close
Blog Yazıları

Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şey

Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şey

Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şey 2022 Artık hepimiz biliyoruz ki, diyet yapmadan kilo vermenin oldukça imkansız olduğunu ve yaklaşan bir özel gün, düğün veya bir etkinlik için zayıf ve fit görünmek için bu fazla kiloları vermek için çılgın bir moda diyeti uygulamak yerine, kontrol etmek ihtiyatlı olur. Birçok insan kilo vermek için diyet fikrinden kaçınır çünkü bunun büyük ölçüde yiyeceklerden uzak durmak ve gün boyu açlıktan ölmekle ilgili olduğunu düşünür. Ayrıca, bunu yapmak kilo kaybı için çok az şey yapacaktır ve hızlı diyetle ilişkili birçok yan etki vardır – baş ağrıları, mide bulantısı, yorgunluk ve absürt, donuk cilt ve saç dökülmesinden bahsetmiyorum bile. Birisinin yanlış diyet uygulayarak bayıldığını veya başka yan etkileri olduğunu duymak nadir değildir. Belli bir hedef kiloya ulaşmak ya da hızlı bir şekilde zayıflamak için vücudumuza çok fazla baskı yapmamalıyız, sağlıklı bir süreç olmalı. Bu arada, bu yazıda Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şeyi listeliyoruz.

 

1. Kilo Vermeye Asla Aç Kalmayın:

Vücudumuzun her gün, hatta kilo vermeye çalışırken bile yeterli beslenmeye ihtiyacı vardır. Açlık veya gıda yoksunluğu diyetleri, vücudun besin gereksinimlerinin karşılanmadığı durumlarda kalorilerin aşırı kesilmesini teşvik eder ve sonuç olarak yorgunluk, bitkinlik, dehidrasyon, donuk cilt, saç dökülmesi yaygın sonuçlardır. Doğru, doğru miktarda yediğinizde, beslenme veya sağlıktan ödün vermeden kilo verirsiniz – ve bu Rati Beauty Diyetinde olabilir. Daha fazla ayrıntı için Rati Beauty uygulamasını indirin.

2. Her Yemekte Yağsız Etiket Aramayın:

Diyetteki tüm yağları atmayın ve az yağlı ve yağsız olan her şeyi tercih etmeyin! Aslında kilo vermek ve genel olarak sağlıklı bir yaşam sürmek için önerilen “iyi yağ” alımını tüketmelisiniz. Yiyeceklerden yağ içeriği koparıldığında, genellikle onu yavan ve tatsız hale getirir ve tüketicilerin damak zevkine hitap etmek için şirketler çok fazla şeker, tuz, emülgatör ve çok sayıda sağlıksız kalori ekler. Böyle bir eğilim, kişinin aslında kilo vermek için “az yağlı” gittiği tüm amacı bozar. Genel olarak sağlık ve kilo kaybı için gerekli olan bazı temel vitaminlerin emilimi için iyi yağlara ihtiyacımız var. Hücre zarlarının oluşmasına ve hormonların üretilmesine yardımcı olmak için yağa ihtiyaç vardır. Hormonlarda bir dengesizlik varsa, PCOD ve hipotiroidizm gibi bozukluklar kilo vermeyi çok daha zor hale getirecektir. Avokado, chia tohumları, hindistancevizi yağı, ghee, zeytinyağı günlük yağınızı almak için harika kaynaklardır.

3. Asla Aşırı Egzersiz Yapmayın:

Kilonuzu daha hızlı azaltmak için asla kendinizi aşırı (fiziksel olarak) zorlamayın. Aslında, bir egzersiz planını başlatıyorsanız veya değiştiriyorsanız gerçekten dikkatli olmalısınız. 1,5 veya 2 saat veya daha uzun süre gözetimsiz çalışmak, vücudunuza büyük bir yük bindirecek ve tükenmişliğe yol açacaktır. Antrenmanlarda tutarlı olun, aşırı efor sarf etmeyin, aslında haftanın her günü antrenman yapmaya gerek yok, sadece 4 ila 5 gün kalori yakmak için yeterli.

4. Yağ Yakıcı Haplara ve Tozlara Kanmayın:

Reklamı yapılan ve yağları erittiği iddia edilen yağ kesici ilaçlar ve zayıflatıcı çaylar büyük ölçüde aldatıcıdır. Kilo vermenin sağlıklı bir yolu değildirler ve birçok yan etkisi vardır. Kilo kaybı, doğru beslenme ve egzersizi içeren ve herhangi bir kimyasal ve hap yardımı ile sağlığınızı herhangi bir şekilde etkilemeden hızlı bir şekilde ileri alınamayan kademeli bir süreçtir.

5. Liposuction veya Diğer Cerrahi İşlemler Aranması:

Liposuction, bazen başarısız olabilir ve diğer zamanlarda çeşitli enfeksiyonlara veya diğer kritik durumlara yol açabilir. Tüm cerrahi prosedür veya çıkarma veya geliştirmeler için gitmeyin. Sen olduğun gibi harikasın.

6. Temiz Diyette Ustalaşmak İçin Çare:

Birkaç ünlü bu diyeti popüler hale getirmiş olsa da, sağlık uzmanları bunu hileli bir diyet olarak görüyor. Bol miktarda tuzlu su ve 12 bardağa kadar limonata içmeyi içerir, bazı bitki çaylarına izin verir, diğer tüm katı gıda türlerini yasaklar. Bu tür bir diyetin süresi 10 günden en fazla 40 güne kadardır. Beslenme uzmanları ve sağlık uzmanları, bu tür bir kilo verme yöntemine, tüm temel besinleri kestiği ve yoksunluk kavramına dayandığı için tamamen karşı çıkıyor. Sonuç olarak, ana temizleme rutini sona erdiğinde, verilen tüm kilolar geri döner.

7. Kilo Verme Kliniklerine Körü körüne Katılmayın:

“İnanması zor” iddialarına körü körüne inanarak hiçbir yer ve kuruma katılmayın. Besin açısından yoğun bir kilo verme diyeti ve egzersizi olmadan kilo vermenin birçok yan etkisi olabilir. Neden riske girelim? Uygun diyet ve 8. egzersiz rejimi ile kilo vermek daha kolaydır, aldatıcı iddialara kanmayın.

8. Kalori Saymak, Beslenmeyi Saymamak:

Bir dilim pizza ve bir kase tam tahıldan alınan kaloriler aynı miktarda kalori taşısalar da, aynı miktarda besin sağlamazlar. O dilim pizzadan sağlıksız yağlar, yüksek sodyum alabilir, salata kasesinden vitamin, mineral, lif, protein vb. alabilir, bu da metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo kaybını artırmaya yardımcı olur.

9. Sağlıklı Yiyecekleri Fazla Yemek:

Sağlıklı yiyecekler, genel sağlık için ve kilo kaybını hızlandırmak için büyük fayda sağlar, ancak sonunda, yine de, kilo alımına yol açan ve kalori fazlası yaratan kalorileri vardır. Sağlıklı yiyecekler yerken bile porsiyon kontrolü uygulayın. Porsiyon kontrolü yapmanın farklı yollarını bulmak için Rati Beauty uygulamasındaki diyet programlarını takip edin.

10. “Diyet” ve “Şekersiz” Yazan Gıda Etiketlerine Aldanmayın:

Şirketler artık ürünlerini “diyet”, “şekersiz ” etiketiyle satıyorlar. sağlık bilincine sahip tüketicilere İçindekiler listesine bir bakış, bu gıda maddelerinin aslında diyet dostu olup olmadığını ortaya çıkaracaktır. Bazı diyet dostu yiyecekler gizli kalorilere sahiptir, şeker isteğini artırır ve kilo alımına neden olabilir. Ambalajın arkasındaki ayrıntılara daha fazla önem verin çünkü tüm küçük ayrıntıları ve eksiksiz içerik listesini taşır. Ayrıca “doğal” etiketi ürünün %100 doğal olduğu anlamına gelmez, işlenebilir ve hatta ultra işlenmiş olabilir. Şekersiz aslında şekersiz olmayabilir, ürünü tatlandırmak için kimyasallar eklenmiş olabilir. Zinde ve sağlıklı olmaya çalışırken, paketlenmiş her gıdanın etiketlerini ve içindekileri okumak önemlidir.

11. Yeterince Dinlenmemek veya Uyumamak:

Uykusuz kalmak sadece kilo vermenizi engellemekle kalmaz, birkaç gün içinde göbek yağının ( Uykuda Göbek Yağını Yakmak için 9 Hile ) oluşmasına da neden olabilir. Kilo vermeye çalışıyorsanız, vücudunuzu yeterince dinlendirmek, 7 saat kesintisiz uyumak harikalar yaratabilir çünkü bu metabolizmayı geliştirir, ghrelin ve leptin gibi iştah düzenleyici hormonları dengeler ve stres hormonu kortizol seviyesini düşürür (ayrıca bunun başlıca nedenidir). kilo alımının arkasında). Sağlıklı bir beden ve zihin için kalite ve uyku saatlerinin sayısından asla ödün vermeyin.

12. Tamamen Sıvı Diyete Geçmek:

Tüm öğünleri yeşil meyve suyu, meyve suları ve öğün yerine geçen tozlarla değiştirmeyi mi planlıyorsunuz? Hayır, yağ yakmaya yardımcı olmaz çünkü meyve suları ve sıvı diyet, kilo kaybı için gerekli olan bir temel besin maddesinden yoksundur – lif. Sindirim sürecini yavaşlatmaya yardımcı olan, sizi daha uzun süre tok tutan, kan şekeri seviyelerini düzenleyen ve ayrıca kabızlık, şişkinlik ve diğer sindirim sorunlarına neden olabilecek sağlıklı bağırsak bakterilerinin düzgün çalışması için çözünür lif gereken bir besindir. Bu nedenle sıvı değil sağlıklı beslenin.

Özetle, sağlıklı bir diyet yapın ve orta derecede egzersiz yapın. Sağlıklı kalmak önemlidir, ancak vücudunuzu sevmek daha da önemlidir. Sağlıklı bir şekilde sabırla ve özveriyle çalışın ve mutlaka hedefinize ulaşacaksınız.

 

Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şey Fotograf

Kilo Vermek İçin Yapılmaması Gereken 12 Şey Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

7 kilo vermek için ne yapmalıyım
evde kilo vermenin yolları
1 haftada 5 kilo vermek garanti
en hızlı kilo verme yöntemi
evde hızlı kilo verme
sporsuz hızlı kilo verme
10 kilo vermek için ne yapmalıyım
sağlıksız ama hızlı kilo verme
kilo vermenin en kolay yolu
evde zayıflama yöntemleri
en hızlı zayıflama yöntemi
zayıflama yöntemleri evde
hızlı zayıflama yöntemleri evde
evde zayiflamanin yolu
evde kilo vermenin en kolay yolu
zayıflama yolları evde
en hızlı kilo verme yolları
zayiflamanin en hizli ve kolay yolu
evde doğal zayıflama yolları
en hızlı kilo verme yolu
en çabuk zayıflama yöntemi
en cabuk zayıflama yolu
evde kolay zayıflama yöntemleri
evde kilo verme yöntemleri
evde doğal zayıflama yöntemleri
evde en hızlı kilo verme
evde kolay kilo verme yöntemleri
evde zayıflamanın yolları
en hızlı zayıflama yöntemi evde
zayıflama yolları evde diyet listesi
evde kilo vermenin yollari diyet listesi
dünyanın en hızlı kilo verme yöntemi
evde kilo vermenin yolları diyet listesi
kilo verme yolları evde
en hızlı zayıflama yolları
sağlıksız hızlı kilo verme
evde sağlıklı kilo vermenin yolları
en kolay yoldan zayıflama
evde bölgesel zayıflama yöntemleri
evde en kolay zayıflama yöntemleri
evde hızlı kilo verme yöntemleri
en hızlı zayıflama yolu
en çabuk kilo verme yöntemi
evde dogal yolla zayıflama
evde hızlı zayıflama yöntemleri
evde sağlıklı zayıflama yöntemleri
zayıflama en kolay yolu
evde doğal yöntemlerle zayıflama
dünyanın en hızlı zayıflama yöntemi
en hizli zayiflama yontemleri
en hızlı kilo verme yöntemi kadınlar kulübü
en etkili ve hızlı zayıflama yöntemleri
evde hızlı zayıflamanın yolları
en hızlı ve etkili zayıflama yöntemleri
evde hızlı kilo verme yolları
hızlı kilo verme yolları evde
evde dogal yollarla kilo verme
evde hızlı zayıflama
en hızlı sağlıklı kilo verme yöntemi
evde diyetsiz zayıflama yöntemleri
evde en etkili zayıflama yöntemi
evde kolay kilo vermenin yolları
kilo vermenin en kolay yolu nedir
evde en iyi zayıflama yöntemleri
evde kolay zayıflamanın yolları
kilo verdiren doğal yöntemler
en hızlı ve kalıcı zayıflama yöntemleri
en hızlı doğal zayıflama yöntemleri
evde hızlı zayıflama diyeti
evde kilo vermenin yolları kadın
kilo vermenin yolları bayan evde
en hızlı kilo verme yöntemi nedir
evde en hızlı zayıflama yöntemleri
evde zayıflama yöntemleri nelerdir
en hızlı bölgesel zayıflama yöntemi
en hızlı kilo verdiren yöntemler
evde hızlı kilo verme egzersizleri
en hızlı zayıflama yöntemi nedir
evde cabuk zayiflama
evde hızlı kilo verme hareketleri
en iyi ve hızlı zayıflama yöntemi
sporsuz hizli zayiflama
en acil kilo verme yöntemi
en hızlı kilo verme teknikleri
en kolay yoldan kilo vermek
evde spor yaparak hızlı kilo verme
zayıflama yöntemleri evde erkekler için
evdeki malzemelerle zayıflama yolları
evde en etkili kilo verme yöntemleri
evde hızlı kilo verme diyeti
evde hızlı kilo vermenin yolları
en kolay ve cabuk zayiflama yöntemi
evde hızlı zayıflama hareketleri
evde kolay ve hızlı kilo verme
evde basit zayıflama yöntemleri
hızlı ve sağlıksız kilo verme
evde pratik zayıflama yöntemleri
en iyi ve en hızlı zayıflama yöntemi
evde zayiflamanin yollari
evde kilo vermenin kolay yolları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu