close
Blog Yazıları

İnce Telli Saçlara Özel Bakım Tüyoları

İnce Telli Saçlara Özel Bakım Tüyoları

İnce telli saçları güçlendirecek, daha sağlıklı hale getirecek ve saçlarınıza hacim kazandıracak bakım ipuçları burada!

Eğer ince telli saçlara sahipseniz, bakımınızda dikkat etmeniz gereken önemli detaylar var demektir. Hem yapısı gereği hassas olan hem de görünüm açısından hacim eksikliği bulunan bu saç tipi için doğru şampuan kullanımından saç bakım kremlerine, fön makinesi ayarından önemli ipuçlara; ince telli saçlara özel bakım tüyoları yazımızım devamında!

Düzenli saç bakım kremi kullanımı

Saçlarınızı şampuanla temizledikten sonra sıra saç uçlarınızdaki kırıkları onaracak ve bu onarımı yaparken hacim verecek olan saç bakım kremlerini düzenli şekilde kullanmanızı öneririz. Bu bakımlar, ince telli saçlarınızın hafiflemesine yardımcı olacak ve bu şekilde olduğundan çok daha dolgun görünmelerine yardımcı olacaktır. Saç bakım kremlerini saçınıza uygularken kremi avucunuzun içine alın ve saç uçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Fön makinasında doğru ayar

İnce telli saçlar kurutma esnasında da dikkat ister. Yapısında hassasiyet olan ince telli saçları yıkadıktan sonra uçlarındaki fazla ıslaklığısıkarak alın ve havluya sarın. Saç kurutma makinesinin ayarını orta seviyeye getirin ve makine en az 30 cm uzaklıkta olacak şekilde saçlarınıza tutarak çalıştırın. Saçlarınızı biraz nemli kalacak şekilde kurutun. Ardından geniş dişli bir fırça yardımıyla saçlarınızı tarayın. Daha kabarık ve hacimli bir görüntü için saçlarınızı öne doğru atarak başınızı öne eğin. Kurutma makinesini saçlarınıza tutun ve birkaç dakikadan sonra saçlarınızı geriye doğru atın.

Bunu da okuyun: Ünlülerin Saç Artistlerinden 2018’in En Popüler Saç Kesimleri
Lady Gaga’dan Cara Delevingne’e, en iddialı kesimlerden kusursuz kaküllere; 2018’de mutlaka denemelik saç modelleri bu yazımızda!

Doğru şampuan seçimi


İnce saç teline sahip olanlar için en önemli detaylardan biri, saçları olduğundan daha hacimli göstermektir. Bunun için de mutlaka, saç tipinize özel formüllerle yaratılmış şampuan modellerini tercih etmenizde fayda vardır. Saçlarınızı besleyecek, onlara canlılık ve hacim verecek şekilde, ince telli saçlar için şampuan modellerinden seçiminizi yapın.

Bu tüyolara dikkat

– Saç derinizde bulunan doğal koruyucu tabakayı atarak, saçlarınızı hassas hale getirmemek için saçlarınızı her gün yerine iki günde bir şampuanlayın. Eğer her gün duş alıyorsanız saçlarınızı ıslatın, fakat her seferinde şampuanlamayın.

– Saç tellerinizi nemini koruması için banyo sonrasında saçlarınız nemliyken, serum ya da argan yağı kullanarak onları yumuşatın ve besleyin.

– Daha sağlıklı saçlar için iyi beslenin ki onlar da iyi beslensin. Koyu yeşil sebzeler, fındık, balık, süt, yoğurt, yumurta, mercimek, fasülye gibi gıdalar ile beslenin.

– Hacim veren jel, köpük ve sprey gibi şekillendirici ürünler ile ince telli saçlara hacim kazandırın.

– İki haftada bir, saçlarınızın derisini besleyecek ve canlandıracak saç bakım maskeleri uygulayın.

 

 

İnce Telli Saçlara Özel Bakım Tüyoları Fotograf / Resim

İnce Telli Saçlara Özel Bakım Tüyoları 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Çok ince saçlar nasıl kalınlaşır?
Saçlarım çok ince telli ve az ne yapmalıyım?
Incelen saçlar kalınlaşır mı?
Ince telli saçlar nasıl gürleşir?
Saçı ne gürleştirir?
Hangi saç modeli saçı gür gösterir?
Ince telli saçlar nasıl dolgun gösterilir?
Ince telli saçlar kaç günde bir yıkanmalı?
Saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım
Kuru ve ince telli saçlar için doğal bakım
saçlarım ince telli, seyrek ve yağlı
Doğuştan ince telli saçlar
Erkek ince telli saçlar için bakım
Kuru ve ince telli saçlar için maske
Yağlı ve ince telli saçlar için maske
Kuru ve ince telli Saçlar için Şampuan

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu