close
Blog Yazıları

Yanak Dolgusu 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

Yanak Dolgusu 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

Yanak Dolgusu 101: Bilmeniz Gereken Her Şey 2022 Aynada fark etmiş olabileceğiniz gibi, yaşla birlikte yanaklarımızdaki gençlik dolu hacmin bir kısmını kaybetme eğilimindeyiz. Artı tarafta, “Kaz ayağı” kaybolduğunda daha keskin ve daha sofistike görünebiliriz. Yanak dolgusu genç görünümün geri kazanılmasına yardımcı olabilir mi? İşte bu tür bir tedavinin sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek sorular ve cevaplar.
Yanak bölgesindeki yüz hacmi kaybı genellikle 40’lı yaşlarda daha belirgin hale gelir. Çoğumuz genç gibi görünmek istemesek de, hissettiğimiz kadar genç görünmek güzeldir.

Yanak Dolgusu Yaşlanma Belirtileriyle Nasıl Savaşır?

Sağlıkta çalışanlar ve Konun uzmanları yanak dolgusunu yaşa bağlı değişiklikleri azaltmak için aşağıdaki tedavileri kullanabileceğini söylemektedir:
· Kayıp hacmi geri yükleyin
· Genç konturları şekillendirin
· Sarkık veya düz yanakları yansıtın ve kaldırın
Özel durumunuzda bir tedavinin nasıl görünebileceğini öğrenmek istiyorsanız, kalifiye bir sağlık uzmanına danışın.
60 Yaşının Üzerindeyim. Yanak Dolgusu Benim İçin Hala Etkili Midir?
18 yaşından büyük olmak kaydıyla her yaşta yanak dolgusu yapılabilir. Birçok klinik ve üretici sosyal medya hesaplarında veya web sitelerinde hem genç hem de yaşlı kişilerin öncesi ve sonrası görüntülerini yayınlamaktadır. .
Dolgu İle Yanak Germe Yapılabilir Mi?
Yaşla birlikte yanaklar düzleşebilir ve sarkabilir. Dolgu maddeleri hacim kazandırır ve bu aynı zamanda dokuyu kaldıracakları anlamına gelir.
Yumuşak ve esnek dolgu maddeleri doku ile daha fazla yayılır veya bütünleşir. Yanaklara yumuşak bir hacim eklemek istiyorsanız bu arzu edilen bir etkidir. Sert dolgular çok fazla yayılmazlar ama enjekte edildikleri yerde kalırlar. Bu, yanaklara daha fazla kaldırma sağlayabilecekleri anlamına gelir.

Dolgu Maddeleri İle Yüz Konturu Yapılabilir Mi?

Yaşlandıkça, yaşlanma ile birlikte gelen hacim kaybı, çoğu zaman yüzdeki kontur kaybına da yol açar. Genç görünen yanak konturlarını geri kazandırmak için yanak dolgusu kullanılabilir.
Pek çok kişi, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak istedikleri için Google’da elmacık kemiği dolgusu arar. Yanak dolgusu ile elmacık kemiği dolgusu aslında aynı şeydir – yanak bölgesinde kullanılabilen dolgulardır.
Nitelikli sağlık pratisyenleri, yüz şeklini konturlamak için dolgu maddeleri kullanabilir. Stratejik bölgelere yerleştirilen dolgular örneğin daha genç görünümlü kalp şeklinde bir yüz, yuvarlak bir yüzü daha oval gösterebilir veya dar bir yüze daha fazla hacim verebilir. Öncesi ve sonrası resimlerine bir göz atın ve sonuçların nasıl görünebileceği hakkında bir fikir edineceksiniz.

Yanak Dolgusu Yüzü Daha İnce Gösterir Mi?

Belirtildiği gibi stratejik olarak yerleştirilen yanak dolgu maddeleri yüzün şeklini değiştirebilir. Bu nedenle, daha ince görünen bir yüz istiyorsanız, sağlık uzmanı bunu başarmak için sizinle birlikte çalışabilir.
Yanak Kaldırma ve Dermal Dolgu Maddeleri: Hangisi Benim İçin Doğru?
Yanak germe veya orta yüz germe, tüm yüzü kaldırmaktan daha az kapsamlı bir cerrahi prosedürdür. Orta yüzdeki yaşa bağlı değişikliklerden endişe duyuyorsanız ve hatırı sayılır bir bütçeniz varsa yanak dolgusu yerine bu bir seçenek olabilir.
İşte bu iki estetik tedavi arasındaki farklar hakkında bazı önemli farklar:
Yanak Kaldırma:
· Kalıcı
· Uzun süreli sonuçlar (yüz yaşlanmaya devam edecektir)
· Ameliyattan sonra iyileşmek için daha uzun bekleme süresi
· Kayıp hacmin yerine geçmez
· Daha pahalı

Yanak Dolgusu:
· Kalıcı değil
· Yeniden tedavi ile sonuçlar iki yıla kadar sürebilir
· Tedaviden sonra çok az kesinti veya hiç kesinti olmaması
· Kayıp hacmi değiştirebilir
· Yanak germe işleminden daha ucuz
Yanak germe veya yanak dolgusu ile tedavi düşünüyorsanız her zaman kalifiye bir sağlık uzmanına danışın. Özel durumunuzdaki her tedavinin artıları ve eksileri hakkında tavsiyelerde bulunabilirler.

Yanak Dolgusu Ne İçerir?

Piyasadaki hemen hemen tüm dolgu maddeleri hyaluronik asit içerir. Vücudumuzda göz, eklem ve deri gibi bölgelerde doğal olarak bulunan su bağlayıcı bir maddedir. Dolgu maddelerinde kullanılan hyaluronik asit şeffaf jel kıvamına getirilmiştir.

Yanak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusu tedavisi kalıcı değildir. Bu, görünümünüzü sürekli olarak uyarlayabileceğiniz ve ince ayar yapabileceğiniz anlamına gelir. Tam olarak ne kadar süre dayandıkları kişiden kişiye değişir. Kesin bir sonuç isteyenler, bir sonraki tedaviden biraz önce solan sonuçla iyi olanlardan daha sık yeniden tedavi yapmak zorunda kalacaklar.
Yanak bölgesinde kullanılabilen üç bazı markların dolgu maddesi için yapılan klinik çalışmalarda aşağıdakiler belirlenmiştir:
· Yumuşak bir dolgu maddesi olan kalıcılığı 18 aya kadardır.
· Sağlam bir dolgu maddesi olan tek tedavi ile 24 aya kadar kalıcıdır.
· Orta sertlikte bir dolgu maddesi olan 1 yıla kadar kalıcıdır.

Yanak Dolgusu Ne Kadar Acı Vericidir?

Muhtemelen bildiğiniz gibi, hepimiz acıyı farklı şekilde deneyimliyoruz. Bazı insanlar tedavi sırasında rahatsızlık yaşayabilir. Günümüzde dolgu maddelerinin çoğu, tedaviyi daha konforlu hale getiren lokal anestezi içerir.
Ağrı konusunda endişeleriniz varsa, bunu sağlık uzmanıyla yaptığınız muayenede dile getirmekten çekinmeyin. Uyuşturucu krem gibi ek bir ağrı kesici gerekip gerekmediğine birlikte karar verebilirsiniz.
Yanak Dolgusu Sonrasında Ağrı Olur Mu?
Tedaviden sonra tedavi bölgesinde bir miktar hassasiyet olabilir. Bu tür yan etkiler genellikle bir veya iki hafta içinde kaybolur.
Tedaviden önce daima sağlık uzmanıyla potansiyel tedavi risklerini ve yan etkileri tartışmayı unutmayın.

Yanak Dolgusu 101: Bilmeniz Gereken Her Şey Fotograf / Resim

Yanak Dolgusu 101: Bilmeniz Gereken Her Şey 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yanaklara kaç cc dolgu yapılır?
Yüze dolgu yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli?
Yanak dolgusu kaç ayda bir yapılır?
Yüz dolgusuna ne zarar verir?
Kalıcı yanak dolgusu
Yanak dolgusu yaptıranlar Kadınlar Kulübü
Kalıcı yanak dolgusu fiyat
Kalıcı yanak dolgusu nasıl yapılır
Evde yanak dolgusu nasıl yapılır
Yanak dolgusu fiyat
Yanak dolgusu fiyatı 2022
Yanak dolgusu kaç günde oturur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu