close
Blog Yazıları

Yeni Botulinum Toksini Rehberi (Botoks): Hangi Tip Sizin İçin En İyisi?

Yeni Botulinum Toksini Rehberi (Botoks): Hangi Tip Sizin İçin En İyisi?

‘NewTox’tan ‘Bebek Botoksu’na, sözde kırışık gevşeticilerin farklı çeşitlerinin aradığınız pürüzsüz, dolgun cilde nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Birisi “  Botox yaptırdım ” dediğinde , tam olarak düşündüğünüz şeyi kastetmeyebilir. Gerçekten de, piyasada birbiriyle ilişkili dört enjekte edilebilir madde vardır: Botox, Dysport, Xeomin ve  Jeuveau ve bunların hepsi aynı şekilde kırışıklıkları gidermek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için botulinum nörotoksini kullanır, ancak bunun nasıl olduğu hakkında birçok yanlış anlama vardır. .

“Birçok insan dolgu maddesi olduklarını düşünüyor, ancak felç edici maddeler. Bu enjekte edilebilir maddeler, elektriksel uyarıların sinir uçlarından kaslara iletilmesini durdurur, bu da kasların normal şekilde kasılamayacağı anlamına gelir,” diyor  Germantown, Tennessee’de yüz plastik cerrahı ve  Amerikan Akademisi eski başkanı Phillip R. Langsdon . Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi (AAFPRS) . Kası hareket ettiremediğiniz zaman, yüzünüz ile yaptığınız mimikler zamanla aşınan ve yüzünüzde kalıcı olarak yer edinen ince çizgileri ve kırışıkları oluşturamaz. (Ancak eğitimli bir profesyonel tarafından doğru yapıldığında, “donmuş” veya ifadesiz görünmeyeceksiniz.)

Bu kırışık azaltıcı etkiler genellikle bir gecede gerçekleşmez – kas aktivitesi genellikle enjeksiyondan sonraki 5 ila 15 gün içinde dururken, Temmuz 2021’de yayınlanan bir meta-analize göre değişikliğin fark edilmesi dört hafta kadar sürebilir  . Yüz kırışıklıklarının tedavisinde kullanılan nörotoksinlerin 65 randomize kontrollü çalışmasını analiz eden Cochrane Sistematik İncelemeler Veritabanı . Araştırmacılar ayrıca Botox’un risksiz olmadığını ve en yaygın yan etkisinin pitoz (sarkık göz kapağı) olduğunu belirtiyor.

Botox, Dysport, Xeomin ve Jeuveau ile birlikte, daxibotulinumtoxinA (Daxi) adlı bir nörotoksin, Revance Therapeutics’e göre, kaş çatma veya kaş çatma çizgilerinin tedavisi için yakında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanabilir . Daxi’yi geliştiren şirket). Daxi, 2022 sonbaharında en kısa sürede doktor muayenehanesinde olabilir ve bu da size beş nörotoksin seçeneği sunacaktır.

Botox şemsiyesi içinde bile, “Baby Botox”, “BlowTox”, “BroTox”, “NewTox” ve “Budget Botox” dahil olmak üzere bu enjekte edilebilirleri kullanan belirli tedavi türlerine artan bir ilgi var.

İşte hepsinin ne anlama geldiği, sizin için doğru tedaviyi nasıl seçeceğiniz ve gitmeden önce bilmeniz gereken uyarılar.

Bebek Botoksu: Yaşlanma Belirtilerini Önlemek İsteyenler İçin En İyisi

Kime sorduğunuza bağlı olarak, birisinin Botoks’a başlamaktan tam olarak ne zaman faydalanacağı konusunda farklı görüşler alacaksınız.

Head & Neck Enstitüsü başkanı MD, yüz plastik ve rekonstrüktif cerrahı Patrick J. Byrne, “Genç hastalar için Botox, özellikle göz, kaş ve alın çevresindeki çizgilerin ilerlemesini önlemeye veya yavaşlatmaya yardımcı olabilir” diyor. Ohio’daki Cleveland Clinic’te. (“Daha genç” görecelidir; Dr. Byrne, yirmili yaşlarının sonlarında bazı hastalar gördüğünü söylüyor.)

Byrne, “’Bebek Botoksu’ genellikle daha dramatik değişikliklerden ziyade incelikli değişiklikler arzusuna atıfta bulunan bir terimdir” diyor. Bu durumda doktor daha az miktarda Botox enjekte eder. “Bebek Botoksu, daha büyük bir ilgili hasta havuzuna daha küçük, daha ince değişiklikler sunmak için pazarı genişletmeye yönelik devam eden bir eğilimin gerçekten bir yansımasıdır” diyor.

Bunun özellikle etkili olabileceği bir yer: kaş. “Genç hastalarda botoks, kasların dengesini etkilemek için kullanılabilir. Kaşları kaldırabilir, şekillendirebilir ve onlara kontur verebiliriz” diyor Byrne.

BlowTox: Saç Derisindeki Terlemeyi Durdurmak İsteyenler İçin En İyisi

Aşırı terli bir kafa derisi ile mi uğraşıyorsunuz? Botoks yardımcı olabilir. Takma adı “BlowTox” olan bu, terlemeyi önlemek için kafa derisine enjekte edilen Botox’tur.

Uluslararası Hiperhidroz Derneği’ne  göre,  bazı insanlar için bu  aşırı terleme , hiperhidroz adı verilen tıbbi bir duruma işaret ediyor . (Doktorunuz veya tıbbi sağlayıcınız, durumun böyle olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.) Diğerleri için, bir saç stilini korumak için terli bir saç derisini uzak tutmak meselesidir.

Saç deriniz terlediğinde – örneğin yaz sıcağında veya zorlu bir antrenmandan sonra – saçlar gevşek ve cansız düşebilir. Rutin olarak fön çeken kadınlar için – saçların profesyonelce fönlendiği bir salon tedavisi – BloxTox çekici olabilir. New York’taki Mount Sinai Hastanesi’nde dermatolojide kozmetik ve klinik araştırma direktörü Joshua Zeichner, “Saçınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için kafa derisine yüzeysel olarak Botox enjekte etme yönünde artan bir eğilim var” diyor  .

Biraz mantıklı: “Botox’un hem terlemeyi hem de yağ üretimini azalttığı bildirildi. Aslında aşırı koltuk altı terlemesinin (hiperhidroz) tedavisi için FDA onaylıdır” diyor Dr. Zeichner. Uluslararası Hiperhidroz Derneği, botoks enjeksiyonlarının ter bezlerini tetikleyen kimyasal haberciyi bloke ettiğini açıklıyor. Zeichner, saç derisindeki yağı ve teri azalttığınızda, saçınızın yağ ve ıslaklıkla tıkanmayacağını da ekliyor.

Dezavantajı? Tedaviler pahalıdır, diyor Zeichner, çünkü bu kadar geniş bir alanı kaplamak için çok fazla Botoks gerekiyor. Sonuçlar üç ila beş ay sürdüğü için, tersiz saç derinizi korumak için yılda iki ila dört tedaviye ihtiyacınız olacak.

BroTox: Kırışıklık Karşıtı Tedaviye Girmek İsteyen Erkekler İçin En İyisi

Botulinum toksin tedavisinin sadece kadınlar için olduğunu düşünmeyin. Aslında,  2021 AAFPRS raporuna göre erkekler için en yaygın cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerden biri nörotoksindir . Ankete katılan plastik cerrahlar, erkek hastalarının “iş yerinde ilgili ve rekabetçi” kalma amacıyla gençleştirici tedaviler kullandığını söyledi.

Hedeflenecek en popüler alanlardan biri mi? “11’ler”. “Birçok erkeğin kaşları arasında derin kaş çatma çizgileri vardır. Bu çizgiler derin olduğunda, kişinin daha yaşlı ve hatta kızgın görünmesine neden olur” diyor Dr. Langsdon. Ayrıca birçok erkeğin hem kaz ayakları hem de çatık çizgi bölgelerinde Botoks yaptırdığını ve bunun sonucunda düşük kaşların kaldırılması ve birinin daha uyanık veya daha az ciddi görünmesine neden olabileceğini söylüyor.

Jeuveau (‘Newtox’): Eski Botoks Kullanıcıları için En İyisi

En son moda kelime, piyasada enjekte edilebilen yeni bir nörotoksine atıfta bulunuyor: Jeuveau. 2019’dan bir  basın açıklaması , üreticisi Evolus’un, kaşlar arasındaki çizgiler olan orta ila şiddetli glabellar çizgilerin tedavisi için FDA onayını aldığını duyurdu. O zamanlar, enjekte edilebilir maddenin adı “Newtox” idi.

Jeuveau enjekte edilebilir alanda yeni olabilir, ancak uzmanlar iyi sonuçlar gördü. Beverly Hills, California’daki Beverly Hills Plastik ve Lazer Cerrahisi Merkezi’nin sahibi Dr. Ben Talei, “Jeuveau, Botox ile neredeyse aynı olmasına rağmen, çoğu insan için daha iyi çalışıyor gibi görünüyor” diyor . Bunun bir nedeni: Uzun süredir Botox kullanıcıları zamanla buna dirençli hale geldiklerini görebilirler. “Hastaların, enjeksiyonlarla zamanla kasları zayıflatmamıza rağmen, yıllar önce Botoks’un onlar için daha iyi çalıştığını söylediğini her zaman duyuyoruz” diyor. Bu durumda, geçiş yapmanın sizin için doğru olup olmadığını doktorunuza sormak isteyebilirsiniz.

Başka bir potansiyel avantaj: Jeuveau’nun hızlı çalıştığı düşünülüyor, diyor Dr. Talei. Dermatolojik Cerrahi dergisinde Mart 2019’da yayınlanan  bir çalışmada , araştırmacılar, Jeuveau kullanan kişilerin, plasebo grubuyla karşılaştırıldığında, ikinci gün tedavi sonrası ilk ziyarette estetik gelişmelerde “belirgin bir fark” gördüğünü bildirdi. Ayrıca Haziran 2022’de Dermatolojik Cerrahi’de yayınlanan bir çalışmailginç bir bulguya sahipti: Kaş çatma çizgilerini tedavi etmek için kullanıldığında, bin yıllık yaş grubundaki insanlar Jeuveau’ya 1981 veya daha önce doğmuş yetişkinlere göre daha iyi yanıt verdi. Potansiyel olarak daha genç insanların tedaviye daha görünür şekilde yanıt veren daha az belirgin hatları olduğundan, nörotoksinin daha hızlı başladığını ve daha uzun sürdüğünü fark ettiler. Dahası, düzenli kullanıldığında çizgilerin görünümü dinlenirken bile düzelebilir ve yazarlar bunun tekrarlanan kullanımdan sonra yumuşak doku değişikliklerinden kaynaklanabileceğinden şüpheleniyorlar.

Bütçe Botoks: Kaçınılması Gereken Tehlikeli Bir Kozmetik Trend

Rahatsız edici bir eğilimde, insanlar çevrimiçi videolar aracılığıyla toksini yüzlerine nasıl enjekte edeceklerini öğrenerek DIY Botoks’a dönebilir. Plastik Cerrahi dergisinde Ağustos 2018’de yayınlanan  bir  çalışma  , sorunu özetledi. Araştırmacılar konuyla ilgili dört çevrimiçi tartışma forumuna baktı ve olası hastaların çevrimiçi olarak düzenlenmemiş Botox kitleri satın aldıklarını, YouTube eğitimlerini izlediğini ve internetten “Botox enjeksiyon haritaları” indirdiklerini kaydetti. Daha da endişe verici olan yazarlar, insanların yaptıklarının riskli olduğunu bildiklerini, ancak kendi bedenleri ve kararları üzerindeki faillik duygularını bir gerekçe olarak kullandıklarına dikkat çekti.

Kendi kendine enjekte edilen Botoks’un güvenli olmadığını söylemeye gerek yok; Bu enjeksiyonların uygulanması için uygun şekilde eğitilmiş bir doktor gerekir. Ayrıca, çevrimiçi satın alınan formülasyonların sahte olma olasılığı çok yüksektir. Amerikan Dermatoloji Akademisi, tıbbi lisans olmadan satın alabileceğiniz herhangi bir ürünü enjekte etmenin uzun süreli kas felci, Bell felci ve kalıcı göz hasarı da dahil olmak üzere gerçek riskler taşıdığını belirtiyor  . Sağlığınız ve güvenliğiniz için – ve en iyi sonuç için – uygun şekilde eğitilmiş ve lisanslı bir doktor arayın, Byrne’a tavsiyede bulunur. Botoksunuzu uygulayan sağlık uzmanının yasal olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz “ Doktorum Kurulu Sertifikalı mı?” CertificationMatters.org’da sunulan arama aracı  .

 

Yeni Botulinum Toksini Rehberi (Botoks): Hangi Tip Sizin İçin En İyisi? resim
Yeni Botulinum Toksini Rehberi (Botoks): Hangi Tip Sizin İçin En İyisi?

Yeni Botulinum Toksini Rehberi (Botoks): Hangi Tip Sizin İçin En İyisi? Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Botulinum toksin tıp A nedir?
Botox da en iyi marka hangisi?
Botoks mu dysport mu?
Botulinum toxin type A nedir?
Kaç çeşit botoks var?
Dysport Botox hangi ülkenin?
Botox sahtesi nasıl anlaşılır?
DYSPORT botoks kaç ünite?
1 ünite Botox kaç ml?
Botoks neden tutmaz?
Botoks yaptırıp pişman olan var mı?
Botoksu ne bozar?
Botoks kimlere olmaz?
Botoksun etkisini arttırmak için ne yapmalı?
Botoks yapıldığı gün nelere dikkat edilmeli?
Botoks cildi güzelleştirir mi?
Botoks beyne zarar verir mi?
Alın botoks kaç ayda bir yapılır?
Botoks kör eder mi?
Iyi botoks nasıl anlaşılır?
Botoks kimlere alerji yapar?
Botox ile kaç yaş gençleştirir?
Iki botoks arası kaç ay olmalı?
Botoks ücreti ne kadar?
Botoks hangi aylarda yapılır?
Botokstan kaç gün sonra kas kalkar?
Botokstan kaç gün sonra kas alınır?
Botoks ana maddesi nedir?
Botoks hangi bakteriden yapılır?
Botoks kaç yıl yapılır?
Allergan botoks hangi ülke?
Allergan Botox kaç ünite?
DYSPORT kaç ünite uygulanır?
En iyi dolgu markası nedir?
Dysport Botox nasıl yapılır?
Botulinum toksin nerede bulunur?
Botoks kanser yapar mı?
Botulinum toksin nerelerde kullanılır?
en iyi botoks markası
botulinum toksin tip a
allergan botox fiyatı
botulinum toksin tip a fiyatı
botox ilacı
botulinum toxin
botulinum toksin uygulamaları
botoks
botulinum toksin
botoks fiyatları
bocouture
çene botoksu
botox fiyatları
dudak botoksu
kalıcı botoks fiyatları
koltuk altı botoksu
bocouture botox
bruksizm botoks
burun botoksu
botoks fiyatları 2021
koltuk altı botoksu fiyat
botoks fiyatı
çene botoksu fiyat
botoks yaptırmayın
botox fiyatı
botoks dudak
botox fiyat listesi 2020
kaz ayakları botoks
göz çevresi botoks fiyatları 2020
göz çevresi botoks
yüz botoksu
allergan botox fiyat 2020
medical park botoks fiyatları
yüz dolgu fiyatları 2021
botoks fiyatları 2020 kadınlar kulübü
botoks fiyatları 2020
dudak botoksu fiyat
botox ilacı fiyatı
botulinum toksin fiyat
allergan botoks
rentox botox
göz botoksu
botulinum toksini nedir
dolgu botoks
dudak botoks fiyatları
botoks fiyatları kadınlar kulübü
botox fiyat listesi 2021
göz altı botoks
dudak botoks
doğal botoks
yanak botoksu
badem göz botoksu
botulinum nedir
dudak üstü botoks
botoks dolgu fiyatları
erkek botoks
botoks çeşitleri
yüz botoksu fiyatları
göz çevresi kırışıklıkları estetik fiyatları
göz çevresi botoks fiyatları
botulinum toksin nedir
kaz ayakları botoks fiyatı
allergan botox satın al
göz çevresi botoks fiyatları 2021
botox fiyatları 2021
kalça botoksu
botoks fiyatları kadınlar kulübü 2020
botoks kampanya
medicana botox fiyatları
hamilelikte botoks
gögüs botoksu
erkek botoks fiyatları
allergan botox fiyat
koltuk altı botoks fiyatları 2021
kalıcı botoks
botoks bandı
botox fiyat listesi
göz botoksu fiyatları
botoksla burun kaldırma
botoks allergan
botoks dolgu
botokslu yüz
allergan botoks fiyat
allergen botoks
botox allergan fiyat
botokslu
en iyi botox yapan doktorlar
mezo botox
gözaltı botoksu
çeneye botoks
göz altı botoks fiyatları
botoks tedavisi
en iyi botoks
koltuk altı botoks fiyatları 2020
dolgu botoks fiyatları
2021 botoks fiyatları
göz çevresi botoksu
migren botoks fiyatları
yüz inceltme botoksu
botoksu
çene botoksu fiyatları kadınlar kulübü
ter botoksu
göz çevresi kırışıklıkları botoks fiyatları
botoks göz çevresi
yanak botoks fiyatları
çene botoks
dudak kenarı botoks
botoks tedavisi fiyatları
kol altı botoks
botulinum toksini fiyat
botoks erkek
jawline botoks
badem göz botoksu fiyatları
koltuk altı botoks kadınlar kulübü
botulinum toksin a
botoksla badem göz
botulinum toksin tedavisi
doğal botoks bandı
botulinum toksini enjeksiyonu
burun botoks
botoks ve dolgu
kaz ayakları için botoks
migren botoksu yapan hastaneler
en kaliteli botoks markası
en iyi dolgu yapan doktor
botoks ve dolgu fiyatları
ter botoksu fiyatları
botox mu dolgu mu
botulinum toksin enjeksiyonu
botox ilacı satın al
mezo botoks
burun botoks fiyatları
botokstan sonra ağrı kesici içilir mi
yanlış botoks
mikro botoks
dolgu ve botoks
kırışıklık dolgu fiyatları
botoxun etkisini azaltan ilaçlar
pendik botox fiyatları
botoks en iyi marka
dudak kenarı çizgileri botoks
botoks fırsat
kaz ayakları tedavisi
allergen botoks fiyat
botoksla burun küçültme
burun kaldırma botoksu
göz altı kırışıklıkları botoks
ataşehir botox
dudak üstü kırışıklıkları botoks
botoks kampanya ataşehir
botoks yüz
juvederm botoks
vitamin botoks
skin labo argireline botox
göz çevresi botoks fiyatları 2019
ortalama botoks fiyatları
dudak üstü botoks fiyatları
botox 100 u enjeksiyonluk fiyatı
botoks yapan yerler
en iyi botoks ilacı
koltuk altı botox fiyatı
botoks ilaç isimleri
hiperhidroz botoks
kaz ayakları için dolgu fiyatları
yanak çizgilerine dolgu
botoks dudak fiyatları
botoksta en iyi marka
botox tedavisi
göz altı kırışıklığı botoks
kırışıklık botoks fiyatları
botoks ilaç markaları
dudak çevresi kırışıklıkları için dolgu
dolgu ve botoks fiyatları
yuz botoksu
botox 100 allergan units fiyat
botoks allergan fiyat
göz çevresi botox fiyatları
genital bölge botoksu
gözaltı botoks fiyatları
dudak kenarı çizgileri dolgu
göz altı kırışıklıkları dolgu fiyatları
kol altı botoks fiyatları
botoks kas gevşetici
göz kenarı botoks fiyatı
erkek yüz botoks
kwas hialuronowy czy botox
migren için botox
estetik botoks
dudak kenarı botoks fiyatları
mini botoks
göz botoks
botulinum enjeksiyonu
dyston botoks
kırışıklık botoksu
botoksla dudak kaldırma
botox da en iyi marka
kolajen botoks
burun kenarına botoks
yüz gerdirme botoks
çene inceltme botoksu
botoks çene
göz kırışıklığı botoks
kas gevşetici botoks
botox fiyatı 2021
kırışıklık toksin tedavisi
burun kenarı çizgileri için dolgu
botoksla yüz inceltme
botox ilaç fiyat 2021
dudak botoks fiyatları 2020
botox latem
hyaluronik asit botoks
botox ilaci
botulinum toksin tedavisi nedir
estetik yüz dolgu fiyatları 2021
dudak üstü kırışıklıkları dolgu
en iyi botoks markası hangisi
kaz ayakları için botoks fiyatları
göbek botoksu
botoksla yüz gerdirme
botoks yüz gerdirme fiyatları
gözaltı kırışıklıkları için botoks
yanak inceltme botoksu
botox ile dudak kaldırma
kırışıklık için botoks
dolgu botoks fiyatları 2021
botulinum toksini tedavisi
bitkisel botoks
kırışıklık için botoks fiyatları
botox kaz ayakları
dudak üstü kırışıklıkları dolgu fiyatları
ter için botoks
yanak çizgilerine botoks
migren için botoks fiyatları
göz çevresi kırışıklıkları botox
allergan botox ilacı fiyatı
botoks da kullanılan ilaç
göz altı kırışıklıkları dolgu
botoksla burun düzeltme
botox dudak fiyat
dudak çevresi botoksu
en uygun botoks fiyatları
dudak üstü çizgilerine dolgu
göz kenarı kaz ayakları tedavisi
botulinum toksini asetilkolin
çene botoksu erkek
cilt botoksu
refineks botoks
dudak kaldırma botoksu
koltuk altı ter botoks
iğneli botoks
dolgu mu botox mu
dudak çizgilerine dolgu
botulinum fiyat
yanak kırışıklığı dolgu
gözaltı kırışıklıkları botoks
botoks göz
botoksla yanak kaldırma
botoks koltuk altı fiyatları
botox ilacı çeşitleri
botulinum toksin a uygulaması
botoks yanak
dudak üstü çizgilerine botoks
çene küçültme botoksu
botoksla burun inceltme
allegro botoks
botoks preise
botox için kullanılan ilaçlar
dudak kenarı çizgileri dolgu fiyatları
dudak üstü çizgilere dolgu
doğal yüz botoksu
jak rozpuścić botox
botoksla burun estetiği
botoksla migren tedavisi yapan hastaneler
gözaltı botox
yüzdeki kırışıklıklar botoks
kırışıklık için dolgu
göz altı çizgileri için dolgu
botoksla göz kaldırma
dudak üstü çizgi dolgu fiyatları
cene botoksu fiyat
yüzdeki çizgilere dolgu
dudak çizgisine dolgu
göz kenarı botoksu
çene botoksu fiyatları 2021
göz altı kırışıklıkları için dolgu
organik botoks
yüz çizgilerine dolgu
botoksla burun kaldırma fiyatı
kaz ayakları dolgu
yüz botoksu erkek
burun kenarı botoksu
yanak çizgileri dolgu
kaz ayakları için dolgu
dermaroller botoks
yüz inceltme botoksu fiyatları
kol altı botoksu fiyat
göz altı kırışıklığı için dolgu
saç botoksu yapan yerler
gözaltı kırışıklık dolgu
yüzdeki çizgilere dolgu fiyatları
yüzdeki kırışıklıklar için dolgu
aqualift dolgu yapan doktorlar
kırışıklık dolgu
dudak kenarı çizgileri için dolgu
dudak kenarı çizgilerine dolgu
yüzdeki ince çizgilere dolgu
yeni botulinum toksini rehberi botoks hangi tip sizin için en iyisi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu