close
Blog Yazıları

Tıraş Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Tıraş Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

 

Evde tıraş olmayı seven erkeklerin sık sorduğu sorulardan biri de tıraş sonrası bakım nasıl olmalı sorusu. Özellikle hassas bir cilde sahip olanların yapacağı tıraş sonrası bakım cildin tahriş olmasını engellediğinden doğru ürünleri seçmekte ve uygulamakta fayda var.

Her ne kadar düzenli tıraş olmak ölü derilerin atılmasını ve cildin canlanmasını sağlasa da, tıraş sonrası uygulanacak bakımlar ile cildin yaşlanmasını ve yıpranmasını önlemek mümkün. Tıraş sonrası ne kullanılır ve bu kullanılan ürünler nasıl uygulanmalı konusunda bilgi edinmekte fayda var. Düzenli bakım yapılmaması cildin kurumasına veya gerginleşmesine sebep olabilir. Bu durumda tıraş olunurken tahrişlerin, kızarıklıkların ve hatta kıl dönmesi gibi sorunların ortaya çıkması da kolaylaşır.

Tıraş sonrası bakımı nasıl olmalı?

Bazı ciltlerde tıraş sonrası tahriş, kızarıklık ve kaşıntı meydana gelebilir. Tıraş sırasında ölü deriden arınan cildi tıraş sonrası balsam ve tıraş sonrası kaşıntı önleyici losyonlardan kullanmak olası tahrişlerle başa çıkabilmeyi sağlayacaktır. Cildi nemlendirmek için tıraş sonrası yüze ne sürülmeli sorusunun cevabı öncelikle alkol içermeyen bir losyon ve tıraş sonrası krem olacaktır.

Hassas ve sivilceli ciltlerin tıraş sonrası bakımı

Cildimize ihtiyacı olan ilgiyi verebilmemiz ve doğru ürünleri kullanabilmemiz için cilt tipimizi bilmekte fayda var. Örneğin tıraş sonrası yüzde pullanma meydana geliyorsa, nemlendirici bir krem kullanmak, ancak örneğin jiletle tıraş sonrası sivilce oluşumu meydana geliyorsa, tahriş giderici bir krem ve hatta sivilce tedavisi uygulamakta fayda vardır. Yani her tıraş sonrası losyonu ve her yüz kremi her cilt için uygun değildir. Tıraş sonrası bakım nasıl olmalıdır sorusunun cevabı cilt tipine göre değişmektedir. Bazı ciltler için haftada bir bakım yapmak gerekirken, bazı ciltlerle gün aşırı ilgilenmek doğru olacaktır.

Eğer yağlı ve hatta sivilceli bir cildiniz varsa, tıraş sonrası sivilceye çözüm olarak soda ile yıkamak, düzenli temizliğini yapmak faydalı olabilir. Ancak ciltteki yağ dengesini sağlayan ürünlerden kullanmak ve iltihaplı bir sivilce oluşumu durumunda cilt doktoru ile iletişime geçmek doğru olacaktır.

Tıraş sonrası tahriş ve sivilce nasıl geçer konusu ne sıklıkla tıraş olduğunuza da bağlıdır. Eğer sivilceli ve tahriş olmuş bir cildi sıklıkla tıraş etmeye devam ediyorsanız iyileşme süreci biraz uzun sürebilir. Böyle bir durumda tahrişi tedavi edecek bir yöntem uyguladığınız sürece tıraş olmamak doğru bir seçim olacaktır.

Sakal bakımı nasıl yapılmalıdır?

Her ne kadar tıraş olunan bölgelere tıraş sonrası uygun bir tıraş losyonu ve nemlendirici sürülse de, birçok erkek sakal bırakmayı seviyor ve tıraşı yalnızca sakallarına ve bıyıklarına şekil vermek amacıyla uyguluyor. Eğer siz de sakal bırakmaktan keyif alanlardansanız, tıraş sonrası ne sürülür listenize sakal bakım serumlarını da eklemenizde fayda var.

Sakal bakım losyonları ve sakal bakım serumları cilt içine de nüfus ederek, sakalın altında kalan bölgelerin de nemlenmesini sağlar. Bu da tıraş sırasında oluşabilecek olası bir tahrişe veya tıraş sonrası yanmaya ne iyi gelir sorularının da cevabıdır.

 

 

Tıraş Sonrası Bakım Nasıl Olmalı? Fotograf / Resim

Tıraş Sonrası Bakım Nasıl Olmalı? 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Traş olduktan sonra ne sürülür?
Jiletle traş olduktan sonra ne yapılmalı?
Tıraş sonrası tahriş önlemek için ne yapılır?
Tıraştan sonra kolonya sürmek doğru mu?
Kaç ayda bir traş?
Kaç günde bir traş olunur?
Sakal tıraşından sonra ne sürülür
Tıraş sonrası yüze ne sürülmeli
Tıraş sonrası tahriş olan cilde ne iyi Gelir
Tıraş sonrası Pudra sürülür mü
Kadınlar için Tıraş Sonrası Bakım
Tıraş sonrası nemlendirici sürülür mü
Tıraş sonrası yüzde pullanma
Tıraş Sonrası Balsam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu