close
Blog Yazıları

Saç Düzleştiriciler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Saç Düzleştiriciler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Saç düzleştirici alırken dikkat edilmesi gerekenlerden farklı materyalli çeşitlere, en iyi markaların en iyi modellerinden kullanım ipuçlarına; saç düzleştiriciler hakkında bilmeniz gerekenler bu yazımızda!
Kadınların hayatını kolaylaştıran, kuaföre harcanan zaman ve paradan bizleri büyük ölçüde kurtaran bir üründen bahsetmek istiyoruz sizlere bu yazımızda. Saç düzleştiriciler hayatımıza girdi gireli saçlarımız konusunda içimiz oldukça rahatladı. Öte yandan piyasadaki saç düzleştiriciler arasında kendiniz için doğru modeli seçmek istiyorsanız, bilmeniz gerekenler var. Saç düzleştiriciler ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler nelermiş bakalım…
Farklı Saç Düzleştirici Modelleri
Saç düzleştiriciler saç uzunluğundan, üretiminde kullanılan materyale farklı model ve çeşitlere ayrılmakta. Bu bakımdan saç düzleştiriciler ve fiyatları markaya, malzemeye, kullanıma göre değişiyor.

Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Saç Düzleştiricide Ebadı Seçme: Doğru ebad saçınızın uzunluğu ve tipine göre seçilmeli. Piyasada yarı boyutlu mini düzleştiricilerden iki kat boyutlu büyük boylara kadar saç düzleştirici set bulunabiliyor. Yarı ve 1 boyutlu olanlar kısa saçlar ve 1,5 boyutlu olanlar sık ve kıvırcık, uzun saçlar, büyük boyutlu olanlar ise sık ve uzun saçlar için kullanılmaktadır.
Saç Düzleştirici Malzeme Seçimi: Seçeceğiniz saç düzleştirici seramik mi titanyum mu yoksa turmalin mi nasıl karar vereceksiniz? Titanyum tabla olan malzeme çok hızlı ısı iletkenliği ile ısıyı hemen iletir, uygulama süresini iyi ayarlamanız gerekir, yoksa saçınız zarar görebilir. Seramik tabla ısıyı eşit iletmesi açısından saçın zarar görebilme ihtimalini en aza indirir, kırılma olasılığını da azaltır. Turmalin malzemeli düzleştirici ise saçta diğer malzemelere nazaran daha az elektriklenme yapar ve saçın parlaklığını daha iyi muhafaza eder.
Saç düzleştiricinin gücünü belirleyen ise üzerinde yazan watt sayısıdır. Diğer bir deyişle saç düzleştirici ne kadar elektrik yakar ise o kadar güçlüdür. Ancak saç düzleştiriciler için önemli olan ısı veya gücü değil, yukarıda bahsettiğimiz malzeme ve ebad özellikleridir.

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Bu konuda en önemli konulardan bir tanesi saç düzleştiricinin kullanılacağı sıcaklıktır. Saç düzleştirici kaç derece olmalı sorusuna gelirsek saçın yanma sıcaklığı 200 santigrat derecenin üstü olduğundan uzmanlar saç düzleştiricinin bu sıcaklıktan fazla ısınmaması gerektiğini söylüyor. Bizim tavsiyemiz ise saça olabilecek en az zararı vermek için mümkün olduğu en az ısıyı kullanmanız. Yani en düşük ısı ayarını seçerek başlayın.
Olabilecek en iyi sonucu almak için saç düzleştirici kullanmadan önce fırça ile saçlarınızı iyice tarayın. Dümdüz aşağı bakan saçlar için saç diplerinden aşağı doğru uygulama yaparak tekrarlayın. Eğer saçlara hacim kazandırmak istiyorsanız, saç düzleştirici ile saçları yukarıya doğru düzleştirin. Hafif doğal ve kıvrımlı saçlar için saç düzleştirici ile bukle yapma gibi bir amacınız varsa kademe kademe giderek belirli bir boşluk bırakarak saç üzerinde kıvrımlar vermeyi deneyebilirsiniz. Yoğun, kıvırcık saçlarınız varsa saçları grup grup ayırmak ve saç düzleştirici ile birlikte tarak kullanmak işinize yarayacaktır.

Saç Düzleştiriciler ile Dalga Nasıl Yapılır?

Saç düzleştirici ile dalga nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı, bunun için seçeceğiniz saç düzleştiricinin ince ve küçük bir model olmasıdır. İnce olan saç düzleştirici ile saçı kıvırların başlamasını istediğiniz yerden kıstırarak tek bir tur çevirip beklettikten sonra alt kısımdaki diğer kıvrıma geçerek saç düzleştirici ile dalga yapma işini kolayca halledebilirsiniz.
Saç düzleştirici ve maşa ikisi bir arada kullananlar öncelikle saç düzleştirici ile saçları düzelttikten sonra maşa ile kıvırma işlemini yapabilirler.

Son Çıkan Saç Düzleştiriciler

Piyasada son çıkan saç düzleştiriciler ile bu teknoloji oldukça yeni ve birikimli bir hal almış ve pek çok konuda çözümler ile ortaya yeni ürünler çıkmıştır. İşte GittiGidiyor’dan seçtiklerimiz:
– Grundig HS 7031 – 7032
Grundig yeni çıkardığı saç düzleştirici modeliyle doğal saç bakımı ile saç düzleştirici konseptini bir araya getirmiş. Seramik tablada kullanılan bitkisel yağlar saç dokusuna normalde iyi geldiğini bildiğimiz iki ayrı bitkisel yağ içeriği ile saça parlaklığını geri kazandırmak üzere tasarlanmış. Biberiye yağı içeren HS 7031 saç dökülmesi ve saçın zayıflamasını önleyici, lavanta yağı içeren HS 7032 ise saçı yumuşatan ve sakinleştiren özelliğe sahip ürünler.
– Remington S9500 Pearl
Remington markası, seramik tabla içerisinde kullandığı inci tozu ile daha yumuşak bir seramik elde ederek, saçlara parlaklık kazandırma iddiası ile hazırladığı S9500 Pearl’u piyasaya sundu.
– Philips ProCare Keratin HP8361
Philips ProCare Keratin içerisindeki iyon özelliği sayesinde saçın parlaklığı konusunda oldukça iddialı, hızlı ısınan ve eli yakmayan seramik kaplamalı bir model sunuyor.
– Braun Satin Hair 7 Iontec
Seramik kaplamalı tablası ile Braun Satin, iyon teknolojisi ile saç buklelerin uçlarını kırmadan, düzleştirme iddiasıyla ve parlaklık kazandırma vaadiyle piyasaya sürüldü. 5 kademeli ısıtıcısı, ısı seçimi konusunda kolaylık sunuyor.

 

 

Saç Düzleştiriciler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Fotograf / Resim

Saç Düzleştiriciler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Evde kendimi nasıl geliştirebilirim
Kendini geliştirmenin 48 yolu
30 günde kendini geliştirme
100 gün boyunca kendini geliştirmek
Derinin kendini yenilemesi için ne Yapılmalı
Lisede kendimi nasıl geliştirebilirim
Meslekte kendini geliştirme yolları
Kendini geliştirme psikoloji

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu