close
Blog Yazıları

Erkekler İçin Deodorant Önerileri

Erkekler İçin Deodorant Önerileri

Güzel kokmayı, kokusuyla bulunduğu ortamda iyi bir etki bırakmayı ve yaydığı koku ile bütünleşmiş bir imaj yaratmayı hangi erkek istemez? Yapılan araştırmalar kadınların ter kokan erkeklerle bırakın ilişki yaşamayı, iletişimde bile olmak istemediğini gösteriyor. Kendine özen göstermeyi seven ve bunun öneminin farkında olan erkekler için deodorant önerileri bulacağınız bu yazıyı okumadan geçmeyin deriz.

Bakım yalnızca kadınlara has bir alışkanlık değil. Erkekler de en az kadınlar kadar kendilerine özen göstermeyi ve bakımlı görünmeyi seviyor. Ancak bakımdan anladığımız yalnızca düzenli saç sakal traşı olmak, şık kıyafetler giymek ve parfüm sıkmak olmamalı. Temiz bir bedene uygulanan erkekler için deodorant seçeneklerinden kullanmak hem gün boyu ter kokmanızı engelleyecek, hem de terleme sonucunda kıyafetlerinizde oluşan lekelerle savaşmanızı sağlayacaktır. Erkekler için koltuk altı deodorantları farklı tonda kokulara ve farklı sürme yöntemlerine sahip, gün boyu koltuk altının kuru kalmasını sağlama özelliğine sahip ürünlerdir. Deodorant kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biri ise, temiz bir cilde uygulanması gerektiğidir.

Kendine uygun deodorant seçimi yapıyor musun?

Güzel kokmayı istiyoruz ancak güzel kokmak için rastgele bir deodorant seçerek, gün içinde 1-2 defa uygulamak yeterli mi? Erkekler arasında bir klasik haline gelen ürünlerin başında şüphesiz Axe deodorant markası geliyor. Hemen her erkek deodorant Axe ürünlerinden en az bir tanesini denemiş ve hatta müdavimi olmuş durumda. 1986 yılından bu yana raflarda olan Axe deodorant üreticileri markanın piyasaya sürülen her yeni ürününü kadınlara da deneterek, erkek kokusunun kadınlar üzerindeki etkisini ölçümlüyor. Kadınlar üzerinde etki yaratmayı önemseyen erkekler deodorant seçiminde bu detayı aklında tutsa iyi olur 🙂 Eğer kendiniz için bir erkek deodorant tavsiye ve önerisi almak istiyorsanız, deodorant alışverişine giderken yanınızda bir kadının olması faydalı olabilir.

Erkekler için en iyi deodorant yaşam şartlarının da göz önünde bulundurularak seçilmiş olanıdır demek mümkün. Sıklıkla spor yapan erkeklerin tercihlerinden biri olan fa erkek deodorant gibi ürünler uzun süre kalıcılık sağlayarak, spor sırasında da ter kokusunu engelleme özelliğine sahip ürün seçeneklerine sahip. Bazı erkekler yaptıkları iş ve çalıştıkları sektör sebebiyle yaz mevsiminde bile uzun kollu gömlek giyme zorunluluğu olabiliyor. Ve böyle durumlarda terleme ihtimalleri arttığından, göbeğin kol altında oluşan ter izleri de kaçınılmaz oluyor. Bu tip durumları engellemenin en etkili yollarından biri yine temiz bir tene uygulanan pudralı ve Roll-on şeklinde üretilmiş erkek deodorant markaları arasından birini seçmek.

Erkek deodorant önerisi almak için bir kadının zevkinden yararlanma şansınız yoksa, kendi bedeninizle uyum sağlayıp sağlamadığını denemek için farklı markalardan denemeyi düşünebilirsiniz. Bazı kokular yıllarca farklı ten tipine sahip bir çok erkek üzerinde denenmiş ve iyi etkiler bırakmış olduğundan, klasikleşmiş ve etkisi ters edilmiştir. Erkek deodorant çeşitleri çoğunlukla  sportif ve klasik olarak ayrılmaktadır. Eğer farklı zamanlarda farklı kokuları kullanmaktan hoşlanıyorsanız, farklı markalara ait değişik kokular içerek ufak bir kaç deodorant alarak kendiniz için en uygun olana da kadar verebilirsiniz.

Erkek deodorantı nasıl kullanılır?

Kendinize en uygun olan deodorantı seçtiyseniz, deodorant kullanımını rutin haline getirmek ve satın sadığınız deodoranttan maksimum performansı almak için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Erkek deodorantı nasıl kullanılır konusuna dikkat etmek, hem ürünü verimli kullanmayı hem de kullanılan kokuyla etrafta büyük bir etki bırakmayı sağlar.

  • Deodorant kullanmadan önce duş alın veya koltuk altınızı yıkayın.
  • Püskürtmeli deodorantları sıkmadan önce hafife sallayın.
  • Püskürtmeli deodorantı koltuk altınıza ve bedeninize 15 cm kadar uzakta tutarak sıkın.
  • Deodorantı 2 saniye kadar püskürtmek yeterlidir.
  • Roll-on şeklinde sürülen deodorantları koltuk altınızda döndürerek uygulayın.
  • Stick şeklinde sürülen deodorantları koltuk altınızda aşağı yukarı hareketlerle uygulayın.
  • Deodorant sürdükten sonra kıyafetlerinizi giymeden önce 2-3 dakika bekleyin.

Erkekler için deodorant önerileri almanın başka bir yolu da deodorant satışı yapan mağazalarda çalışan satış temsilcileridir. Farklı koku tonlarına ait detaylar ve farklı ihtiyaçlara yönelik ürünler konusunda tecrübeli olan satış temsilcileri size nokta atışı seçenekler sunacaktır.

 

 

Erkekler İçin Deodorant Önerileri Fotograf / Resim

Erkekler İçin Deodorant Önerileri 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Erkekler hangi deodorantı kullanmalı?
En iyi deodorant markası hangisi?
En sağlıklı deodorant hangisi?
Erkek deodorant Nasıl Kullanılır?
Erkek için en iyi deodorant hangisi?
Önce roll on mu deodorant mı?
Axe Black pudralı mı?
Deodorant alırken nelere dikkat edilmeli?
Kaç yaşında itibaren deodorant kullanılır?
En iyi erkek Deodorant Yorumları
Erkek deodorant önerisi ekşi
En iyi erkek deodorant tavsiye
En kalıcı deodorant erkek
En iyi kokan deodorant erkek
Erkek deodorant ekşi
Koltuk altı deodorant erkek tavsiye
erkek deodorant roll-on

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu