close
Blog Yazıları

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır? İnsan cildinin elastikiyet kaybı, yaşam koşulları, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, çevresel faktörler ve yaşlanma gibi unsurlarla başlar. Böylece ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

İnsanlar yaşlanma ve diğer faktörler nedeniyle daha genç görünmek için bazı yöntemler denerler. Bu yöntemlerden biri de gençlik aşısıdır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, cildin zamanla oluşan deformasyonunu gidermek, kırışık ve sarkmaları önlemek için uygulanan bir tedavidir. Cildin kolajen yapısını eski haline getirmek için yapılan kolajen aşısıdır.

Cildin kendi yapısında hyaluronik asit bulunur. Zamanla azalan bu hyaluronik asit uygulanan yöntemlerle cilde tekrar kazandırılır. Hiçbir hayvansal madde içermeyen %100 hyaluronik asit iki haftada bir cilde uygulanarak cildin gençleşmesini sağlar. Ayrıca yüzü gençleştirmek için Fransız askı tekniği de kullanılmaktadır.

Gençlik Aşısının Amacı Nedir?

Gençlik aşısı, yaşlanmayla birlikte bozulan cildin daha genç, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Birçok kişinin cildinde güneş lekesi, leke ve sarkmaların neden olduğu yaşlı görünümü gidermek ve cildin doğal görünümünü geri kazandırmak için uygulanan bu yöntem, kişinin cildindeki yağ ve nem oranına göre yapılır. kişi. Böylece yüz yapısı kalıcı olarak yenilenir.

Belirli dönemlerde tekrarlanan bu uygulama sayesinde daha güzel ve canlı bir görünüm elde edilir. Gençlik aşısı, cildin yağ ve nem içeriğini dengelemek için yapılır ve cildin nemini artırarak daha parlak ve genç bir görünüm kazandırır.

Doğal bir yapıya sahip olmanızı sağlayan bu uygulama hyaluronik asit, amino asitler ve bazı minerallerin kullanımı sonucunda cildin doğal dengeye kavuşmasını sağlar. Ayrıca cildin ihtiyacı olan inorganik maddeleri de sağlar. Bu sistem sayesinde cilt daha genç, taze ve parlak olurken aynı zamanda cilt pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı, daha parlak, genç, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlamak için cildin ihtiyacı olan inorganik maddelerin karışımının cilde enjekte edilmesiyle yapılan bir uygulamadır. Uygulama sırasında cildin ihtiyacı olan bazı mineraller, amino asitler ve hyaluronik asit birleştirilerek dermapen veya derma roller adı verilen ürünlerle cilt altına uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan dermapen veya derma roller olarak adlandırılan cihazlar genel anlamda cilt altı uygulama yapabilen cihazlardır. Aletlerin çalışma prensibi karışımın cilt tarafından emilmesi için ciltte minik delikler açmaktır. Bu uygulama sayesinde cilt karışımı daha kısa sürede emer ve kısa sürede sonuç verir.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Hyaluronik asit aşısı cilde parlaklık verirken aynı zamanda canlanmasını da sağlar. İnce kırışıklıklar iyileşmeye başlar. Alkol ve sigara ya da çevresel faktörler nedeniyle ciltte oluşan sivilce gibi unsurlar gençlik aşısı ile önlenir.

Gençlik aşısı yüz, boyun, dekolte, el sırtı bölgelerine uygulanır. Lokal anestezi ile 10 dakikada tamamlanır. Hyaluronik asit özel ince uçlu iğnelerle cilde enjekte edilir. 2 haftalık süreçte ortalama 2 ila 4 seans tedavi sonrasında kişi günlük hayatına devam eder.

Cilt aşısı öncesi ve sonrası uygulamalar nelerdir?

Cilt aşısı uygulamasına karar veren kişilerin cildi öncelikle dezenfekte edilerek temizlenir. Cilt uygulama için hazır hale geldikten sonra lokal anestezik krem ​​ile işlem sırasında ağrı oluşması engellenir. Uygulama hızlı bir şekilde yapılır. Dezenfeksiyon ve lokal anesteziden sonra 20 ila 30 dakika bekleyin. Bu sayede cildin lokal anestezik kremi emmesi sağlanır ve bunun hemen ardından ameliyatsız cilt aşısı yapılır. Uygulama dermapen ile 10 – 15 dakika içerisinde yapılır ve 15 günde bir olmak kaydıyla 4 seans şeklinde uygulanır.

Gençlik Aşısının Faydaları

Gençlik aşısı yaptıranların ciltlerinde oluşan etki kısa sürede ortaya çıkar.

 • Yüzdeki kırışıklıkları giderin.
 • Mimik çizgileri azalır.
 • Cilt sıkılaşmaya başlar.
 • Cildin sarkmasını önler.
 • Cilt yenilenir.
 • Cilt elastikiyeti artmaya başlar.
 • Cilt nemlenir.
 • Cilt parlamaya ve canlanmaya başlar.

H100 Aşısı Fiyatı  Gençlik Aşısı Fiyatları

H100 olarak da adlandırılan gençlik aşısı, hyaluronik asit, mannitol, vitaminler, mineraller ve amino asitler içeriyor. Hyalüronik asidin nem tutma özelliği sayesinde cilt nemlenmeye ve doğal yapısını geri kazanmaya başlar.

H100 aşısının fiyatı nedir sorusunun cevabı hep merak ediliyor. Gençlik aşısının fiyatı çeşitli unsurlara göre değişmektedir. H100 aşısı fiyatları yapılan seanslara, nerede yapıldığına ve doktora göre değişmektedir.

H100 aşısı olan kişiler

Gençlik aşısı olmak isteyenler H100 aşısı olanlar hakkında yorum yapıyor. Yapılan yorumlar gençlik aşısının en az 1 yıl etkili olduğunu ve gerçekten etkili sonuçlar verdiğine işaret ediyor.

H100 aşısı yani gençlik aşısı 20 yaş üstü herkese uygulanabilir. Yan etkisinin olmaması ve aşının tüm yüzü kaplaması H100 aşısı ile ilgili yorumlarda belirtilmiştir.

Cildin kendi yapısında bulunan hyaluronik asit kullanılarak yapılan gençlik aşısı %100 Saf olarak kullanılır, herhangi bir yan etki göstermez, ayrıca cildin ihtiyacı olan kolajen ve hyaluronik asidi sağlar.

H100 Aşısı Kullanıcıları

Zengin içerik, %100 saf hyaluronik asit kullanımı, H100 aşısı kullananların bunu güvenle almasını sağlar. H100 aşısı sayesinde bebek gibi bir cilde sahip olan kişiler de artan cilt nemi ile cildin canlandığını ve parladığını görürler.

Özellikle ameliyattan korkan ve farklı uygulamaları tercih edenler için ideal olan H100 aşısı ciltteki sarkma ve kırışıklıkları gideren medikal bir tedavidir.

Ciltte etkisini kısa sürede gösteren H100 aşısı da içeriğinde nükleik asit ve protein bulunmaması nedeniyle tamamen organiktir. Yaşlanmaya karşı önlem almak isteyenlerin tercih ettiği bu yöntem mineraller, amino asitler, hyaluronik asit içerir.

Genç ciltler için maksimum iki seans yeterli olurken, orta yaşlı ciltler için 2 veya 3 seans tamamlanır. Çürümüş yaşlı ciltler için 3 ile 5 seans arasında seanslar uygulanır.

Gençlik aşısı için uzman ve deneyimli ekibimizle iletişime geçebilir, gençlik aşısı için kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Hayvansal olmayan %100 saf hyaluronik asit cildin düzgünlüğüne göre 2 hafta ara ile 2-4 seans uygulanır.

Cilde parlaklık, canlılık verir. İnce kırışıklıklar açılır. Yaşlanma, alkol-sigara ve akne gibi etkenlerle yıpranan ciltlerin diğer tedavi yöntemleri ile birlikte tamamlayıcı olarak kullanılır.

İhtiyaca göre 3-6 ayda bir tekrarlanır.

Gençlik Aşısının Uygulama Alanları:

 • Yüz
 • Boyun
 • El
 • Göğüs Dekoltesi
 • Geri vermek

Uygulama:

Lokal anestezik krem ​​uygulandıktan 10 dakika sonra özel ince iğne ucu ile cilt altına uygulanır. Yaklaşık 10 dakikada tamamlanır ve ardından günlük hayatınıza devam edersiniz.

PRP kök hücre tedavisi ve mezoterapiye de ilgili sayfalarımızdan bakmak isteyebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Sıkça Sorulan Sorular:

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır ?

 

Gençlik aşısı yan etkisi olan bir işlem değildir.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır ?

 

Gençlik aşısı 3-4 seans olarak 2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürmektedir ?

 

Gençlik aşısı uygulamasının 6 ayda bir tekrarlanması işlemin korunmasını ve devamlılığını sağlayacaktır.

Gençlik Aşısı Yaptırmak İçin Yaş Sınırlaması Nedir ?

 

Gençlik Aşısı 18 yaşından itibaren bütün kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

Gençlik Aşısı Uygulanamayacak Kişiler Kimlerdir ?

 

Aktif cilt hastalığı olan bireylere gençlik aşısı uygulanamamaktadır.

Bununla birlikte hamile ve emziren kadınlara da uygulanamamaktadır.

Gençlik Aşısı İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

 

Gençlik aşısı işleminin ardından cilt temiz tutulmalıdır.

Cildim nemli kalması için krem ve güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Bununla birlikte bol su içilmesi önerilir.

Gençlik Aşısı Uygulaması Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

 

Gençlik aşısı etkisini 2. hafta ve 4. hafta aralarında gösterebilmektedir.

 

Gençlik Aşısı Fotograf / Resim

Gençlik Aşısı 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

gençlik aşısı nedir faydaları
gençlik aşısı yaptiran
gençlik aşısı i̇zmir
gençlik aşısı ingilizcesi
h100 aşısı nedir
biyolojik lifting aşısı fiyatı
innea aqua yaptiranlar yorumları
kolajen iğnesi fiyatı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu