daha eşit bir uygulamayı garanti edecektir.

3.Kahverengi ya da siyah jel kalem gözleri güçlendirir

Tipik sürmeli kalemlerden daha pigmentli, fırçayla sürülen jellerden daha az dağınık ve sert sıvılardan veya işaretleyicilerden daha çekici olan bu su bazlı astarlar daha sıkı, daha belirgin gözler yaratır.Sabit bir el için dirseğinizi bir masaya dayayın.Aynaya bakın, çenenizi kaldırın ve üst göz kapağının tabanı boyunca küçük ileri geri hareketlerle çizim yapın. Gözün en dışından başlayarak  gözyaşı kanalına doğru gözün dörtte üçünden sonra kıvrılarak devam edin. Boşlukları iyice doldurmak için kirpik köklerine mümkün olduğunca yaklaşın. Yoğun pigment (çizgi kalınlığı değil) güçlü bir hat çizmek için önemlidir. Üst kirpiklerin altındaki gözyaşı hattını “sıkıca astarlayarak” göz şeklini güçlendirin. Kenar ve çizginin alt tarafını ortaya çıkarmak için kaş kemiğine hafifçe bastırın. Gözlerin altına astar yaparken hafif bir dokunuş kullanın veya daha yoğun gözler için (özellikle derin veya kapüşonlu gözlerde),  alt kapakta gözyaşı hattını hizalayın.

4. İstediğiniz bir maskarayı kullanın ancak mutlaka siyah rimeliniz olsun

Açık maskarayı kirpiklerin diplerine yakın yerleştirin, gözünüzü yavaşça kapatın ve 30 saniye basılı tutun. Profesyonellerin yaptığı gibi basit, düşük maliyetli eczane maskarası kullanın – her üç ayda bir atıp yenilediğiniz için daha fazla harcamanıza gerek yok. Maskara çubuğunu kıvrılmış köklerden yavaşça zikzak  hareketlerle uçlara yuvarlayın, böylece ürünün en yoğun konsantrasyonu kirpiklerin kalınlaştığı tabanda olur

actress julia roberts smiling on the red carpet

Aktris Julia Roberts nötr göz makyajı tonlarının hayranıdır.

5. Gözleri vurgulamak için nötr gölgeler kullanın

Doğal tonlar — koyu gözler için sıcak tonlar, açık gözler için serin tonlar — asla başarısız olmaz. Kontur çalışmasının tamamını yapmaya gerek yok.Ancak göz kapaklarındaki soluk, ışıltılı bir gölgenin yorgun gözlere ışıltı katabileceğini kırışıklıklara hafif bir gölge ekleyebileceğini
ve hemen üstünde herhangi bir etli bir çıkıntıyı silip gözlerin daha büyük görünmesini sağlayabileceğini ve en koyu kahverengilerin ve siyahların dumanlı görünüm sağlayacağını bilin.Görünümü yumuşatmak ve dalgalı çizgileri gizlemek için jel eyeliner kullanın.

6. Kaşlarınızı doldurun

Kaşlar yüz ifadesinin anahtarı olduğundan,onları doldurmak, uzatmak ve tımar etmek için çaba sarf edin (kakül veya gözlük taksanız bile). Doğal olsun.Saçların çıkış yönünü izleyerek kısa, tüylü vuruşlarda bir kaş kalemi kullanın. Daha sonra, gerekirse, seyrek alanları kalem tabanına yapışacak tozla doldurun. Taramak için spiral bir fırça veya temiz bir eski maskara çubuğu kullanın.

7. Kapatmak için değil parlaklık için çalışın

Yüz makyajı parlaklığı geri kazandırır ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Solgun macunsu, pürüzlü cilde karşı koymak ve kızarıklığı veya siyah noktaları nötralize etmek için mükemmel bir eşleşme yerine bir ton daha sıcak veya daha parlak renler kullanın. Ardından,  teninize ışık saçan parlaklığı sağlamak için içeriğinde parlak yazan ürünler kullanın. Son olarak,nemli ve şeffaf fakat yüksek piğmentli  bir fondoten seçin . Harika görünümlü cilt en büyük güzellik varlığıdır. Ve tüm bu mat, pudralı, yüksek çözünürlüklü, tam kapatıcılı veya uzun ömürlü yüz ürünleri? Onları temelli unut.

actress sharon stone smiling on the red carpet

Aktris Sharon Stone otantik görünümünü nasıl koruyacağını biliyor.

8. Makyaj fırçaları kullanın

Olgun yüz ifade çizgileri, küçük göz kırışıkları ve kahverengi, kırmızı veya mavi renk değişimleri olması gayet doğaldır ve her şey yolundadır. Ünlülerde bile vardır . Photoshop’un ne için olduğunu düşünüyorsunuz? Yoğun kapatıcılar sadece sahtedir ve çok basit görünür.İpeksi sentetik fırçalar makyajın otantik görünmesini sağlar. Bir fondöten fırçası makyajın çatlaklara ve köşelere yerleşmesini önleyecektir. Yüzünüzün merkezinden başlayın ve temiz bir uygulama için çeneye ve saç çizgisine doğru solan fondöteni dışa doğru dağıtın. Ileri geri ve dairesel hareketler kullanın ve burun delikleri, burun altı, dudaklar ve aşırı makyajın yerleşme eğiliminde olduğu burundan ağıza kırışıklıklarda geri dönün. Gözlerin çukurunu, burnun yanındaki iç köşede ve sizi rahatsız eden belirli kahverengi lekelerde, kırık kılcal damarlarda veya lekelerde  daha küçük bir kapatıcı fırça kullanın.

9. Elmacık kemikleri üzerinde parlak krem allık karışımı kullanın

Yüzünüze hayat ve enerji katar, doğal görünümlü bir ışık için cildinize karışır ve dikkatleri gözlere çeker . Muhteşem bir görünümü bozabilecek dikkat dağıtıcı şeylerden uzaklaştırır. Cilt tonunuza bağlı olarak pembe, gül, kayısı veya kırmızının canlı ve berrak bir tonunu seçin. Başlangıçta şaşırtıcı görünen şey, cildin içinde sorunsuz bir şekilde erimek için hafifçe karıştırdıkça dağılır. Toz allıklarınızı atın.

10. Dudak astarınızı ve rujunuzu değiştirin

Dudak astarını doğal dudak tonunuzla eşleştirin. Kenarlıkları çizin, ancak iki yeni nokta çizmek yerine yayı hafifçe yuvarlayarak solmuş, asimetrik veya inceltilmiş bir üst dudak çizgisini düzeltin. Daha sonra ağız çevresinde halka oluşmasını ve rujun çizgilere geçişini önlemek için tüm ağzı bir taban olarak astarla doldurun. Parlak değil kremsi bir ruj seçin. nude tonları tercih ediyorsanız, dudak renginize ve astarınıza uyacak soluk tonları atlayın. Beyazlamış dişleri ve göz kamaştırıcı gülüşünüzü göstermek için şeftalili pembe, gül veya kırmızı gibi yeni bir ton denemeye cesaret edin

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu