close
Blog Yazıları

2023’nin En Lüks Saat Markaları

2023’nin En Lüks Saat Markaları

2023’nin En Lüks Saat Markaları Mükemmel ayakkabı ve takım elbise ile tam olarak eşleştirilen lüks saatler, zarafet ve stilden zevk alanların tercihi olmuştur. Basit bir elbise veya takım elbise bile onu tamamlayan bir saatle çok daha zamansız görünebilir. Dünyanın her yerindeki saat severler ve lüks saat markalarını yeni öğrenenler için hangi markanın oyunun zirvesinde kaldığını anlamak zor olabilir. Seçeneklerinizi daraltmanıza ve görünümünüze en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için 2023’deki en lüks saat markalarının bir listesi.

Rolex

Rolex
Rolex

 

Rolex olmadan lüks saat markalarından bahsetmek mümkün değil . 1905 yılında İngiltere’de Wilsdorf ve Davis olarak kurulan bu saat markasının merkezi şimdi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunuyor. Rolex saatleriyle ilgili her şey cömertliği haykırıyor. Karakteristik logosu, taç sembolü, saat 12 işaretinin yerinde duruyor. Bu yıl Rolex, Day-Date 40 ve Datejust 31 gibi yeni saatler piyasaya sürdü. Bu saatin kadranlarında güzel çiçek motifleri var. Her çiçeğin merkezinde parlayan bir pırlanta vardır ve her bir saatte 24 ila 46 arasında parlak kesim pırlanta bulunur.

Piaget

Piaget
Piaget

 

Piaget bir İsviçre lüks saat ve mücevher markasıdır. 1874 yılında Georges Piaget tarafından kurulan bu marka, önceleri kendini cep saatleri yaratmaya ve yüksek hassasiyette saat hareketleri sağlamaya adamıştı. Takip eden yıllarda Piaget, muhteşem tasarımlara, elmas işlemeli kadranlara ve zarif kayışlara sahip saatler üretti. çoğunlukla abartısız mavi ve siyah tonları veya gümüş ve çelik paletler. Ayrıca altın ve gül altın gibi parlak renkleri tercih eder ve şekiller ve çizgilerle oynar. Örneğin Limelight Gala saatleri, saat 3 işaretinin yerini alan karakteristik logo ile ilginç bir kavisli görünüme sahiptir.

Cartier

CartierCartier

 

Bugün Cartier, lüks mücevherleri ve deri ürünleri ile tanınmaktadır. Ancak 1847’de Louis-François Cartier tarafından kurulduğunda bu şirket bir saat markasıydı. Zamanla hassas ve detaylara dikkat ederek saatler geliştirmeye devam etti. Cartier, kadranlarında genellikle güçlü çizgileri tercih ediyor. Kasa malzemesi, saat şekli ve kayış stili açısından çok sayıda seçenek sunar. Müşterilerine, kendinden kurmalıdan kuvarsa kadar saat ibrelerinin hareketi için de seçenekler sunulur.

Omega

Omega
Omega

 

Omega saatler , rock ‘n’ roll yıldızı Elvis Presley, Amerikan başkanı John F. Kennedy ve hatta Buzz Aldrin’in aya ayak bastığında giyip “aydaki ilk saat” ünvanını kazanmasıyla ünlüdür. Bu markanın lüks olarak kabul edilmesinin başka birçok nedeni var. 1848 yılında Louis Brandt tarafından kurulan bu saat markası, elbise saatleri, dalış saatleri, otomatik saatler ve kronograf saatlerden oluşan zarif ve şık koleksiyonlar yaratmıştır. Logosu, büyüklüğün ve mükemmelliğin Yunan sembolü olan omega’dır. Omega, sembolüne sadık kalarak kusursuz ve zamansız saatler yaratmaya devam ediyor.

Bulgari

Bulgari
Bulgari

 

Bulgari’nin Anne Hathway ve Zendaya ile son kampanyası bu markayı günlük konuşmalara soktu. Bulgari, metamorfoza ve dönüşümün gücüne inanan bir İtalyan lüks markasıdır. Kadın saatleri, diğer lüks saat markalarında bulunandan daha ince kayışlarla birlikte yaratıcı bir gözyaşı damlası şekline sahiptir. Erkek koleksiyonunda ayrıca sekizgen şekilli saatler ve dokulu deri ve çelik kayışlar bulunur.

Patek Philippe

Patek Philippe
Patek Philippe

 

Patek Philippe , 1839 yılında Antoni Patek ve Adrien Phillipe tarafından kurulmuştur. Bu marka sadece kol saatleri üretmiyor, aynı zamanda cep saati koleksiyonlarına da sahip. Cep saatleri klasik ve ışıltılıdır ve pembe altın, beyaz altın ve sarı altın gibi renklerde üretilmiştir. Patek Philippe, kuruluşundan bu yana toplamda sadece 1 milyon saat üretti ve bu da onu inanılmaz derecede nadir ve son derece sıra dışı kılıyor.

Lange & Söhne

Lange & Söhne
Lange & Söhne

 

Bu marka, 1845 yılında Ferdinand A. Lange tarafından yaratılmış bir Alman lüks saat markasıdır. Ancak 1948 yılında millileştirilmiş ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından varlığı sona ermiştir. 1990’da onu şirkete geri getiren, kurucunun torunu Walter Lange’di. Bu marka, üç diskli atlama rakamları mekanizması adı verilen benzersiz bir saat yapım tekniği kullanıyor. Ayrıca A. Lange & Sohne saatleri Rusya’nın II. Alexander gibi kraliyet figürleri ve hatta Brad Pitt gibi ünlüler tarafından da kullanılmıştır.

Blancpain

Blancpain
Blancpain

 

Tasarımında zarif ve hassas olan Blancpain, karmaşık saatleri ile beğeni topluyor. Saat koleksiyonları, takvimler, ay evresi göstergeleri, çift zamanlı göstergeler, atlama saatleri, kronograflar ve dakika tekrarlayıcılar gibi uzman komplikasyonları içerir. Bu İsviçre saat markasının merkezi İsviçre’dedir ve 1735 yılında Jehan-Jacques Blancpain tarafından kurulduğundan beri lüks mekanik saatler üretmektedir. Ladybird Saint-Valentin saat 2022 yılında tanıtıldı ve sınırlı sayıda üretildi. Güzel ve dokulu bir bordo kayışı ve elmaslarla süslenmiş dairesel bir kadranı vardı.

Nordgreen

Nordgreen
Nordgreen

 

Jakob Wagner tarafından yönetilen bu Danimarkalı saat markası, minimalist tasarımlar ve uzun ömürlü ve dayanıklı saatler konusunda uzmandır. Bu marka büyüklüğe daha az, sadeliğe daha çok eğilir. Saat kadranları, basit çizgi işaretleyicileri olan veya herhangi bir işaret içermeyen kıvrımlı ve daireseldir. Nordgreen daha çevre dostu ve sosyal açıdan bilinçli uygulamalar için çalışıyor. Tamamen karbonsuzdur ve şirket, ağaç dikerek üretim veya teslimat sırasında herhangi bir karbon emisyonunu gidermeye çalışır.

Jaegar-LeCoultre

Jaegar-LeCoultre
Jaegar-LeCoultre

 

1833 yılında Antoine LeCoultre tarafından kurulan Jaegar-LeCoultre, saat severler arasında dünyanın en küçük mekanizmasını yaratmasıyla tanınmaktadır. Grande Complication, dünyanın en karmaşık kol saatlerinden biridir. Bu marka, özenle hazırlanmış ve sakin saatler yaratır. Zanaatkarları, saatçiliğe, ayrıntılara uzman dikkat gerektiren bir yüksek sanat biçimi olarak bakarlar.

Vacheron Konstantin

Vacheron Konstantin
Vacheron Konstantin

 

Napolean Bonaparte ve Harry Truman gibi isimler tarafından giyilen bu saat, dünyanın en eski lüks saat markaları arasında yer alıyor. 1755 yılında Jean-Marc Vacheron tarafından Cenevre’de kurulmuştur ve komplikasyonları nedeniyle büyük ilgi görmektedir. Saatlerin üst kısmında kümelenen sayısal işaretler ile benzersiz bir kadran stili varken, basit çizgi işaretleri dairesel kadranın geri kalanını şekillendiriyor. Birçoğunun bir gün ve tarih göstergesi de var.

Panerai

Panerai
Panerai

 

Bu İtalyan markası ilk olarak 1860 yılında Officine Panerai adı altında kuruldu. Bu listedeki diğer lüks saatlerin aksine Panerai, sportif kasaları ve cesur çizgileriyle tanınıyor. Kayışları genellikle dokuludur ve koyu kırmızı ve mavi renklerdedir. Koleksiyonlarının çoğu dayanıklılığa odaklanmıştır, su geçirmezdir ve özel toka ve kayış seçeneklerine sahiptir.

Chopard

Bu marka sadece lüks mücevherleri ile değil, aynı zamanda incelikle işlenmiş saatleri ile de ünlüdür. Chopard, 1860 yılında İsviçre’de Louis-Ulysse Chopard tarafından başlatıldı. Bugün markanın en göz alıcı saatleri Cannes Film Festivali’nde yer aldı. Chopard, çağdaş tasarımların dünyanın en değerli taşlarıyla birleşimini savunuyor. Örneğin, L’Heure Du Diamant, yeşil kadranı etrafında ustaca kesilmiş elmaslarla süslenmiş 30 mm, pembe altından otomatik bir saattir. Belki de bu markanın pırlantaların zarif kullanımı, onu saat severler arasında bu kadar sıra dışı yapan şeydir.

Breguet

Breguet
Breguet

 

Bu Fransız saat markası, 1775 yılında Paris’te Abraham-Louis Breguet tarafından kuruldu. Marie Antoinette ve Napoli Kraliçesi için bir saat yaptığı biliniyor. Breguet saatlerinin çoğu, diğer lüks saat markalarında görülmeyen benzersiz kadran tasarımlarına sahiptir. Örneğin, Reine de Naples bir ay resmi içeren ay şeklinde kadrana sahip gözyaşı damlası şeklinde bir saattir. Diğer koleksiyonlar, merkezden dışarı doğru yayılan güçlü çizgilere sahip çiçekler şeklindedir. Belli bir cesaretle birleştirilmiş zarafet arıyorsanız, bakmanız gereken saat markası bu.

2023'nin En Lüks Saat Markaları Fotograf

2023’nin En Lüks Saat Markaları Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

en lüks saat markaları
en iyi saat markaları listesi
en iyi saat markaları türkiye
lüks saat markaları
saat markaları listesi
en iyi saat markaları kadın
en iyi erkek saat markaları
uygun kaliteli saat markaları
en iyi saat markaları erkek
en pahalı saat markası
en iyi bayan saat markaları
en iyi saat markası
en iyi kadın saat markaları
en iyi erkek kol saati markaları
lüx saat markaları
en iyi otomatik saat markaları
chopard saat fiyat listesi
en iyi erkek saat modelleri
en iyi erkek saat markaları sıralaması
en iyi kadın kol saati markaları
bayan saat markaları listesi
en iyi saat markası hangisi
en iyi 10 saat markası
dünyanın en iyi saat markası
erkek kol saati en iyi markalar
en kaliteli saat markası
lüks saat modelleri
en iyi saat markaları bayan
uygun fiyatlı kaliteli saat markaları
en iyi erkek saat markaları yorumları
en iyi marka erkek kol saatleri
en kaliteli erkek saat markaları
en iyi kol saati markaları erkek
en iyi bayan saat markaları hangileri
erkek en iyi saat markaları
en iyi marka saatler erkek
en iyi bayan kol saati markaları
en iyi marka erkek saatleri
ucuz kaliteli saat markaları
erkek saat en iyi marka
erkek saatinde en iyi marka
dünyanın en iyi 10 saat markası
erkek saat markaları en iyi
ailang saat fiyatları
oupinke saat fiyatları
en kaliteli bayan saat markaları
jsdun saat
lüks erkek saat markaları
en iyi marka saat
en iyi saat modelleri erkek
ucuz ve kaliteli saat markaları
saat markaları erkek en iyi
nibosi erkek saati
uygun ve kaliteli saat markaları
en güzel erkek saat markaları
lüx saat modelleri
türkiyenin en iyi saat markaları
bayan kol saati en iyi markalar
en kaliteli kadın saat markaları
en iyi marka bayan kol saatleri
curren erkek saat modelleri
en çok tercih edilen erkek saat modelleri
pagani design otomatik saat
dünyanın en lüks saat markaları
kadın saat markaları en iyi
en iyi marka saatler bayan
erkek kol saati en iyi marka
en lüx saat markaları
luks saat markalari
rolex erkek saat fiyat listesi
en kaliteli erkek kol saati markası
en pahalı kadın saat markaları
ucuz ama kaliteli saat markaları
lüks kadın saat markaları
lüks marka saatler
bayan saat en iyi marka
wwoor erkek saat
dünyanın en iyi marka saatleri
en iyi seiko saat
erkek saat markaları listesi
kaliteli ucuz saat markaları
kaliteli ve ucuz saat markaları
kaliteli ve uygun saat markaları
saat markaları erkek listesi
dunyanin en iyi saat markalari
en iyi bayan saat modelleri
dünyanın en iyi saat markaları listesi
en iyi 20 saat markası
lüks saat mağazaları
nibosi erkek su geçirmez spor saat
erkek saatinde en iyi marka hangisi
dunyanin en pahali saat markalari
en iyi marka saat hangisi
en pahalı bayan saat markaları
en iyi marka erkek kol saati
lüks saat markası
en pahalı erkek saati markası
en iyi erkek kol saat markaları
ünlü saat markaları listesi
en iyi bayan saat markası
en iyi erkek saat markaları nelerdir
en iyi marka bayan saatleri
bvlgari saat fiyat listesi
en iyi erkek kol saati markası hangisi
en iyi erkek saati markası nedir
forsining iskelet kurmali otomatik saat 2 yil garanti
lüks bayan saat markaları
en iyi dijital saat markası
lüks erkek saat modelleri
en iyi erkek saati modelleri
en sağlam saat markası
dünyanın en iyi saat markaları erkek
lux saat markaları
en iyi erkek saat markası hangisi
lüks saat modelleri erkek
en iyi on saat markası
kol saati markaları listesi
en iyi casio saat hangisi
2023 nin en lüks saat markaları
2023 en lüks saat markaları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu