close
Blog Yazıları

6 Adımda Rujum Silindi Bulaştı Derdine Son

6 Adımda Rujum Silindi Bulaştı Derdine Son

Özel günler söz konusu olduğunda kıyafetten makyaja cesur ve parlak renklere bürünmeyi seviyoruz. Mesela hayatında bir kez olsun kırmızı ruj sürmeyenimiz var mı? Peki, kırmızı ruju dişine, ağız kenarına ya da çenesine bulaştırmamış olanımız? Bu sınavdan başarıyla geçenleri tebrik ediyoruz. Geri kalan çoğunluk için bir dizi ‘ruj sabitleyici’ tüyo geliyor…

Doğru Formülü Seçin

Dudak parlatıcıları, ince dokulu rujlar, yapışkanlık veya ıslaklık hissi veren formüller yerine kalıcılığı yüksek lip stain, dudak kalemi ya da mat rujları tercih edin.

Haftada Bir Arındırın

Dudaklarınızın nemlenmesi ve ölü derilerden arınması için haftada bir kez esmer şekere birazcık su ekleyerek dudaklarınıza peeling yapın. Parmaklarınız yerine diş fırçanızı da kullanabilirsiniz.

Sürmeden Önce

Rengin uzun süre dudaklarınızda kalması için nem büyük önem taşıyor. Rujdan önce yoğun bir lip balm sürüp 5-10 dakika bekleyin, ardından bir peçete ile silin ve rujunuzu sürün.

Şeffaf Pudra Kullanın

Rengin dayanıklılığını artırmak için bir başka hile de transparan toz pudra kullanmak. Dudaklarınızı hafifçe pudralayın, rujunuzu sürün ve bir kez daha fırçayla az miktarda pudralayın. Ancak halihazırda yüzünüz için kullandığınız pudrayla aynı sonucu alamazsınız.

Lip Primer Kullanın

Dudaklarınızı ruja hazırlamak ve daha canlı bir renk elde etmek için şeffaf pudra yerine dudaklar için özel olarak üretilen lip primer’lere de başvurabilirsiniz.

Sınır Çizgisi Çekin

Dudaklarınıza ruj sürdükten sonra uyumlu renkte bir dudak kalemi ile çerçeve içine alın. Kırmızı ve pembe gibi canlı renkler söz konusu olduğunda, kalemin bir ton açık olması her zaman daha iyidir. Dudak kalemi bariyer işlevi görerek rujun taşmasını engellerken, aynı zamanda dudakları daha dolgun ve biçimli gösterir.

 

 

6 Adımda Rujum Silindi Bulaştı Derdine Son Fotograf / Resim

6 Adımda Rujum Silindi Bulaştı Derdine Son 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu