close
Blog Yazıları

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba Nasıl Yapılır?

Uluslararası müzikler ve dansı bir araya getiren zumba nasıl yapılır ve zumbaya başlamak için nelere ihtiyaç vardır merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Eğlenceli bir fitness türlerinden sayılan Zumba fit bir bedene sahip olmanın dans ile birleştirilmiş harika yöntemlerinden. Zumba yaparken kilo vermek, formda kalmak ancak tüm bunların yanında farklı kültürlere ait dans figürlerini öğrenmek mümkün.

Zumba nedir?

Eğlenceli figürler ile harmanlanan Zumba içeriğinde salsa, mambo, merenge, hip-hop ve sambayı barındıran bir spor diyebiliriz. Fitness ile dansı birleştiren zumba nedir sorusunun cevabı eğitmenin ve öğrencinin maharetinde saklı aslında. Kimileri için Zumba kalori yakmanın en eğlenceli yoluyken diğerleri için ise farklı türdeki müziklere ait dans figürleri yaratmak anlamına geliyor. 80’li yıllarda Alberto Perez tarafından doğaçlama bir dans & fitness tekniği olarak ortaya koyulmaya başlanan zumba neye iyi gelir konusu da Zumba meraklılarını yakından ilgilendiriyor. Çünkü Zumba sırasında bedenin neredeyse her yeri hareket ediyor.

Zumba nasıl yapılır?

Zumba yaparken ihtiyacınız olan şey bedeniniz ve fondaki hareketli müzikler. Ağırlıklı olarak Latin müzikleri eşliğinde fitnes hareketi benzeri hareketlerin yapılması şeklinde uygulanan zumba ne kadar kilo yaktırır da Zumba meraklılarını düşündürenler arasında. Uzmanlar haftada 2 saat Zumba yapmanın kilo vermeye ve formda kalmaya oldukça büyük bir etkisi olduğunu vurguluyor. Zumba yapmaya başlamak için Zumba derslerine katılabilir, Zumba dersilerinin verildiği videoları izleyebilir ve zaman içerisinde kendi figürlerinizi oluşturabilirsiniz.

Zumbanın faydaları nelerdir?

Dans ve fitness birleşimi figürleri içeren Zumba sırasında bedenin her bölgesi çalışır. Bu durumda zumbanın faydaları nelerdir sorusunun cevabı da çeşitlilik gösterir. Bedenin genel sağlığına etki eden Zumba öncelikle 600 ila 1000 kalori civarında yağ yakılmasını sağladığından kilo vermeye de yardımcı olur. Bölgesel incelme, sırt ağrıları, eklem ağrıları, kalp sağlığı gibi konularda da fayda sağlayan zumba nasıl öğrenilir diye merak ediyorsanız bunun çok kolay ve zahmetsiz olduğunu hatırlatalım. Zumba ders videolarını izleyerek Zumba yapmanın mantığını kısa sürede çözebilir ve müziğin ritmine kendinizi bırakabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir!

 

Zumba evde nasıl yapılır?

Zumba yapmaya başlarken özel ders veya grup dersi almak isteyenler zumba evde nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmak ister. Zumba aslında bilinen fitness hareketlerinin dans ile birleşmiş hali olduğundan sevdiğiniz hareketli müzikleri açarak kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak başlangıç için farklı seviyelere hitap eden derslerden faydalanabilirsiniz. Evde zumba yaparken rahat hareket edebileceğiniz bir alan açmak, öne, arkaya veyanlara yapacağınız hareketler sırasında bir yerlere çarpmayacağınızdan emin olmak gerekiyor.

Zumba yaparken ne giyilir?

İster evde ister Zumba dersinde olsun zumba yaparken ne giyilir sorusunun cevabı değişmez. Sizi sıkmayan, rahat ve terlediğinizde emici özelliği olan penye kıyafetler seçebilirsiniz. Bazı figürleri yaparken deneyimi daha da keyifli hale getirmek için belinize kalçanızı sallama hareketlerini daha da belirginleştirecek hafif bir şal bağlayabilir, dalgalanma efekti verecek kloş etekleri tercih edebilirsiniz. Zumba yaparken yumuşak bir spor ayakkabı giyebilir ancak dilerseniz çıplak ayakla da kalabilirsiniz.

Zumba kaç kalori yakar?

Zuma konusunda en çok merak edilenlerden biri de zumba kaç kalori yakar sorusu. 1 saatlik Zumba dersinde ortalama 600 – 800 kalori yakmak mümkündür. Ancak ileri seviye derslerdeki figürler ile bu sayı artabilir de. Zumba kaç kilo verdirir konusu kişiden kişiye değişmekle birlikte standart bir fitness egzersizine nazaran çok daha etkili olduğunu vurgulamak gerekiyor. Zumbanın istenilen etkiyi sağlaması için zumba ne zaman yapılmalı ve zumba kaç dakika yapılmalı sorularına da kulak vermekte fayda var. Haftada 2 veya 3 defa 1’er saatlik zumba dersine katılmak, sürenin 30 dakikadan aşamalı olarak 1 saate çıkartılmasını sağlamak dengeli bir incelme ve kaslarda ağrı oluşmadan zumbadan keyif almayı da sağlayan bir yöntem.

 

 

Zumba Nasıl Yapılır? Fotograf / Resim

Zumba Nasıl Yapılır? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Zumba nasıl bir spor?
Zumba dansı kaç dakika yapmalı?
Evde zumba yapılır mı?
Zumba yapmak ne ise yarar?
Pilates mi daha iyi zumba mı?
Zumba kaç TL?
Zumba yağ yakar mi?
Zumba bacak inceltir mı?
30 dakika zumba kaç kalori yakar?
Zumbanın temel hareketleri
zumba başlangıç – youtube
Zumba Dansı yeni başlayanlar için
Zumba dansı ile zayıflama
Zumba hareketleri resimli anlatım
Zumba hareketleri öğren
Kimler zumba yapamaz
Zumba videoları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu