close
Blog Yazıları

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde?

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde?

Evdeki Malzemeler ile Uygulayabileceğiniz Maske Tarifi

Bebeklerin cildinin mükemmel görünmesini sağlamak söz konusu olduğunda, birçok insan maske kullanarak bebeksi görünümünü ister. Henüz gençken ve henüz büyük bir sivilce krizi geçirmemiş olsa bile, ileride sorun yaşamamak için bu maskeleri artık düzenli olarak kullanmaya başlamak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda size Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde özel olarak tasarlanmış üç farklı maske tarifinin nasıl yapıldığını göstereceğiz: yağsız kil maskesi (kuru veya yağlı ciltler için), süt bazlı kil maskesi (çok kuru ciltler için). cilt) ve yumurta akı bazlı kil maskesi (karma/hassas ciltler için mükemmel). Ayrıca, tüm maskelerimiz, çoğu evde zaten bulunan birkaç kolay bileşen gerektirir.

 

Piyasada binlerce cilt bakım ürünü var. Ancak çoğu hassas ciltler için uygun değildir. Hatta cilt tahrişine ve hatta cilt kanseri gibi daha ciddi sorunlara bile yol açabilirler. Cilde nazik ve rahatsızlık vermeyecek cilt bakım ürünleri arıyorsanız, maske yapmayı deneyebilirsiniz.

 

Çoğu insan bir maskenin kalın ve ağır malzemelerden yapılması gerektiğini düşünür. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Maske yapmak için pamuk, mısır unu ve talk pudrası gibi çeşitli malzemeler kullanabilirsiniz. Cildin canlılığını geri kazanmada etkili olan bir maske oluşturmak için süt veya bal da kullanabilirsiniz.

 

Maskeyi haftada iki kez uygulamalısınız. Her kullanımdan sonra maskeyi temizlediğinizden emin olmalısınız. Sağlıklı ve bebeksi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olması için maskeyi yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.

 

Cildin canlılığını geri kazanmanın nazik ve etkili bir yolunu arıyorsanız, muhtemelen evinizde bulunan malzemeleri kullanarak bir maske oluşturabilirsiniz. En iyi sonucu almak için maskeyi haftada iki kez uygulamalısınız.

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde?

  1. Domates  Karbonat:

B9 vitaminiyle yüzünüzdeki sivilcelerden arındıran ve kuruluğu önleyen bu maske için sulu ve taze bir domates seçmeniz gerekiyor. Cilt renginizi eşitlemeye yardımcı olan maske sayesinde hücreleriniz yenilenecek ve cildiniz nemlenerek yumuşak bir hal alarak gençleşecek ve yatışacak.

 

Yapımı:

 

Bir domatesi sıkın, 2 yemek kaşığı karbonat ekleyin. Yüzünüze uygulayın ve biraz bekledikten sonra su ile yıkayın.

  1. Avokado  Bal:

Potasyum, kalsiyum, sodyum, fosfor, demir, magnezyum ve E vitamini içeren avokado ile balı karıştırarak bir maske yaparsanız cildiniz beslenir ve gergin bir yüze sahip olursunuz.

Yapımı:

Olgun bir avokadoyu püre haline getirin. 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha sonrasında su ile temizleyin.

  1. Süt Ekmek:

Ekmek; içerdiği amino asit, B vitamini ve minerallerden dolayı kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Bu sayede; kırışıklıklarınız azalır, siyah noktalarınız temizlenir ve iltihapların iyileşmesine yardımcı olur.

Yapımı:

1 dilim ekmek ve hamurumsu kıvama gelecek kadar bir miktar sütü karıştırın. 1 çatal yardımıyla ezin. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın.

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde? Resim

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı Evde? Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

1 günde bebek gibi cilt
1 günde bebek gibi cilt evde yapılacak maskeler
Su gibi bir cilt için
Bebek gibi lekesiz bir cilt için
Cilt parlatma evde
1 haftada porselen gibi cilt
Gergin ve pürüzsüz bir cilt için
Porselen cilde sahip olmak için

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu