close
Blog Yazıları

Renkli Oje Modelleri Arasından Hangisi Size Göre?

Renkli Oje Modelleri Arasından Hangisi Size Göre?

Ten renginizden stilinize, farklı ortamlara göre seçimlerden mevsimlere uygun trendlere; renkli oje modelleri seçiminde kararsızsanız bu önerilerimiz tam size göre!

Oje konusunda en çok merak edilen noktaları sizin için araştırdık. Hangi ten rengine, hangi ellere hangi oje renkleri seçebilirsiniz, kişiliğe bağlı oje renk önerileri nelerdir gibi sorulara cevap bulmak için bu yazıyı hazırladık. Bakalım renkli oje modelleri nasıl değişiklik gösterir ve oje renk kombinleri neye göre düzenlenir?

Ten Rengine Göre Oje Seçimi

Açık veya orta ten renginiz varsa şeffaf oje rengi tonlarını tercih edin. Şeffaf oje renkleri açık renkli ciltler için iyi sonuçlar verir. Daha açık tenlerde ise pembemsi bir şeffaf ojeden iyi sonuç alınabilir.

Soluk tenli olanlarınız bej rengi oje kullanmaktan kaçının çünkü bej, teninizin alt bir tonu ise tırnaklarınız soluk duracaktır. Orta renkli buğday tenlerde de pembe ve tonlarında şeffaf ojeler kullanabilirsiniz. Esmerlere oje renkleri olarak da pastel tonlarda daha kapatıcı ojeleri tercih edebilirsiniz.

Herhangi Bir Cilt Tonunda

Herhangi bir cilt tonu için seçilebilecek renklerden bir tanesi mavidir. Mavi renkli oje modelleri hemen her cilt tonuna uyan modellerdir. Evrensel bir renk olan mavinin koyu tonları soluk renge, gök mavisi ve pastel maviler orta buğday ten rengine, Kobalt mavisi rengi de koyu renk cillte iyi durmaktadır. Bir diğer her cilde uyumlu oje rengi ise pembedir. Soluk tende bebek pembesi, orta ten renginde şeftali pembesi, koyu ten renginde parlak ve canlı pembeler kullanmanız önerilir.

Her cilde uygun bir oje rengi de mordur. Mor hemen her cilde uygun görünür ancak farklı tonlarda morlar farklı ton renklerle daha uyumludur. Soluk cilde lavanta moru, orta cilde pastel, koyu için de parlak moru önerebiliriz. Çilek alt tonlarına sahip mor cilalar, koyu renk için harika bir seçim olabilmektedir.

Kırmızı Renk Tonları Klasik Sevenler İçin

Cilt tonunuz için en iyi kırmızıyı seçin. Soluk teniniz varsa parlak, klasik bir kırmızıyı tercih edin. Eğer orta koyulukta cildiniz varsa turuncumsu kırmızıları, koyu teniniz varsa ise şarap kırmızısı oje rengi önerileri sizin için ideal olacaktır.

Nerede Hangi Ojeyi Seçmelisiniz

Resmi görüşmeler, iş toplantıları için oje renkleri parlak değil nötr tonlarda tercih edilmeli. Nötr renkler her türlü ciltte çalışır, toplantı ve görüşmelerde çok ön plana çıkmayan ama steril ve temiz görünüm için ideal ve güvenli tırnak rengine yakın tonlarda ojelerdir. Günübirlik ofis hayatında kullanmak için ise gri, beyaz ve şeftali tonları idealdir.

Tatil Ojesi

Tatile giderken tatil temalı renkleri tercih edin. Yaz tatilinde sarı, turuncu gibi canlı renkleri tercih edebilir; ananas, dondurma gibi nail art uygulamaları yapabilirsiniz. Eğlenceli ve neşeli bir görünüm isterseniz, tatile uygun temalar noel için kırmızı, cadılar bayramı için parlak turuncu gibi renkler de olabilir.

Mevsime Göre Renk

Oje rengini mevsim renklerine göre belirleyin. Yılın zamanına bağlı olarak bazı renkler ön plana çıkar. Sonbahar için gri, koyu mavi ve morlar, gümüş, kiraz tonları ve koyu portakal renkleri uygundur.

İlkbaharda yeşil, beyaz, parlak renkler ile sarı ve kırmızıları deneyebilirsiniz.

Kış için koyu morlar, açık pembeler, grileri, yaz için ise açık pembe, açık yeşil, mercan ve açık ten rengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Parıltılı Tırnaklar

Süsü seviyorsanız veya eğlenceli bir etkinliğe hazırlanıyorsanız parıltılı ve canlı oje renkleri deneyebilirsiniz. Parlak tonlarda bir ojenin üzerine koyu renkli bir astar üzerine ışıltılı bir kat ekleyerek pırıltılı tırnaklar ile oldukça güzelleşebilirsiniz. Eğlenceli ve kaygısız bir görünüm için ışıltılı oje iyi iş yapacaktır.

Kişiliğinize Dayalı Oje Seçerken

Daha asi ve iddialı kişilikleri metalik renkler iyi yansıtacaktır. Metalik siyahlar, maviler, gümüşler gibi tırnak oje renkleri parti havasını da canlandırır. Bunlar, eğlenceli bir kişiliğe işaret eder.

Punk rock, şehirli ve keskin bir görünüm için siyah cila ve oje gibi koyu oje renkleri oldukça iyi durabilir. Deri, kapşonlu, siyah denimler ile oldukça iyi uyum sağlar.

Enerjik ve fırlama bir kişilik için parlak ve canlı renkler seçin. Böylece ortama da renk getirmiş olursunuz.

Ek Olarak Dikkat:

Ambalajın dışından göründüğü gibi olmayan oje renkleri ve isimleri konusunda hiç bir fikriniz olmayan oje markalarından uzak durun.

Uzun süredir benzer renklerin tonlarını kullanıyorsanız ve kullandığınız oje rengi değiştirme gibi bir fikriniz varsa, keskin değişiklikler yapmaktan kaçının ve karşıt renkler kullanmak yerine benzer renk skalası üzerinden ilerleyin.

Kullanabileceğiniz oje renkleri trende ve modaya da bağlıdır. Bir kaç senede bir değişen oje renkleri 2023 yılında daha çok derin mavi, parlak nikel, pastel şeffaf renklerdi. Bakalım bu yeni yılda hangi renkler ön plana çıkması bekleniyor.

Bu arada seçeceğiniz ojenin rengi kadar önemli bir başka detay da onu doğru bir şekilde uygulamış olmanızdır. Oje Sürmenin İncelikleri yazımızı tıklayarak tüm püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

 

 

Renkli Oje Modelleri Arasından Hangisi Size Göre? Fotograf / Resim

Renkli Oje Modelleri Arasından Hangisi Size Göre? 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Oje rengi neye göre seçilmeli?
Hangi renk oje parmağı uzun gösterir?
Erkekler en çok hangi renk oje sever?
Çok kısa tırnağa hangi renk oje sürülür?
Hangi renk oje moda 2022?
Koyu tenlilere hangi renk oje yakışır?
Küt tırnak kimlere yakışır?
Hangi renk oje parmağı ince gösterir?
Esmere hangi renk oje gider?
Oje renkleri
Trend oje renkleri 2022
Yaz oje renkleri 2022
Yüzük parmağına farklı renk oje sürmek ne anlama gelir
Oje numarası nerede yazar
Oje modelleri
Oje kaç dakikada kurur
Beyaz oje kimlere yakışır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu