close
Blog Yazıları

Daha Genç Görünmek İçin Yüzünüzdeki Kolajeni Yenilemeye Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Daha Genç Görünmek İçin Yüzünüzdeki Kolajeni Yenilemeye Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Daha Genç Görünmek İçin Yüzünüzdeki Kolajeni Yenilemeye Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz? Yaşla birlikte kolajen kaybı cildimizin sıkılığını kaybetmesine neden olur. Daha pürüzsüz, daha genç görünen bir cilt için yüzünüzdeki kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olabilecek seçenekler vardır.

İnce çizgiler, kırışıklıklar ve sarkan cilt, doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır ve kollajen veya kollajen eksikliği genellikle bunun sebeplerindendir. Yaşla birlikte kolajen kaybı cildimizin sıkılığını kaybetmesine neden olur ve bu hiçbir yerde yüzümüzden daha belirgin değildir. Yaşlanmayı durduramazsınız, ancak yüzünüzdeki kolajeni daha pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olabilecek seçenekleriniz var örneğin daha genç görünen cilt.

Kollajen Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kollajen, vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen ve öncelikle bağ dokusu hücreleri tarafından salgılanan bir proteindir. Güçlü ve esnektir ve cildin sıkılığını ve elastikiyetini korumasına yardımcı olmak için bir destek yapısı görevi görür.
Kollajen seviyeleri yaşla birlikte azalır ve ne yazık ki bunu önlemenin bir yolu yoktur. İyi haber şu ki, birkaç tane var. kozmetik tedaviler kolajeni yeniden inşa edebilir veya geri yükleyebilir.
Kolajeni Yenilemek veya Artırmak İçin Kozmetik Prosedürler
Yüz cildi için kolajen tedavisi diye bir şey yoktur, ancak yan etki olarak artan kolajen üretimi ile ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilen birçok kozmetik tedavi vardır.
İşte kollajen restorasyonu için farklı seçeneklerin ne olduğunun bir özeti.

1. Kremler ve Serumlar

Kremler ve serumlar, yüz için en kolay (ve bütçeye en uygun) kollajen tedavisi gibi görünebilir, ancak dramatik sonuçlar beklemeyin.
İyi bir nemlendiricinin cilde faydaları vardır ve onu sürerken ince çizgileri daha az fark edilir hale getirebilir, ancak bir retinoid içermediği sürece kolajen üretimini etkilemeyecektir. A vitamininin bir formu olan retinol, kollajen üretimini artırmanıza yardımcı olabilir, ancak en iyi ihtimalle ciltte küçük bir değişiklik yapmak için yeterlidir.

2. Mikro İğneleme

mikro iğneleme bazen kollajen indüksiyon tedavisi olarak da adlandırılır. Bu minimal invaziv prosedür, ciltte nokta büyüklüğünde yaralar oluşturan kalem benzeri bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilir. Bu, vücudunuzu yaralı cildi onarmak için daha fazla kolajen üretmeye teşvik eder.
Deride açılan delikler o kadar küçüktür ki işlemden sonra fark edilmemeleri gerekir. Rahatsızlığı en aza indirmek için önceden lokal anestezik uygulanır.

3. Trombositten Zengin Plazma (PRP) Tedavisi

 

PRP tedavisi, “vampir yüz germe” olarak da bilinir. günlük Spa hizmet, istilacı değildir ve gerçek bir yüz gerdirme… Bu, yeni kollajen ve doku büyümesini doğal olarak uyarmak için kanınızı kullanan yüz için üç aşamalı, yaşlanma karşıtı bir kozmetik bakımdır:
1. Kolunuzdaki bir damardan az miktarda (2 ila 4 yemek kaşığı) kan alınır.
2. Kan, trombositleri ayıran bir makineye yerleştirilir.
3. Trombositler yüzünüze yeniden enjekte edilir.

4. Dermal ve Yüz Dolgu Maddeleri

Dermal ve yüz dolgu maddeleri Yüz kırışıklıkları gibi cildin belirli bölgelerine enjekte edilerek kollajen üreten hücreler gerilir ve daha pürüzsüz, daha genç bir görünüm için cilde hacim kazandırılır.
Farklı dolgu maddeleri vardır, botoks ve hyaluronik asit dolgu maddeleri, bir kişinin vücudundan çıkarılan yağdan yapılanlarayağ aldırma ve sonra yüze geri enjekte edilir. Sonuçlar, dolgu tipine bağlı olarak altı ila 18 ay arasında sürebilir.

5. Cilt Yenileme Lazerleri

Cilt yenileme lazerleri Yeni kollajen üreten hücrelerin büyümesini teşvik eden cilt katmanlarını ısıtarak kontrollü bir yanma yaratın.
Lazer cilt yenileme tedavileri iki kategoriye ayrılır:
• Cilt katmanlarını çıkarmayan ablatif olmayan, daha ucuzdur ve varsa yalnızca topikal bir uyuşturma maddesi gerektirir.
• Ablatif tedaviler daha derine nüfuz eder ve cildin bazı dış katmanlarını çıkarır ve sizi rahat ettirmek için genellikle lokal anestezik enjeksiyonları veya IV sedasyon kullanımını gerektirir.
6. Kimyasal Peeling
Kimyasal peeling kollajen büyümesini uyarmaya yardımcı olabilecek cilt hücrelerini pul pul dökmek için asit solüsyonları kullanın.
Kimyasal peeling, yüzeyselden derine değişen sonuçlar için değişen güçlerde solüsyonlar kullanılarak gerçekleştirilebilir.
Cildiniz iyileştikten sonra kimyasal peelinginizin sonuçlarını görebileceksiniz. İyileşme süresi, ne kadar derine indiğinize bağlı olarak bir ila 21 gün arasında değişir.

Yüzdeki Kollajen Doğal Olarak Nasıl Yeniden Oluşturulur

Yiyecekler ve takviyeler yoluyla vücudunuzun kollajen üretimini doğal olarak artırmaya yardımcı olabilirsiniz. Vücudunuzun kollajenini artırmanıza yardımcı olan yiyecekler, aynı zamanda en iyi şekilde görünmek ve hissetmek anlamına gelebilecek sağlık yararları da sunar.
Protein ve C vitamini
Proteinler, kollajen üretimine yardımcı olabilecek amino asitler sağlar. Ayrıca kas inşa etmeye yardımcı olurlar. C vitamini ayrıca kollajen yapımında rol oynar ve aynı zamanda bir kazan-kazan olan bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
İşte kolajeni geri kazanmanıza yardımcı olabilecek, yiyebileceğiniz bazı yiyecekler:
• kemik suyu
• Balık ve kabuklu deniz ürünleri
• Yumurta beyazı
• Turunçgiller
• Fasulye
kollajen takviyeleri
Doğal takviyeler, kolajeni doğal olarak ve kozmetik bir prosedür veya tedavi olmaksızın yeniden oluşturmaya yardımcı olan başka bir seçenektir.
Kollajenin yeniden inşasına yardımcı olabilecek bazı takviyeler şunları içerir:
• ginseng
• Oral hyaluronik asit
• Aloe sterolleri
Kolajen Sonuçlarını Ne Zaman Göreceğim ve Sonuçlar Ne Kadar Sürecek?
Kollajen restorasyon tedavilerinin ilk sonuçları genellikle hemen görülür. Bununla birlikte, yeni kollajen büyümesinin tamamlanması dört ila 12 hafta arasında sürebilir.
Bazı prosedürlerin kollajeni onarmada ve yenilemede çok etkili olabilse de, bu sonuçların kalıcı olmadığını unutmayın. Kollajen yeniden yapılanma prosedürüne ve tedavi edilen bölgelere bağlı olarak, sonuçlar bir yıl veya daha uzun sürebilir.
İstediğiniz sonuçları korumak için muhtemelen zamanla birden fazla kollajen restorasyon tedavisine ihtiyacınız olacak.

Kolajen Kaybını Önlemek İçin 6 İpucu

Yüzdeki kolajen kaybını doğal yolla ve dermatoloji tedavileri ile geri kazandırabileceğiniz birçok yolun yanı sıra, kolajen kaybını önlemek için yapabileceğiniz şeyler de var. Aşağıda, kolajen kaybını önlemeye yardımcı olacak basit ipuçlarını listeledik.
1. Bronzlaşmaktan kaçının ve güneş kremi sür kollajen liflerine zarar veren UV ışığından korunmak için.
2. Yüksek oranda sağlıklı bir diyet yiyin besinler A11 ve C vitaminleri dahil.
3. Günlük takip et cilt bakımı rutinigüneş kremi ve topikal retinol içerir.
4. Araştırmalar tütün dumanının kollajen ve elastin üretimini azalttığını gösterdiğinden sigara içmekten kaçının.
5. Yeterince uyuyun ve stresinizi yönetmeye çalışın, çünkü her ikisi de zamanla vücudunuzun kollajen ve hyaluronik asit üretimini etkileyebilecek ve erken yaşlanmaya ve diğer cilt sorunlarına yol açabilecek kortizol üretimini artırır.
6. Alkol alımınızı sınırlayın, çünkü sigara içmeye benzer şekilde, aşırı alkol tüketiminin vücut üzerinde kollajen üretiminin azalması da dahil olmak üzere birçok olumsuz etkisi vardır.
Yüzünüzdeki kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olacak kolajen tedavileri düşünüyorsanız, başlamak için iyi bir yer Danışmanlık Birlikte dermatolog veya kozmetik cilt bakımı uzmanı. Kozmetik hedefleriniz için en iyi kollajen yeniden yapılandırma tedavisini belirlemek için sorularınızı yanıtlayabilir ve sizinle birlikte çalışabilir.

 

Daha Genç Görünmek İçin Yüzünüzdeki Kolajeni Yenilemeye Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz? Fotograf / Resim

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Kolajen yüzü gençleştirir mi?
Yüzdeki kolajeni artırmak için ne yapmalı?
Yüzdeki kolajen eksikliği nasıl giderilir?
Yüz güzelliği için hangi kolajen kullanılır?
Kolajen doğal yoldan nasıl alınır
Evde kolajen yapımı Saraçoğlu
En iyi kolajen markası
Günlük kolajen ihtiyacı nasıl karşılanır
Tip 1 kolajen Hangi Besinlerde bulunur
Yüzdeki kolajen Nasıl arttırılır
Kolajen içeren yağlar
Vücutta kolajen eksikliği nasıl anlaşılır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu