close
Blog Yazıları

Daha Genç Görünmek İçin En Popüler 7 Estetik İşlem

Daha Genç Görünmek İçin En Popüler 7 Estetik İşlem

Daha Genç Görünmek İçin En Popüler 7 Estetik İşlem 2022 7 Daha Genç Görünmek İçin En Popüler Kozmetik Prosedürler Kim daha genç görünmek istemez ki? Özellikle de yaşlanırken. Neyse ki modern teknoloji, görünüşümüzü kozmetik olarak değiştirmeyi mümkün, uygun ve ekonomik hale getirdi. Modern zamanlarda, kozmetik prosedürler trenddir ve ilk kozmetik ameliyatlardan farklıdırlar. İşte daha genç görünmek için popüler kozmetik prosedürlerden bazıları.

Zamanın vücudumuz üzerindeki etkisinden kaçış yok. Yaşlandıkça cilt sarkmaya başlar ve vücudumuz eskisi gibi çalışmaz.

Çoğumuz için bu durum, kendimizi nasıl gördüğümüzün gerçekte nasıl gördüğümüzle giderek daha az örtüşmeye başlaması nedeniyle biraz can sıkıcı olabilir.

Ancak bu, zamanın olumsuz etkilerine karşı koymanın ve mümkün olduğunca uzun süre en iyi şekilde görünmeye devam etmenin bir yolunu bulamadığımız anlamına gelmiyor.

Estetik cerrahi oldukça barbarca bir iş kolu olarak başladı, sonuçlara genellikle çok fazla acı ve ıstırap eşlik ediyordu, ayrıca prosedürün her halükarda işe yaramaması için yarı yarıya bir şans vardı.

Artık durum çok daha farklı; düşük maliyetli, düşük riskli ve son derece etkili çok sayıda seçenek mevcut.

Aslına bakılırsa, eskiden yüksek maliyetli yatarak tedavi prosedürleri artık bir günden daha kısa bir sürede tamamlanabiliyor ve ameliyattan sonraki 2-3 gün içinde normal fonksiyonlar mümkün olabiliyor.

Aslında, artık kozmetik ameliyatlar yerine kozmetik prosedürler olarak adlandırılmaları bile teknolojinin ne kadar ilerlediğini gösteriyor.

İşte modern çağda insanların ne için konsültasyon aldıkları:

Botoks

Botoks, tercih edilen kozmetik prosedürlerden biri olmuştur, bu da bu prosedürün en iyi şekilde nasıl uygulanacağı ve uzun süreli sonuçların nasıl sağlanacağı konusunda çok fazla araştırma ve geliştirme yapıldığı anlamına gelir.

 

O kadar yaygındır ki bazı güzellik uzmanları yalnızca botoksa odaklanırken bazıları da Studio City’deki MyBotoxLA gibi cerrahi olmayan kozmetik tıp ve yaşa meydan okuyan terapi yönlerine sahiptir.

Botoks, bakteriyel toksin botulinden hazırlanır ancak çok daha hedefli ve spesifik bir sonuç için formüle edilmiştir. Botoks yüz kaslarını felç ederek yüzdeki kırışıklıkların azalmasına neden olur.

Ancak bu prosedürden elde edilen sonuçlar kalıcı değildir ve her üç ila altı ayda bir yeniden uygulama gerektirir.

Dermabrazyon

Deneyimsiz kişiler bile muhtemelen bu prosedürün ne anlama geldiğini anlayabilir. Aşındırma, bir yüzeyin kazınması/zımparalanması anlamına gelir ve cilt ile ilgilidir.

Dermabrazyon prosedüründe, aşındırıcı bir yüzeye sahip bir cihaz hızla döner ve cilt boyunca yerleştirilir. Bu işlem genellikle yüz üzerinde yapılır. Yüzün tamamı bir kez elden geçirildikten sonra, cildin üst tabakası makine tarafından çıkarılmış olacaktır.

Bu, daha önce olduğundan çok daha pürüzsüz ve genç görünen yeni cilt hücrelerinin büyümesini uyarır. Bu prosedür biraz rahtsızlık ve komplikasyon riskini de beraberinde getirebilir.

Alın Germe

Kaşınızda beliren çirkin endişe çizgilerinden bıktınız mı? Kaş estetiği prosedürü ile, yıllarca göz kırpmaktan oluşan bu kırışıklıklar etkili bir şekilde giderilir.

Kaş estetiği prosedürünü tamamlamak için alnın üst kısmının çevresine bir kesi yapılacaktır. Genellikle kulaklara kadar uzanır. Cerrah daha sonra deri ve kas dahil olmak üzere fazla dokuları çıkaracak ve ardından bölgeyi dikecektir.

Kaş çizgilerinde belirgin bir azalmanın yanı sıra daha az görme zorluğu bu prosedürün yaygın sonuçlarıdır. İyileşme süresi çok hızlıdır, tipik olarak tamamen iyileşmeden önce sadece 10-14 gün sürer.

Meme Dikleştirme

İmplantların popülaritesi bir miktar azalmış olsa da, nüfus boyunca hız kazanan göğüslerle ilgili bir prosedür göğüs dikleştirmedir. Göğüs dikleştirme işleminde vücuda hiçbir şey eklenmez, sadece fazla deri alınır.

İşlem tamamlandığında, hasta göğüslerinde daha fazla canlılık ve daha yuvarlak bir şekil bekleyebilir. İster zevklerdeki bir değişiklik isterse implantlardan kaynaklanan korku hikayelerinin gün ışığına çıkması olsun, bu prosedür 2019’da uygulanan en popüler meme prosedürlerinden biri olarak implantları hızla geride bırakıyor.

Karın Germe

Yıllar geçtikçe kilomuz çılgınca dalgalanma eğilimi gösterir. Kilo aldığımızda, karın bölgemizin etrafındaki deri, altındaki fazla yağı barındırmak için gerilir. Sorun şu ki, yağ kaybolduktan sonra fazla deri kalır ve bu da yeni ciltlenmiş birçok insanın görmekten hoşlanmadığı bir şeydir.

Karın germe, alın germe veya göğüs dikleştirme ile aynı şekilde çalışır, karın çevresinde bir kesi yapılır, böylece hasta tekrar dikilmeden ve yoluna gönderilmeden önce fazla deri çıkarılabilir.

 

Liposuction

Daha düzgün bir siluet arayanlar için liposuction cazip bir seçenek olabilir. Bu prosedürde, genel olarak çok daha pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için vücudun etrafındaki hedeflenen bölgelerden cerrahi olarak yağ alınır. Vücudun etrafındaki çizgiler çok daha yumuşak ve daha az “pütürlü” hale getirilir.

Eğer bir hasta yağın cerrahi olarak alınmasını istemiyorsa, lazer destekli liposuction da mevcuttur. Ve hatta vücudu hastanın arzularına göre şekillendirmeye yardımcı olmak için sonik destekli liposuction.

Burun Estetiği

Burun şekillendirme, burun estetiği, rinoplasti, tüm bu terimler aynı prosedürü ifade eder. Rinoplasti, çok daha arzu edilen bir burun şekli oluşturmaya yardımcı olan burun kıkırdağını yeniden şekillendirmekle ilgilidir. Çok çeşitli farklı tedavi sonuçları için buruna doku eklenebilir veya çıkarılabilir.

Yıllar boyunca kırık burunlardan muzdarip olan birçok kişi, burunlarını eski şekline döndürmek için Rinoplasti yaptırmayı seçerken, bazıları yüz yapılarını daha iyi tamamlamak için tamamen yeni bir şekil istiyor.

İyileşme süresi üç ila altı hafta arasında değişmekte olup, bu sürenin sonunda burnun yeni şekli kesinleşecektir. Ancak hasta, değişikliklerin kendisi dışında bir prosedür geçirdiğine dair belirgin bir işaret olmadan iki ila üç hafta içinde sosyal hayatına dönebilir.

 

Sonuç

Her ne kadar “kozmetik” cerrahi olarak adlandırılsalar da, bu ameliyatların birçoğu kişinin gösterişine hitap etmekten çok daha fazlasını yapabilir.

Alın germe durumunda, bazı insanlar alınlarındaki fazla deri nedeniyle görmekte zorluk çekmektedir. Diğer prosedürler, üçüncü derece yanıklar gibi ciddi yaralanmalardan sonra insanların daha normal bir hayat yaşamalarına olanak tanır.

Kozmetik cerrahiyi çevreleyen damgalama kesinlikle aşındı ve hayatın her kesiminden insanlar bir noktada küçük bir prosedürü düşünüyor. Teknoloji, kaybedecek çok az şeyin ve kazanacak çok şeyin olduğu bir noktaya ulaştı.

İşte modern zamanlarda en çok trend olan kozmetik prosedürlerden bazıları.

 

Daha Genç Görünmek İçin En Popüler 7 Estetik İşlem Fotograf / Resim

Daha Genç Görünmek İçin En Popüler 7 Estetik İşlem Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

bişektomi
yüz estetikleri
çene estetiği
bişektomi ameliyatı
yüz germe ameliyatı
bişektomi fiyatları
yüz gerdirme fiyatları
yüz dolgusu fiyatları
yuz germe
yuz germe fiyati
yüz gençleştirme fiyatları
yüz gençleştirme ameliyatı
yuz estetigi
yüz gerdirme fiyatlari
yüz gerdirme ameliyati
güzel yüz hatları nasıl olur
yüz estetiği fiyatları
bir kızın yüz güzelliği nasıl anlaşılır
yüz germe ameliyatı fiyatları kadınlar kulübü
yüz değiştirme ameliyatı
yanak estetiği
yüz gerdirme ameliyatı
yüz germe ameliyatı fiyatları
bişektomi erkek
yüz gerdirme ameliyatı fiyatları
orta yüz germe
yanak aldırma ameliyatı
boyun germe ameliyatı
yüz küçültme ameliyatı
yanaktan yağ aldırma
bişektomi fiyat 2021
yüz inceltme ameliyatı
göz altı torbası ameliyatı fiyatı 2021
ameliyatsız yüz germe kadınlar kulübü
yüz asimetrisi ameliyatı fiyatı
yüz estetik fiyatları
yüzdeki gözenekler için lazer tedavisi fiyatları
yüz ameliyatı
yanak aldırma ameliyatı fiyat
boyun germe
yüz değiştirme ameliyatı fiyatı
yanak inceltme ameliyatı
yanak küçültme
hollywood yanak
mini yüz germe
elmacık kemiği estetiği
yanak ameliyatı
erkek yüz estetiği
erkek çene estetiği
yüze örümcek ağı fiyatı
boyun gençleştirme
yüz germe ameliyatı fiyatı
yüz germe bandı fiyatları
yüz asimetrisi estetiği fiyatı
yüz askısı fiyatları
erkek yüz estetiği fiyatları
yanak gerdirme
yüze yağ enjeksiyonu fiyatları 2021
erkek bişektomi
bisektomi fiyat
alt yüz germe
yüz dolgusu fiyatları 2021
yüz inceltme estetiği
mini yüz germe öncesi sonrası
yüz estetik ameliyat fiyatları
kolajen ip uygulaması fiyatları
new face ameliyatı fiyatları
estetik yüz dolgu fiyatları
erkek yüz gerdirme
yanak inceltme ameliyatı fiyat
yüz yağı aldırma
göz altı yağ bezesi aldırma fiyatı
yüz gerdirme fiyatları 2021
yüz estetiği fiyatları 2021
ameliyatsız yüz germe fiyat
yanak aldirma
yüz gerdirme ameliyatı fiyat
hollywood yanağı fiyatı
göz kapağı gençleştirme
cene inceltme
elmacık kemiği dolgu fiyatları
endoskopik yuz germe
mini yuz germe
erkeklerde yüz gençleştirme
yüzdeki benleri aldırma fiyatı
yuz degistirme ameliyati
ameliyatsiz yuz germe fiyatlari
orta yuz germe ameliyati
orta yüz gençleştirme
erkeklerde yüz germe
yuz estetik fiyatlari
yüz germe ameliyatları fiyatları
yüzden yağ aldırmak
yanak aldırma ameliyatı fiyatı
hangi estetiğe ihtiyacım var
onedio estetik testi
porselen yüz estetiği
yüz estetiği öncesi ve sonrası
yüz gerdirme fiyatları 2020 kadınlar kulübü
yanak inceltme fiyat

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu