close
Blog Yazıları

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir? 2022 Spor yapmadan kilo verip veremeyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Cevap Evet! Kendinizi aç bırakmadan ve spor salonunda saatler geçirmeden hızlı ve güvenli bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Sürdürülebilir, sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacak alışkanlıkları yavaş ve istikrarlı bir şekilde geliştirerek ideal, aktif benliğiniz olabilirsiniz. Egzersiz veya Diyet Yapmadan Kilo Vermenin 21 Yolu

Egzersiz veya Diyet Yapmadan Kilo Vermenin 21 Yolu

Yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kapsamlı egzersiz ve sıkı bir diyet planı olmadan sağlık hedeflerinize ulaşmak mümkündür. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturmanıza yardımcı olacak, bilimsel olarak kanıtlanmış 21 ipucu:

1.     Porsiyon Kontrolünü Avantajınız İçin Kullanın:

Küçük porsiyon boyutları, günlük olarak kalori alımınızı büyük ölçüde azaltmanıza yardımcı olacaktır. Daha küçük bir tabak kullanmaya başlayın ve daha küçük porsiyonlar servis edin.

2.     Yemeğinizi Yavaşça Çiğneyin:

Yemeğinizi yavaş ve iyice çiğnemek daha az yemenizi sağlar ve doygunluğu artırır. Yavaş yiyenler, hızlı yiyenlere göre daha az kilo alırlar.

3.     Diyetinize Daha Fazla Protein Dahil Edin:

Tokluğu artırmak ve toplam günlük kalori alımınızı azaltmak için yağsız protein yükleyin. Yeterli miktarda (20 gram veya daha fazla) protein yemek sizi daha uzun süre tok tutar ve aşermeyi azaltır. İhtiyacınız olan uygun protein miktarını belirlemek için uzman bir beslenme uzmanına danışın.

4.     Lifli Gıdalar Yiyin:

Diyetinize çözünür lif dahil etmek, ideal vücut ağırlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Lif ayrıca doğal bir iştah kesici olarak da işlev görür. Meyve ve sebzeler iyi lif kaynaklarıdır.

5.     Gün Boyunca Sulu Kalın:

Kalori tüketimini azaltmak için düzenli olarak ve her yemekten önce su içmek sağlıklı bir alışkanlıktır . Beynimiz genellikle bizi yememiz için kandırır, gerçekte sadece susamışızdır.

6.     Dikkatle ve Dikkatinizi Dağıtmadan Yiyin:

TV veya telefon gibi dikkat dağıtıcı şeyler olmadan yemek yemek, normalden daha az kalori tüketmemize yardımcı olur. Yemeğe odaklandığınızda , gereken miktarı yiyeceksiniz ve doyduğunuz anda duracaksınız.

7.     Probiyotikleri deneyin:

Araştırmalar, probiyotiklerin bağırsak florasını geliştirerek kişinin kilosunu etkileyerek sindirime yardımcı olduğunu gösteriyor. Metabolik işlevi iyileştirmek ve kiloyu yönetmek için probiyotikler açısından doğal olarak zengin takviyeler veya gıdalar alabilirsiniz.

8.     Şeker Alımını Azaltın:

Şekerli yiyecekleri ve içecekleri diyetinizden çıkarmak sadece genel sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda istenmeyen kilo alımını da önler.

9.     Stresi Düzenli Olarak Atın:

Stres, vücudun hormonal dengesini bozar, özellikle kortizol hormonunu yükseltir, bu da kişinin sağlıksız ve yüksek kalorili yiyecekler yemesine neden olur. Stres yeme, daha fazla kilo almanın ana nedenlerinden biridir. Zevk aldığınız bir aktivite bulun ve stres atmak için günlük rutininize ekleyin.

10. Sağlıklı Atıştırmalıklarda Kendinizi Şımartın:

Özellikle akşam saatlerinden sonra koruyucularla dolu sağlıksız atıştırmalıklardan kaçının. Az yağlı yoğurt, sebzeli humus gibi vücudunuza fazladan kalori vermeyen ama sizi tok tutan daha sağlıklı seçeneklerle atıştırın.

11. Katkısız Siyah Kahve İçin:

Sade kahveyi daha az şekerli ve süt ve krema gibi eklentiler olmadan içmek, kalori tüketiminizi önemli ölçüde azaltacaktır.

12. Alkolü Azaltın:

Alkolün kalorisi oldukça yüksektir. Mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Kendinizi şımartmak istiyorsanız bunun yerine kırmızı şarabı tercih edebilirsiniz, ancak ölçülü olarak tüketin.

13. Kendi Yemeklerinizi Yapın:

Yemeğinizi sıfırdan pişirmek, daha az işlenmiş veya boş kalorilerle dolu sağlıksız paketlenmiş yiyecekleri yemenizi sağlar. Besleyici yemekler pişirmek, sağlıklı ve dikkatli seçimler yapmanızı sağlayacak ve böylece sürdürülebilir bir fitness rejimi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

14. Ayakta Bir Masa Kullanın:

İşiniz günde saatlerce oturmanızı gerektiriyorsa, ayakta durmayı deneyin. Sadece gün boyunca oturmaya kıyasla daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur .

15. Kahvaltıyı Atlamayın:

Protein oranı yüksek bir kahvaltı yapın. Bu sizi tok tutar ve gün geçtikçe doğal olarak daha az miktarda yiyecek tüketirsiniz. Kahvaltıyı atlamak genellikle gün boyunca daha fazla kalori almanıza neden olur.

16. Yiyecek Raflarınızı Stratejik Olarak Düzenleyin:

Sağlıklı yiyecekleri kolayca görebileceğiniz bir yerde, tercihen raflarınızın ön kısmında saklayın ve sağlıksız yiyecekleri göz önünden uzak tutun. Bu şekilde, fitness rejiminizi bozabilecek yiyecekleri atıştırmak için cazip olmayacaksınız.

17. Diyetinize D Vitamini Ekleyin:

Araştırmalar, daha fazla D vitamini tüketmenin kilo vermeye yardımcı olabileceğini, kilo alımını önleyebileceğini ve yağ yakımını hızlandırabileceğini gösteriyor. Obez veya aşırı kilolu kişiler vücutlarında daha düşük D vitamini seviyelerine sahip olma eğilimindedir.

18. Yeterli Uyku Alın:

Kötü uyku düzenleri önemli kilo alımı ile ilişkilidir. Uykusuzluk aynı zamanda iştah kontrol hormonlarını (ghrelin ve leptin) de dengesiz hale getirerek sizi kalorili yiyeceklere yöneltir. Zihinsel veya fiziksel olarak yorgun olduğunuzda, isteklere direnmek daha zordur.

19. Harekete geç:

Sağlıklı bir yaşam tarzı için fiziksel olarak aktif olmak çok önemlidir. Dans etmek gibi bir hobi edinebilir veya açık havada bisiklet sürmeyi deneyebilirsiniz . Neşeli hareketlerle kendinizi şımartmak için Yoga veya Tai-chi’yi de tercih edebilirsiniz. Merdivenleri çıkarak , düzenli aralıklarla esneyerek veya fırsat buldukça yürüyerek gün boyunca aktif olun .

20. Bir Gıda Günlüğü Tutun:

Yemek alışkanlıklarınızı izlemenin ve kalorileri takip etmenin en kolay yollarından biri bir yemek günlüğü kullanmaktır. Bir yeme düzeni oluşturmanıza yardımcı olur ve sağlıklı alışkanlıklarınızla tutarlı olmanızı teşvik eder. Görünür değişiklikleri takip etmek için bir ay veya birkaç hafta boyunca ağırlık ölçümünüzü veya tartımlarınızı da kaydedebilirsiniz.

21. İyi Yağlar Tüketin:

Acıktıysanız, mükemmel sağlıklı yağlar ve lif kaynakları olan badem, ceviz, chia tohumu ve keten tohumu gibi kuruyemişleri atıştırmak en iyisidir. Karbonhidratları düşüktür ve ayrıca tok kalmanıza yardımcı olur.

Çözüm

Sıkı bir diyet çizelgesi veya sıkıcı bir egzersiz planı olmadan evde ideal kilonuza ulaşmanın birçok yolu vardır . Rutininizde küçük değişiklikler yapmak, uzun vadede kilonuzu korurken sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Daha küçük porsiyonlar tüketmek, dikkatli yemek yemek ve diyetinizden şekeri kesmek, sizi daha zinde, daha ince ve daha sağlıklı yapan bileşik bir etkiye sahiptir.

 

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir? Fotograf / Resim

Egzersiz Yapmadan Nasıl Kilo Verilir? Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Spor yapmadan diyet yaparak kilo verilir mi?
Spor yapmadan 1 ayda kaç kilo verilir?
Sporsuz kilo nasıl verilir?
Egzersiz yapmadan zayıflamak mümkün mü?
Sevişme kilo verdirir mi?
80 kiloyum 1 ayda kaç kilo verebilirim?
Kilo verdiren şeyler nelerdir?
En hızlı bir şekilde nasıl zayıflarım?
Kalıcı kilo vermek için ne yapmalı?
Su içmek kilo aldırır mı?
Gece yağ yakmak için ne yapmalı?
Muz yemek kilo aldırır mı?
spor yapmadan kilo verilir mi
sadece diyetle kilo verilir mi
spor yapmadan nasil kilo verilir
egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir
hiçbir şey yapmadan kilo verme
yürüyüş yapmadan kilo verilir mi
spor yapmadan kilo vermek ekşi
spor yapmadan kilo vermek zararlımı
spor yapmadan kilo vermek kadınlar kulübü
spor yapmadan sadece diyetle kilo verilir mi
egzersiz yapmadan kilo vermek
sadece diyet yaparak kilo verilir mi
egzersiz yapmadan kilo verilir mi
spor yapmadan diyetle kilo verilir mi
diyet yapmadan sporla kilo verilir mi
diyet yapmadan yürüyüşle kilo verilirmi
spor yapmadan zayıflanır mı
sporsuz diyetle kilo verilir mi
sadece diyet ile kilo verilir mi
diyet yapmadan sadece sporla kilo verilir mi
sadece diyetle zayıflanır mı
diyet yapmadan spor yaparak kilo verilir mi
diyet yapmadan sadece yürüyüşle kilo verilir mi
hiç spor yapmadan kilo verilir mi
sporsuz sadece diyetle kilo verilir mi
spor yapmadan az yiyerek zayıflanır mı
spor yapmadan diyet yaparak kilo verilir mi
hiç spor yapmadan zayıflanır mı
yürüyüş yapmadan zayıflanır mı
sadece diyet yaparak zayıflanır mı
diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir
spor yapmadan kilo verilebilir mi
hiçbirşey yapmadan zayıflama
spor yapmadan kilo vermek
spor yapmadan zayıflamak
spor yapmadan kilo verme
spor yapmadan zayiflamak
spor ve diyet yapmadan kilo vermek
spor yapmadan kilo vermek mümkün mü
diyet ve spor yapmadan kilo vermek
evde spor yapmadan kilo vermek
diyet yapmadan sporla kilo vermek
spor yapmadan diyet ile kilo vermek
spor yapmadan hızlı kilo vermek
diyet spor yapmadan kilo vermek
egzersizsiz kilo verme
yürüyüş yapmadan kilo vermek
her gün yürüyüş yapmak kilo verdirir mi
kilo verirken spor yapmak
spor yapmadan kilo verenler
hiç spor yapmadan kilo vermek
spor yapmadan kilo vermenin yolları
spor yapmadan kilo verme diyeti
spor yapmadan kilo verdim
kilo vermek için spor yapmak
spor yapmadan kilo verdiren diyet
spor yapmak kilo vermek
spor yapmadan zayıflamak istiyorum
spor yapmadan diyetle kilo vermek

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu