close
Blog Yazıları

Erkekler İçin Bakım İpuçları

Erkekler İçin Bakım İpuçları

Erkekler İçin Bakım İpuçları 2022, Erkekler İçin Kişisel Bakımın Önemi; Kişisel bakım, hoş bir görünüm için vücut parçalarını temizleme ve bakımını yapma sanatıdır. İnsanlar saygı kazanmak ve olumlu bir izlenim oluşturmak için kişisel hijyene dikkat etmelidir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir, çünkü bakım artık sadece kadınlara mahsus bir şey değildir. Erkeklerin bakımlarına yardımcı olacak pek çok ürün var.

Erkekler İçin Kişisel Bakımın Önemi 

Kendi kendini bakım yapmak illa ki erkekler için değildir. Her birey için gerekli bir beceridir. İnsanlar genellikle bakış açılarına göre değerlendirilir. Ve evet, ilk izlenim başarılı bir insan için belirleyici faktördür. İlk izleniminizi bozmak istemezsiniz, bu yüzden kalıcı olmasını sağlayın. Sadece özensiz giyinip profesyonel bir ortamda ortaya çıkmayın. Giyinme kodunuz, alışkanlıklarınız ve disiplininiz hakkında daha fazla şey söylüyor.

1. En İyi Saç Ürünlerini Seçin 

Saçlarınızı uzun tutmanız gerekiyorsa, çarpıcı bir görünüm için en iyi saç ürünlerini tercih edin. En önemlisi, bir ürün seçmeden önce saç tipinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin, ağdalar ve pomatlar kalın saçlarla iyi gider. Doğru seçimi yapmakta sorun yaşıyorsanız, bir şekillendirme uzmanı size kaliteli saç ürünleri konusunda rehberlik edebilir.

2. Tırnaklarınızın Kısa ve Temiz Olduğundan Emin Olun 

Kabul edelim – uzun, dağınık tırnaklar çoğu insan için bir saplantıdır. Bütçeniz veya programınız izin veriyorsa, her ay pedikür/manikür hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak, doğal parlaklığı korumak için tırnaklarınızı parlatın.

3. Kaşları Kesin

Kaşlarınızı doğal olarak düzeltmenin birçok yolu vardır. Yolma popüler yöntemlerden biridir; ancak, zaman alıcıdır. Kaşlarınızı düzeltmek için berber hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Gözleri açmak ve yüzünüzü daha uyanık tutmak için profesyonelce kırpıldıklarından emin olun. Fırçalama, kaşlarınızı temiz tutmanın başka bir yoludur.

Kaşlarınızın büyüme hızına bağlı olarak kaşlarınızı iki haftada bir kesmeniz önerilir. Bunu, cımbız kullanarak kaş kemerinizin etrafındaki kılları kopararak yapın. Kaşlarınız çok uzun ve kalınsa, lütfen önce onları tarayın, ardından küçük bir makas kullanarak onları muhafazakar bir şekilde düzeltin. Bu prosedürü ezici bulursanız, her zaman berberinizden size yardım etmesini isteyebilirsiniz.

 

4. Diş Hijyenini Koruyun

Kadınlar doğal olarak gözlere ve en önemlisi erkeklerin gülümsemelerine ilgi duyarlar. Diş ipi kullanarak, günde iki kez fırçalayarak ve diş randevuları planlayarak sağlıklı diş bakımını benimseyin.

Ağız kokusu kurbanıysanız, gargara gün boyunca taze bir nefes almak için kullanışlı olabilir. Dişlerinizi tatsız hale getirmenin yanı sıra, diş sorunları ele alınmadığı takdirde ağrılı olabilir.

5. Yüz Kıllarını Yönetin

Yüz kılları ilk izlenimi yaratır ve bu nedenle buna göre evcilleştirilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Sakal düzeltici etkilidir ve görünümünüzü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca, yüzdeki tüylerinizi toplamak için haftalık bir rutin geliştirmenize de yardımcı olacaktır. Tam etkinlik için sakal yağı, sakal yıkama ve sakal ağdası gibi ürünler kullanılabilir.

6. Dişlerinizi Her Gün Fırçalayın 

Söylemek için ağzınızı ilk açtığınızda, bir konuşmanın ortasında kendinizi utandırmak istemezsiniz. Pozisyonları ve renkleri ne olursa olsun dişlerinizi temiz tutmak önemlidir.

Ve kabul edelim, plaklar tahriş edicidir, bu yüzden her gün diş ipi kullanmayı ve dişlerinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirin ve kendinizi kucaklamaktan kurtarın. Bu basit bir prosedür gibi görünse de, gözden kaçırmayın.

7. Yüz Sabunu Kullanarak Yüzünüzü Düzenli Olarak Temizleyin

İnsanların yaptığı en büyük hata yüzlerini vücut sabunlarıyla yıkamaktır. Çoğu banyo sabunu yüze zarar verir. Yüzünüz vücudunuzun en hassas kısmı olduğu için yüz temizleyiciye yatırım yapmak iyi bir seçim olabilir.

Yüze doğal bir ışıltı kazandırmak için kişiye özel birçok ürün var.

8. Yüz Ovması Kullanın

Yüz peelingi, ciltteki ölü hücrelerin pul pul dökülmesine yardımcı olur, tıkanmış gözenekler ve akne oluşma olasılığını azaltır. Sadece bu değil, aynı zamanda cildinize doğal bir parlaklık vererek eşit bir ten rengini de destekler.

Yüz ovma tüm cilt tiplerinde kullanılabilir, bu nedenle verimlilik için haftalık bir rutin haline getirin. Ancak, kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, yulaf gibi doğal malzemeleri deneyebilirsiniz. Yüzünüzü ovmak için belirli bir gün ayırın ve hafta boyunca hafif bir yüz yıkama kullanın. Kirlerden kurtulmak için yüzünüzü buğulamayı da deneyebilirsiniz.

9. Bir Uzman Gibi Tıraş Olun

Islak tıraş, özellikle sabahları zaman alıcı olabilir. Bıçaklar nemli bir sakal üzerinde zahmetsizce kayarken daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Bu nedenle, mükemmel bir tıraş için tıraş temelleri bilinmesi gereken bir şeydir. Tıraşa başlamadan önce, cilt tahrişini önlemek ve gözenekleri açma sürecini hızlandırmak için bıçakları ılık suya batırdığınızdan emin olun. Programınız izin veriyorsa, zaman zaman profesyonel bir tıraşı tercih edebilirsiniz.

10. İmza Kokusu Alın 

Kolonyaların anıları çektiği, tetiklediği, güveni artırdığı, ilişkileri güçlendirdiği ve olumlu ruh hallerini iyileştirdiği bilinmektedir. Ve günlük operasyonlarınıza kimin karışacağını asla bilemeyeceğiniz için, her sabah hızlı bir erkek kolonyası spreyi eklemek, her durum için mükemmel kokmanızı sağlayacaktır.

Bu arada, kolonyaları idareli kullandığınızdan ve size en uygun olanı seçtiğinizden emin olun. Bu sayede hayatın her alanına güvenle yaklaşabilirsiniz.

11. Pul pul dökün

Yüz temizleyiciler ve nemlendiriciler yüzünüzü radikallerden arındırır ve yaşlanmayı önler. Ancak yüzünüzdeki ölü hücrelere herhangi bir etkisi yoktur.

Yüzünüzdeki bu ölü hücreleri yok etmenin en iyi yollarından biri yüz peelingi kullanarak peeling yapmaktır. Eksfoliye edici yüz yıkama, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olarak cildinizin parlamasını sağlar. Dahası, nemlendiricilerin ve serumların emilimini artırır.

12. Burun Kıllarınızı Kesin

Erkekler kadınlardan daha fazla burun kıllarına sahip olma eğilimindedir ve korunmadığı takdirde tahriş edici olabilir. Burun kıllarının faydaları olsa da arada bir kesmek gerekir.

Verimlilik için, yaralandığında ölümcül olabilen içerideki hassas cilde çok dikkat ederek bir burun düzeltici kullanın. Ancak, son derece kısıtlı bir bütçeyle koşuyorsanız, ucu yuvarlatılmış küçük bir makas işi halledebilir. Yine, kanamayı önlemek için burun deliği duvarlarındaki deriden kaçındığınızdan emin olun.

13. Deodorant Kullanın

Önemli olan bir deodoranta ihtiyacınız olup olmaması değil – bu ürün herkesin giymesi gereken bir ürün. Deodorantları kolonyalarla birlikte kullanabilirsiniz, bu yüzden kokusunun parfümünüzle çakışması konusunda endişelenmeyi bırakın. Bununla birlikte, kokulu bir deodorant kullanmaktan rahatsızsanız, kokusuz olanı tercih edebilirsiniz.

Genel kokunuzu artıran kolonyaların aksine, deodorantlar terinizin ürettiği kokuları ve koltuk altınızda bulunan mikroorganizmaları hafifletmeye yardımcı olur. Bu arada, gözenekleri tıkayarak gömleğinizde sarı lekeler bırakan alüminyum bazlı deodorantlardan kaçının.

14. Kötü Nefesiniz Hakkında Bir Şey Yapın 

Dışarıda sadece olumlu bir izlenim yaratmayın ve temelleri göz ardı etmeyin. Kötü nefesler bir sapmadır ve konuşmak için ağzınızı açtığınızda imajınızı zedeleyebilir.

Kendinizi bu utançtan kurtarmak için her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirin. Yatmadan önce dişlerinizi de diş ipi ile temizlemeyi unutmayın. Diş ipi, diş fırçasıyla erişemediğiniz dişlerinizin arasında kalan plak veya yiyecekleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu süreci görmezden gelmek, hoş olmayan kokulara ve ağız sorunlarına dönüşecektir.

15. Güneş Koruyucu Kullanın

Çoğu insan güneş kremini yalnızca kadınlara özgü bir şey olarak algılar. Bu yüzden erkek tımarlarında genellikle göz ardı edilir. Güneşin avantajları ve dezavantajları vardır. Cilde gençleşmiş bir görünüm verirken, zararlı ultraviyole (UV) ışınları erken kırışıklara ve hatta daha da kötüsü cilt kanserine yol açar. Bu sorunun nihai çözümü güneş kremi uygulamaktır.

Hepsi teknoloji sayesinde güneş koruyucu ürünler yaygınlaşıyor. Çoğu, cildinizi kırışıklıklardan ve koyu lekelerden canlandırmak ve korumak için nemlendiriciler içerir. Açık hava etkinliklerinizin çoğu güneşe dayalıysa, yüksek SPF içeriğine sahip bir güneş koruyucu ürünü düşünün.

16. Berberinizi Düzenli Olarak Ziyaret Edin 

Yoğun bir programda koşarken, son dakikaya kadar saç kesiminizi unutmak kolaydır. Saçını kestirmen gerektiğini anladığında, muhtemelen iş arkadaşın da hatırlamıştır.

Size en uygun olanı bulana kadar farklı berberleri ziyaret etmeyi normalleştirin. Birine karar vermeden önce kolaylık, sunulan hizmetler, yeterlilik, kişilik ve tarifeler gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

17. Kendinize Saygı Duymak

Son olarak, bir öz saygı duygusu, bakım rutininizi geliştirmek ve içsel güveninizi artırmak için uzun bir yol kat edecektir. Yarattığınız olumlu izlenim sadece ruh sağlığınızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kendinize olan güveninizi de artırır.

Kendinizi bakımlı tutarak, günlük yaşamda tanıştığınız insanlara saygı duyuyorsunuz. Bu kulağa kolay gelebilir, ancak bakımlı olduğunuzda iş arkadaşlarınızdan daha fazla saygı göreceğinizden emin olabilirsiniz. Bahsetmiyorum bile, tasvir ettiğiniz görüntü, sorumluluk seviyenizi ve diğer insanlara duyduğunuz saygıyı yansıtacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular 

1. Kişisel bakım alışkanlıkları nelerdir?

Kişisel bakım alışkanlıkları, içsel güveninizi artırmanıza ve vücudunuzun genel hijyenini korumanıza yardımcı olan becerilerdir. Tuvalete gittikten sonra elleri yıkamak, uyandıktan sonra ve yatmadan önce dişleri fırçalamak, tırnakları kesmek, saçınızı temiz tutmak ve daha fazlası bunlara dahildir. Bakımı hastalıkları uzak tutmak için benimsediğimiz kadar, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel faydaları da teşvik ediyor.

2. Kişisel bakımın faydaları nelerdir?

Bakım, benlik saygısının yanı sıra kendine güveni güçlendirmede hayati bir rol oynar. Bu, genel görünümünüzden etkilenir – baştan ayağa. İçinizdeki her şey sağlam olduğunda, güveninizin nasıl arttığını görebilirsiniz.

3. Bakımın temelleri nelerdir?

Bakım, kendine bakmayı içerir. Örneğin, tıraş olmak, kaşları şekillendirmek, tırnaklara jel sürmek, saç şekillendirmek, tırnakları düzeltmek. Aynı zamanda egzersiz yaparak, dinlenerek ve eğlence etkinliklerine katılarak genel sağlığın korunmasını da içerir.

4. Bakım olarak sınıflandırılan nedir?

Bakım, bir çocukla güvenin, ilişkilerin ve duygusal etkileşimin gelişimidir, bu nedenle kolayca manipüle edilebilir ve istismar edilebilirler. Bakımlı çocuklar genellikle cinsel istismara, insan ticaretine maruz kalır veya sömürülür. Damatçılar yaşı, cinsiyeti ve ırkı ne olursa olsun herkes olabilir.

Sonuç olarak 

Bakımlı bir erkeğin karşı cinse ve diğer insanlara karşı güçlü bir çekiciliği olduğu artık bir sır değil. Bakım seviyeniz sizin hakkınızda çok şey söylediği için dışarıya odaklanmayın ve içini gözden kaçırmayın.

Yine, başkalarını etkilemek için yapmayın, kişisel çıkarlarınız için yapın. Unutma, burada bahsettiğimiz senin vücudun – en iyi şekilde görünmen gerekiyor. Etkileşimde bulunduğunuz insanlara güvenmeniz ve dönüştüğünüz kişi hakkında iyi hissetmeniz gerekir.

Kişisel bakım ile tüm bunları bilinçli veya bilinçsiz olarak gerçekleştirmek mümkündür. Tüm bunları yaparken, tımar etmenin zihinsel sağlıkla el ele gittiğini unutmayın. Kendiniz hakkında iyi hissetmiyorsanız, muhtemelen zihniniz de oturmamıştır. Kişisel bakımınız için haftalık bir rutin oluşturun ve sihirli akışı izleyin.

 

Erkekler İçin Bakım İpuçları Resim
Erkekler İçin Bakım İpuçları

Erkekler İçin Bakım İpuçları Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Bir erkek yüzü nasıl güzelleşir?
Pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı erkek?
Bakımlı erkeklere ne ad verilir?
Erkek kişisel bakım ürünleri nelerdir?
Erkek kendine nasıl bakım yapar?
Yakışıklı erkek yüz hatları nasıl olmalı?
Sert erkeğe ne denir?
Top erkeklere ne denir?
Sek erkek kime denir?
Gratiste erkekler için ne var?
Erkek yüz temizliği nasıl yapılmalı?
Erkek kişisel bakım çantasında neler olmalı?
Erkekler nasıl genç kalır?
Neden erkeklerin cildi daha güzel?
Cildi en iyi ne temizler?
bir erkeğin yapması gerekenler
erkek bakımı evde nasıl yapılır
erkekler nasıl güzelleşir
erkek kişisel bakım ürünleri nelerdir
erkek kişisel bakım
bakımlı erkek
bakımlı erkek ekşi
bakımlı erkek olmanın yolları
erkek kişisel bakım seti
erkek kişisel bakım ürünleri
bakımsız erkek
bakimli erkek
kişisel bakım seti erkek
kişisel bakım ürünleri erkek
kişisel bakım erkek
damat kişisel bakım seti
damat bohçası kişisel bakım
switchblade kişisel bakım
fakir kişisel bakım seti
erkekler için kişisel bakım
erkek saç bakımı evde nasıl yapılır
bakımlı erkek olmak
cinsel ilişkide erkeğin yapması gerekenler
erkekler için kişisel bakım ürünleri
vücut için traş makinesi erkek
erkek kişisel bakım makinesi
erkek bakımlı olmanın yolları
kişisel bakım makinesi erkek
kişisel erkek bakım ürünleri
switchblade kişisel bakım fiyatları
remington pg6045 şarjlı saç sakal traş makinesi erkek bakım kiti
erkek kisisel bakim
damat kişisel bakım ürünleri
switchblade kişisel bakım seti
braun kişisel bakım seti
adidas kişisel bakım
kişisel bakım kiti
evde keratin nasıl yapılır erkek
bakımlı olmak erkek
damat bohçası kişisel bakım ürünleri
evde keratin bakımı nasıl yapılır erkek
trendyol erkek kişisel bakım
kişisel bakım erkekler için
gratis erkek kişisel bakım ürünleri
erkek kisisel bakim urunleri
bakımlı olmanın yolları erkek
remington pg6045 e51 all in one kit erkek bakım kiti
evde kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır
philips erkek kişisel bakım ürünleri
pg6045 e51 all in one kit erkek bakım kiti
philips kisisel bakim urunleri
evde saç bakımı nasıl yapılır erkek
philips kişisel bakım seti
aprilla kişisel bakım
kişisel vücut bakım tıraş makinesi
philips kişisel bakım ürünleri erkek
keratin nasıl yapılır erkek evde
saç bakımı nasıl yapılır evde erkek
erkek kişisel bakım aletleri
evde erkek saç bakımı nasıl yapılır
migros erkek kişisel bakım ürünleri
erkek kişisel bakım kiti
braun erkek kişisel bakım ürünleri
en iyi erkek kişisel bakım ürünleri
philips kişisel bakım erkek
kişisel bakım ürünleri traş makinesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu