close
Blog Yazıları

Yaşlanan Cilt İnce Çizgiler Kırışıklıklar Ve Kuruluk İçin Çözümler

Yaşlanan Cilt İnce Çizgiler Kırışıklıklar Ve Kuruluk İçin Çözümler

Yaşlanan Cilt İnce Çizgiler Kırışıklıklar Ve Kuruluk İçin Çözümler 2022 İnce çizgiler, kırışıklıklar ve kuru cilt yaşlanan cildin tipik belirtileridir. Yaşlanma doğal bir süreçtir ve daha olgun bir görünüm zarafetimizi ve özgüvenimizi artırabilir. Bununla birlikte, cildin yaşlanmasından çok rahatsızsanız, yardımcı olabilecek prosedürler ve tedaviler vardır. İşte yapabileceklerinizin bazıları

 

Kuru Cilt Nasıl Tedavi Edilir

Yaşla birlikte cildimiz daha kuru hale gelebilir. Nemlendirici bir krem ​​uyguladıktan sonra bile kuru cildin kuru ve gergin hissetmesi tipik bir durumdur. Cilt yüzeyinde kuru cilt pulları da olabilir.

Kuru cildi tedavi etmek için bazı ipuçları:

 • Cilt yüzeyini daha kuru hale getirebileceğinden, sert sabunlardan, deterjanlardan ve çok fazla temizlikten kaçının.
 • Cilt yüzeyinin nemini korumasına yardımcı olan lipitler/yağlar da içeren bir nemlendirici krem ​​kullanın.
 • Evde nazik bir şekilde peeling yapmak pul pul cildi giderebilir, ancak çok sık peeling yapmaktan kaçının çünkü çok fazla peeling cilt için streslidir.
 • Cildin kurumasını önlemek için yeterince uyuduğunuzdan ve yeterli miktarda su aldığınızdan emin olun.
 • Güneş ışığı sağlığımız için iyidir ancak çok fazla güneş cildi daha kuru hale getirebilir. bu nedenle sağlıklı bir denge bulmaya çalışın.
 • Restylane Skinboosters gibi bir cilt güçlendirici tedavi cildin nemini ve elastikiyetini artırabilir ve cildin daha parlak görünmesini sağlayabilir.

 

Donuk Cilt Nasıl Tedavi Edilir

Donuk cilt, ışığı çok iyi yansıtmayan cilttir. Kuru cilt bazen mat görünebilir, ancak kuru olmayan cilt de, örneğin daha yaşlı cilt, mat görünebilir.

Bilim adamları donuk cildin nedenlerine daha yakından baktıklarında, ciltten gelen yansımanın %90’ının derinin üst yüzeyinden, sözde stratum corneum’dan değil, yüzeyin altından geldiğini keşfettiler. Yaşlı insanlarda, yüzey altı daha düzensizdir ve ışığı genç insanlarda olduğu kadar iyi yansıtmaz. 6

İşte donuk ciltle mücadele etmek için yapabileceğiniz bazı şeyler:

 • Cildin üst yüzeyindeki ölü deri hücrelerini çıkarmak için nazik bir peeling kullanın ancak cildi strese sokmamak için bunu çok sık yapmaktan kaçının.
 • Nemlendirici bir krem, cilt yüzeyinin nemini korumasına ve daha az mat görünmesine yardımcı olabilir.
 • Donuk cildin parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olabilecek estetik tedaviler vardır. Örneğin, Restylane Skinboosters cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağladığı kanıtlanmış enjekte edilebilir bir tedavidir.

 

Sarkan Cilt Nasıl Tedavi Edilir

Sarkan cilt, yaşlanan cildin tipik bir belirtisidir. Cildin sarkmaya başlamasının temel nedeni, ciltteki kollajen içeriğinin yaşla birlikte azalmasıdır. Kolajen cilde yapı ve sıkılık veren bir proteindir.

Cilt kollajenini yenilemeye yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • A vitamini içeren cilt bakım ürünleri, ciltte biraz daha kolajen oluşumunun uyarılmasına yardımcı olabilir.
 • Çalışmalar, kollajen ve diğer besinler içeren gıda takviyelerinin ciltte kollajen oluşumu üzerinde bir miktar etkisi olabileceğini göstermiştir.
 • Kliniklerde yapılan estetik tedaviler daha belirgin bir etkiye sahip olabilir. IPL, lazerler, peeling ve mikro iğneleme gibi tedaviler, ciltte kontrollü bir hasar oluşturmak ve yeni kollajen oluşumu da dahil olmak üzere cilt yenilenmesini teşvik etmek için kullanılır.
 • Sculptra gibi kolajen uyarıcı enjekte edilebilir maddeler de cildin doğal kolajen üretimini artırmak için kullanılır. Sculptra cilde enjekte edilen biyolojik olarak parçalanabilen mikro parçacıklardan oluşur. Sculptra ‘nın ciltteki kollajen içeriğini %66,5’e kadar arttırdığı gösterilmiştir.

 

İnce Çizgiler Nasıl Tedavi Edilir

İnce çizgiler cildin yaşlanmasının erken belirtileridir. Çizgiler kulağa nasıl geliyorsa öyledir – yüzümüz gevşediğinde orada kalan yüzdeki çizgiler. Yukarıda açıklandığı gibi, cilt genellikle yaşla birlikte daha kuru hale gelir ve kollajen içeriğinin bir kısmını kaybeder. Bu tür değişiklikler ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine yol açabilir.

İnce çizgilerin oluşmasını önlemek ve sahip olduklarınızı daha az görünür kılmak için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Sert sabun ve deterjanlardan kaçının çünkü bunlar cildi daha kuru hale getirebilir.
 • Lipitler/yağlar da içeren bir nemlendirici krem, cilt yüzeyindeki nemin tutulmasına yardımcı olabilir ve bu da ince çizgileri daha az belirgin hale getirebilir.
 • A vitamini içeren kremlerin cilt kollajenini bir miktar artırdığı ve bunun potansiyel olarak erken cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcı olabileceği gösterilmiştir.
 • Estetik kliniklerinde uygulanan peeling ve lazer gibi birçok cilt gençleştirici tedavi vardır.
 • Yüzeysel çizgileri ve kırışıklıkları doldurmak için Restylane gibi yumuşak ve esnek bir dermal dolgu maddesi kullanılabilir.

Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Kırışıklıklar ciltteki daha derin oluklardır ve bazen kıvrımlar olarak adlandırılır. Kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılan farklı estetik tedavi türleri vardır, ancak en bariz olanlardan biri muhtemelen dolgulardır.

Yukarıda bahsedilen yumuşak ve esnek dolgu Restylane ince çizgileri ve orta dereceli kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılabilen bir dolgu maddesidir. Daha derin kırışıklıklar ve kıvrımlar için genellikle Restylane gibi daha sıkı jeller kullanılır. Nitelikli bir sağlık uzmanı, her bir vakada hangi dolgu maddesinin kullanılacağını bilecektir.

Yaşlanan cilt belirtilerini azaltmak için estetik bir tedavi düşünüyorsanız, kalifiye bir sağlık uzmanına başvurduğunuzdan emin olun.

 

Yaşlanan Cilt İnce Çizgiler Kırışıklıklar Ve Kuruluk İçin Çözümler Fotograf / Resim

Yaşlanan Cilt İnce Çizgiler Kırışıklıklar Ve Kuruluk İçin Çözümler 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu