close
Blog Yazıları

Sakal Gürleştirme Yöntemleri

 

Sakal Gürleştirme Yöntemleri

Bakımlı bir erkek artık geçmişte olduğu gibi nadir rastlanan bir kavram değil. Kendine özen göstermeyi seven ve öz bakımı için farklı ürünlerden faydalanmayı seven erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Son yılların moda görünümlerinden biri olan sakal bırakma beraberinde şüphesiz sakal gürleştirme yöntemleri ve önerileri konusuna olan ilgiyi de arttırdı.

Sakalların daha gür olması ve sakal bıyık gürleştirme konusunda fayda sağlayan ürünleri kullananlar kısa zamanda olumlu sonuçlar aldıklarını ve hatta düzenli sakal bakımı yapıldığında sakalı ne gürleştirir sorusunun cevabını da aldıklarını belirtiyorlar.

Sakal bakımı ve sakalı gürleştiren şeyler konusunda bilgi edinmek isteyenlerin sayısının az olmadığını gördüğümüzden, sizler için hem sakal gürleştirme yöntemleri araştırdık, hem de sakal gürleştiren yağlar ve ürünleri derledik.

Sakalların hızlı uzamasını sağlayan yöntemler

Sağlıklı beslenmenin bedenimizin her yerine sağladığı olumlu etkileri saymakla bitirmek mümkün değil. Bu durum elbette sakallar için de geçerli. Sakal gürleştirme yöntemleri arasında dengeli beslenmenin dışında, sakalları düzenli taramak, hava almasını sağlamak ve uçlarından düzenli olarak kesmek olsa da, uygun ürünlerin kullanılması ve düzenli bakım yapılması erkek sakal gürleştirme konusunun olmazsa olmazlarından.

Her sabah düzenli olarak duş almak, sakalların hava almasını ve tozdan kirden arınmasını sağlayan bir yöntem. Duş sonrasında tıpkı saçların taranması gibi sakalların da uygun bir sakal tarağından faydalanarak taranması havalanmasını sağlayacak ve dolayısıyla gürleşmesine de destek verecektir.

Sakallar tıpkı cilt için yapılan bakımlar gibi önemsenmesi gereken bir detaydır. Sakal gürleştirme yöntemleri arasında sakallar için özel üretilmiş serumlardan düzenli kullanmak da var. Haftada bir defa kullanımın uygun olduğunu söyleyen uzmanlar, sakal serumlarının ve sakal gürleştirme yağı gibi ürünlerin temiz ve kuru sakala uygulanması konsuna dikkat çekiyor. Aksi durumda bu ürünler sakallara yapışarak yağlı bir görünüme sebep olabiliyor.

Sakal altında kalan deride zamanla havasızlık kaynaklı meydana gelen cilt kuruluğu gibi sorunlarla başa çıkabilmenin en etkili yöntemlerinden biri yine sakal bakımı yapmak. Sakal gürleştirme yöntemi olarak kullanılmasının yanı sıra, cilde de bakım yapmayı sağlayan sakal bakım ürünlerini düzenli kullanmayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız sürekli göreceğiniz bir yerde tutmanızda fayda var.

Doğal yöntemlerden uzaklaşmayı pek sevmeyenler için özel üretilmiş olan sakal gürleştirme badem yağı gibi ürünlerden faydalanabilirler. Bu ürünler tamamen bitkiler kullanılarak üretilen ve sakala hiç bir zarar vermeyen türdedir. Sakal bakım ürünlerini kullananların yalnızca sakalları için kullanacakları bir sakal fırçası veya sakal tarağı edinmeleri, sakal gürleştirmek için ne yapılır sorusunun cevaplarından birinin de sakalları düzenli taramak olduğunu akıllarından çıkartmamaları gerekir.

Sakal gürleştirme yöntemleri arasında düzenli traş olmak da var. Eğer evde kendiniz traş olmayı seviyorsanız, kullanımı oldukça pratik olan ev tipi traş makinelerinden alarak, sakallarınızın uçlarını düzenli olarak temizleyebilir ve hatta sakallarınıza şekil verebilirsiniz.

İşte sakalların gür görünmesini sağlayan ürünler…

Sakal sabunları

Yüzünüzü yıkarken kullandığınız sabunları veya cilt temizleyicileri sakallarınızı yıkamak için de tercih edebilirsiniz. Ancak sakal sabunları sık kılların arasında kalmama özelliği ve sakalların gürleşip parlak görünmesini sağlayıcı etken maddeleri ile diğer sabunlardan biraz daha farklıdır.

Sakal serumları

Sakal serumları özellikle uzun ve hatta kıvırcık sakallarda tiftiklenmeyi engelleyen, tane tane bir görünüm sunan ve uzun vaadede gürleşmeyi sağlayan harika ürünlerdir.

Sakal peelingleri

Sakalların uzun olmasından dolayı ciltte oluşan kurulukları ve olası sorunları ortadan kaldırmak için özel üretilen sakal peelingleri ayda 2 defa uygulandığında oldukça etkili sonuçlar çıkartan ürünler arasında.

Sakal fırça ve tarakları

İster uzun olsun ister kısa tıpkı saçlarımız gibi taranma ihtiyacı duyan sakallarımızın hak ettiği onlara gösteren ürünlerden biri şüphesiz sakal fırçaları ve sakal tarakları. Her gün düzenli taramanın kan dolaşımımız üzerinde de olumlu etkileri olduğunu söyleyen uzmanlar, sakal tarağının veya sakal fırçasının kimseyle paylaşılmaması konusunda da uyarıyorlar.

 

Sakal Gürleştirme Yöntemleri Fotograf / Resim

Sakal Gürleştirme Yöntemleri 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Sakalın daha gür çıkması için ne yapılmalı?
Seyrek sakal nasıl Cogaltilir?
Sakal gürleşir mi?
Sakal boşlukları nasıl doldurulur?
Sakal kaç yaşında tam oturur?
Jiletle sakalı kesmek daha gür çıkarır mı?
20 yaşından sonra sakal çıkar mı?
Yüze her gün jilet vursam sakal çıkar mı?
18 yaşından sonra sakal çıkar mı?
Sakal gürleştirme ekşi
Sakaldaki boşluklar nasıl dolar
Sakal Gürleştirme doğal
Sakal nasıl sertleşir
Seyrek sakal Nasıl sıklaşır
1 haftalık sakal
Sarımsak sakal çıkarır mı
17 yaşında sakal Nasıl çıkar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu