close
Blog Yazıları

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir? Derinin orta tabakasının yani mezo tabakasın yapılan terapinin tamamına mezoterapi denilir.

Mezoterapi Son yıllarda en sık kullandığımız Kozmetik yöntemlerden biri burada hastanın ihtiyacına göre vitamin, mineral, aminoasit, peptit, hiyalüronik asit gibi maddeleri içeren karışımların cilde küçük İğnelerle enjekte edilmesi şeklinde yapılan bir uygulamadır. Mezoterapi ilk olarak 1950 de Fransa’da kullanılmaya başlanmış bir tedavi metodudur. Son yıllarda kozmetik dermatolojide oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Mezoterapi, sorunlu bölgede derinin orta katına mikro iğneler aracılığıyla bazı ilaçların enjeksiyonu demektir.

Mezoterapi Kullanım Alanları

Kullanım alanları içinde cilt gençleştirme kırışıklık tedavisi cilt sarkmalarını düzeltilmesi göz çevresindeki morluklar halkaların azaltılması bölgesel yağlanma, selülit, gıdık göz kapakları gibi bölgelerdeki yağlanmalar akne izleri diğer yara ve yanık izleri saç dökülmeleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

Tedavi için gerekli maddelerin sistemik yolla alınmasına göre en önemli avantajı bu gerekli maddelerin direkt ilgili bölgeye doğrudan konsantre bir şekilde enjekte edilmesidir. Bu sayede daha iyi etkinlik sağlamakta hem de ilaçların yan etkilerinden hasta korunmaktadır. Uygulama bölgesinde oluşabilecek birkaç gün de geçecek hafif morluklar kızarıklıklar dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Mezoterapi Kimlerde Kullanılabilir?

Genlikle çoğu hastada kullanılabilecek bir yöntem yine her zamanki gibi gebeler emziren kadınlar aktif kanser hastalığı olanlar ve ciddi bir takım hastalıkları olanlar dışında herkesi uygulanabilecek bir yöntemdir.

Mezoterapi Ne Kadar Sürede Kullanılır?

Genellikle 2-3 hafta aralıklarla ortalama 3 ile 6 seans gibi uygulanmaktadır. Seans aralıklarına seans sayılarına veya daha sonra tekrar uygulanıp uygulanmamasına hastanın durumuna göre veya tedavinin gidişatına göre veya kullanılan malzemenin çeşidine göre karar verilebilir.

Mezoterapi Uygulanan Yöntem

Mezoterapi tek bir materyalle uygulanan bir yöntem değil her hastalıkta veya her durumda farklı malzemeler kullanılıyor. O yüzden örneğin Yüzdeki leke için kullanılan Mezoterapi malzemesi ile saç dökülmesi için kullanılan Mezoterapi malzemesi aynı değil. Bu yüzden tedavi süreleri sayıları değişkenlik gösterebilir.

Burada önemli olan şu uygulanan yani size enjekte edilen malzemenin ne olduğunu lütfen uygulayıcı ya yani uygulayıcı hekime sorgulayınız sorun çünkü burada önemli olan şu yani size enjekte edilen malzemenin ne olduğunu lütfen uygulayıcı ya yani uygulayıcı sorgulayınız sorun. Çünkü Ce sertifikası var mı enjektabl onayı var mı Ve size yapılan ürün hakikaten Size uygun mu bu bir kere çok önemli bir örnekle bunu açıklayabilirim mesela somon DNA çok da popüler çok da sık duyuyorsunuz somon DNA her cilde uygun değildir. Mesela sivilceye meyilli bir cildiniz varsa yağlı bir cildiniz varsa kocaman kocaman gözenekleriniz varsa somon DNA sizin cildinize iyi gelmez tam tersine cildinizi bozar sivilcelenmeyi ve yağlanmayı meyilli yapar o yüzden cildinizi tipini anlayıp cilt tipiniz analiz edip ona uygun mezoterapi ürün seçmek tedavideki belki de ten önemli birinci basamak.

Çünkü merdiven altı yerlerde artık herkes elini enjektörü alıp herkes bir şeyleri cildinize enjekte etme hakkını görüyor. Kendinde aslında böyle bir hakları yok ve lütfen siz de işte 2 tane şunu yapalım. Yanına da bunu hediye edelim Bir de böyle yapalım ama şu kadar da uygun fiyatlı olsunlar buna kanmamaya çalışın. Bizim için de değerlisiniz cildinizde değerli mutlaka bu tarz işlem yapanlara da yapmayın. Uzman bir hekim veya doktorda özellikle yapmanızı tavsiye ederim. Cildinize enjekte edilen ürünü bakanlık onaylı olması sertifikalarının tamamını enjekte edilebilir onaylarını olup olmadığını yaptıracağınız doktoruna mutlaka sorun ve bunların bilgisini belgesini bilin.

Mezoterapi sosyal medyada before-after Mezoterapi görüntüleri görüyorsunuz. Öncesi sonrası olağanüstü bir fark falan beklemeyin. Mezoterapi ana hedefi cilt kalitesini arttırmak ve sizin doğal ama kaliteli yaş almanızı sağlamak bu çok önemli. Diyelim ki saçlarınız dökülüyor saçlarınızda sevilen ve fark etmeye başladınız bizim mesajlarınıza Mezoterapi yaparak bu defa saçlarınızın büyüme hızını düzenleyip dökülmesinin önüne geçmiş oluyoruz ana hedef neyse problem ürünü seçmek

Mezoterapi Alt Çeşitleri Nelerdir?

Ayrıca halk arasında nem aşısı kolajen aşısı gençlik aşısı gibi bilinen yöntemlerde mezoterapinin bazı alt çeşitleri olmaktadır.

Mezoterapi Nedir? Fotograf / Resim

Mezoterapi Nedir? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yüz mezoterapi Nedir
Mezoterapi Fiyatları
Yüz mezoterapi Yaptiranlar yorumlar
Mezoterapi Nedir, Ne işe yarar
İğnesiz mezoterapi yaptiranlarin yorumları
Yüz mezoterapisi
Mezoterapi öncesi sonrası
Yüz mezoterapi etkisi ne kadar Sürer

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu