close
Blog Yazıları

Kimse Size Yapmıyorsa Kendiniz Yapın Yüz Masajı

Kimse Size Yapmıyorsa Kendiniz Yapın Yüz Masajı

Kendi kendinize yüz masajı yapabilir misiniz? Uygulayacağınız hareketler basit, ayıracağınız süre birkaç dakika, elde edeceğiniz sonuç daha canlı, diri ve aydınlık bir ciltse, neden olmasın? Tek püf noktası, bunu bir alışkanlık haline getirmek. Ne kadar düzenli yaparsanız o kadar etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

İster spa merkezinde profesyonel ellere teslim olun, ister evde kendi ellerinizi devreye sokun; doğru yüz masajı cildinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri. Zira kan dolaşımını artırarak daha parlak ve genç bir görünüm sağlıyor, cilt dokusunu toparlamaya ve sıkılaştırmaya yardımcı oluyor, kırışıklıkların görünümünü azaltıyor, bonus olarak da sizi gevşetip stresinizi azaltıyor.

Yüz masajı konusunda pek çok teknik ve öneri olmakla beraber, enerjinizi ve zamanınızı tüketmeyecek bir dizi hareketle kendi kendinizin masözü olup, daha güzel bir cilde kestirmeden erişmeyi deneyebilirsiniz.

 

Levana Spa

 1. Haftada iki kez, sabah ya da akşam yüz masajına zaman ayırın. Cildinizin tepkisine göre bu süreyi azaltın ya da artırın.
 2. Parmak hareketleriniz yavaş ve ritmik olsun.
 3. Sivilce, yara, iritasyon gibi cilt sorunlarınız varsa masaj yapmayın.
 4. Masaj kremi, yüz yağı veya her zamanki nemlendirici kreminizi kullanarak masaj hareketlerini daha akıcı kılabilir, aynı zamanda cildinizin sürtünmeden dolayı tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.
 5. Yüz ve boynunuzu temizleyip havluyla kuruladıktan sonra, krem veya yağı avuçlarınızın arasında ovalayıp ısıtın ve nazik hareketlerle bu iki bölgeye sürün.
 6. Alnınızın ortasından başlayarak sağ ve sol yarıya masaj yapın. İki elinizin parmak uçlarıyla aşağıdan yukarıya, saç dipleriniz ile kaş çizginiz hizasında daireler çizin. Her defasında şakaklarınıza hafifçe bastırarak son noktayı koyun.
 7. Parmaklarınızı göz pınarlarından başlayarak burnunuzun iki yanından aşağı kaydırın. Burun kenarlarınızda aşağı yukarı kavisler çizerek son noktayı koyun.
 8. İki elinizin parmaklarıyla alt dudağınızın ortasından başlayarak iki yandan yukarı doğru kaldırma hareketi yapın. Aynı uygulamayı üst dudağınızda da tekrar edin.
 9. Çenenizden kulak memelerinize doğru, yüzünüzün her iki yanına aşağıdan yukarıya dairesel hareketlerle masaj yapın. Çene hattı, dudak hizası ve elmacık kemiklerinden şakaklara olmak üzere üç yol izleyin. Aynı hareketlerle çene hattına dönün, birkaç tekrar yapın.
 10. Kaş kemiklerinizin tam altına hafifçe bastırıp birkaç saniye bekledikten sonra parmaklarınızı göz çevrenizde gezdirin. Daire çizerek başlangıç noktanıza dönün ve hareketi birkaç kez tekrar edin.
 11. İşaret ve orta parmağınızla ‘V’ şekli oluşturup çenenizin ortasından iki yana doğru, alt çene kemiğiniz boyunca yavaşça ileri geri kaydırın. Bir süre tekrar ettikten sonra avuç içinizle boynunuzu hafifçe kavrayıp, köprücük kemiğinden çene altına doğru ve tam tersi yöne nazik hareketlerle masaj yapın.

 

 

Göz Altı Makyajı 6 Adımda Halkalara Elveda Fotograf / Resim

Göz Altı Makyajı 6 Adımda Halkalara Elveda 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Kore yüz masajı
Yüz masajı hareketleri resimli
Zeynep Şensoy eski hali
Yüz masajı yapanların Yorumları
Japon yüz masajı
Yüz masajı zararları
Lifting yüz masajı
Elle yüz Masajı Nasıl yapılır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu