close
Blog Yazıları

Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği

Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği

2022’de Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği Göz makyajının yüzünüze yaptığı şey büyüleyici olmanın ötesinde ve sizi bir tanrıça gibi gösteriyor. Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği Sadece göz farı renk kombinasyonlarının nasıl seçileceğini bilmekle , tüm görünümünüzün anında değiştiği konusunda hemfikiriz. Yani, kusursuz göz makyajı tekniklerinde ustalaşmaya ve bunu kendi başınıza yapmaya hazırsanız, doğru yerdesiniz. Pratik yapmak, kavramak ve uygun renkleri seçmek, güzel göz makyajı sanatını mükemmelleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey. Bu yazı size göz makyajı teknikleriyle gözlerinize nasıl hacim kazandıracağınızı öğretecek.

HER GÖZ ŞEKLİ İÇİN EN İYİ GÖZ MAKYAJI TEKNİKLERİ

Tıpkı diğer vücut bölümleriniz gibi, gözleriniz de çeşitli biçimlerde, boyutlarda ve tonlarda gelir. Farklı etnik kökenlerden kadınlar benzer göz şekillerine ve renklerine sahip olabilir, ancak bu benzerlikler içinde bile her bir göz seti diğerinden farklıdır. Bu, göz makyajı uygulamak için asla tek bedene uyan bir strateji olmayacağı anlamına gelir. Geniş, badem şeklinde gözlere sahip olabilirsin ama arkadaşının derin gözleri var. Onun üzerinde glam güzel görünüyor, ama senin üzerinde sahne makyajı gibi görünüyor. Gerçek göz makyajı fırça seti teknikleri ve bazı YouTube videoları yardımıyla bunu yapabilirsiniz.

Öyleyse, farklı göz şekilleri için bu kolay göz makyajı tekniklerine derinlemesine dalalım.

 1. Yuvarlak Gözler

  Yuvarlak Gözler

Aynada kendine bak. Bu duruşta irisinizin üstünde veya altında herhangi bir beyaz görebiliyorsanız, “yuvarlak” gözlere sahipsiniz. Yuvarlak gözler, badem gözlerinden daha geniş ve daha az sivrilir. Yuvarlak gözler, baştan çıkarıcı bir dumanlı gözle harika görünür. Doe gözlü form genç görünebilir, ancak istenirse dumanlı gölgeler biraz drama verebilir.

Burada daha şık ve cesur görünmenizi sağlayacak bazı dumanlı göz makyajı tekniklerini uygulayabilirsiniz.

Yuvarlak gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Göz makyajını yuvarlamanın püf noktası, kapağın farklı bölümlerinde nötr ve koyu renkleri dengelemektir.
 • Gözlerinizin dış köşelerine daha yoğun göz farı uygulayın, ardından merkezde ışıltılı, nötr tonlar uygulayın. Göz kapaklarınız birçok tonu barındıracak kadar büyüktür ve yanardöner bir nötr ile bitirmek göz renginizi öne çıkaracaktır.
 • İç köşeler de dahil olmak üzere tüm göz kapağına açık renkli mat bir gölge uygulayın, ardından dış köşelere daha derin bir gölgede karıştırın.
 1. Yakın Gözler

  Yakın Gözler
  Yakın Gözler

Yakın ayarlanmış gözler, bir göz küresi genişliğinden daha az ayrılır. Bir aynadan birkaç metre uzakta duruyorsanız ve gözlerinizin iç köşeleri ile şakaklarınız arasında olduğundan daha az boşluk olduğunu gözlemlerseniz, muhtemelen birbirine yakın gözlere sahip olursunuz. Yakın gözleri olan kadınlar çarpıcı olabilir. Birçok muhteşem Hollywood yıldızı, hepimizin çekici bulduğu yakın gözlere sahiptir.

Yakın gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Köşe kıvrımına daha çok uygulanan göz farı, yakın ayarlanmış gözleri en çok düzleştirir. Dış köşeye daha derin bir gölge uygulandığında ve gözün kıvrımıyla birleştiğinde gözler gerçekten öne çıkıyor.
 • Daha parlak tonları gözün iç kısmına yoğunlaştırın ve dışarıdaki köşelere yaklaştıkça kademeli olarak daha koyu tonlara geçin.
 • Diğer bir yaklaşım, iç köşeye daha fazla vurgu veya parlaklık eklerken rimel ile gözün dış kenarlarını vurgulamaktır.
 1. Badem Gözleri

  Badem Gözleri
  Badem Gözleri

Badem şeklinde gözleri olan bir kişinin, göz kapağının altına ve üstüne değen bir irisi vardır. Göz kapaklarındaki kıvrım belirgindir ve gözlerinin uçları gözyaşı kanalında ve dış uçta incelir. Badem gözleri diğer türlere göre daha geniştir ve göz kapakları daha incedir.

Herhangi bir makyaj görünümünü çok fazla sürdürebildiğiniz için badem gözleri en çok arzu edilen göz şekli olarak kabul edilir. Badem şeklindeki gözler, hafifçe yükseltilmiş bir dış köşe ile ovaldir.

Badem gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Nazik kanatlı bir eyeliner, gözlerinizi daha uzun gösterebilir. İnce bir astar, bu görünümü gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Farklı göz kalemi görünümleri hakkında bilgi edinin .
 • Göz kalemi iç köşelere özellikle dikkat ederek üst kirpik çizginize uygulayın. Çekici bir görünüm için De’Lanci La Catrina Liquid Glitter Eyeliner Kalem setinitercih edin.
 • Ek olarak, gözlerinizi daha büyük göstermek için gözünüzün dış köşelerine koyu bir göz farı (örn., kömür) ve alt su hattına daha açık bir renk uygulayın.
 1. Geniş Gözler

  Geniş Gözler
  Geniş Gözler

Bir çocuğun gözleri arasındaki mesafe, köşeden köşeye göz genişliğinden fazla olduğunda, geniş gözleri vardır. Yatay olarak geniş gözler daha güzel olarak kabul edilir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için olduğu kadar tüm yüz şekilleri için de geçerlidir. Palpebral fissür uzunluğu gözlerinizin genişliğidir ve ne kadar uzun olursa gözleriniz o kadar çekici hale gelir.

Geniş gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Kaşlarınızı tanımlayarak başlayın.
 • Göz kapaklarına, kırışıklığın hemen üzerine ve gözün dış köşesinin hemen ötesine uzanan nötr bir gölge uygulayın.
 • Göz kapağı boyunca açık kahverengi gibi ana tonları kullanın.
 • İnce bir fırça kullanarak göz altına küçük bir renk çizgisi uygulayın; renk, göz kapağında kullandığınız renkle eşleşmelidir.
 • Gözlerin iç köşesine koyu kahverengi gibi daha derin bir gölge uygulayın ve dışa doğru soldurun. Odaklanma iç köşede olduğu için gözler küçük görünür.

Göz makyajı fırçası setinin gerçek tekniklerini takip ederek, göz makyajının temellerini yapabileceksiniz. Endişelenmeyin, eğer oval bir fırça kullanıcısıysanız, işte profesyonel gibi oval bir fırça setinin nasıl kullanılacağına dair teknikler .

 1. Derin Ayarlanmış Gözler

Derin Ayarlanmış Gözler
Derin Ayarlanmış Gözler

Herhangi bir makyaj görünümünü çok fazla taşıyabileceğiniz gibi, derine bakan gözlerin de çökük olduğu bilinmektedir. Derine dikilmiş gözlerin, çıkıntılı gözlerin tam tersi olduğunu da söyleyebiliriz. Derin gözlere sahip kişilerin tipik olarak büyük kaş kemikleri vardır. Sonuç olarak, gözbebekleri kafatasına gömülü hale geldi.

Derin gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Kaş kemiğinin arkasını vurgulayarak ortadaki göz bebeğine dikkat çekmek için rengi kullanın. Kırışık rengine dahil edin.
 • Birbirine daha yakın göz görünümü vermek için her gözün iç köşesine çok koyu bir renk uygulayın ve merkeze doğru uzatın.
 • Göz kapağındaki pembe veya bej far, derin göz makyajı için mükemmeldir. Bu renk, bölgeyi aydınlatırken, belirgin kaş kemiğinin oluşturduğu doğal gölgeyi de dağıtabilir.
 • Bunu mükemmel bir şekilde yapmak istiyorsanız, kesin konumu bulmalısınız. Parmağınızla kemiğin nerede durduğunu ve gözün hafifçe aşağı indiğini hissedebilirsiniz. Ya da aydınlatması oldukça düşük bir odada gözünüzdeki gölgenin nerede oluştuğunu görebilirsiniz.

.

 1. Çıkıntılı Gözler

İrisin üst kısmı, gözün renkli kısmı ve üst göz kapağı tipik olarak beyaz olmamalıdır. En sık olarak, bu bölgede beyazın bulunması gözün büyüdüğünü gösterir. Büyük, çıkıntılı gözler genellikle daha fazla dikkat çeker çünkü insanlar daha çekici olduklarını düşünürler.

Çıkıntılı gözler için göz makyajı ipuçları:

 • Gözlerinizdeki çıkıntı veya genel irilik yanılsamasını azaltmanın en kolay yollarından biri makyaj paletinizde en koyu renkleri kullanmaktır. Koyu ve cesur bir görünüm kazandırmak için dumanlı göz makyajı tekniklerini kullanabilirsiniz.
 • Işıltılı renkler yerine mat renkler kullanmak, hem üst hem de alt kirpik çizgilerini mürekkep ve/veya bulaşmış astar ile cesurca çizebildiğinden görünümü güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Gözleri kaldırmak için astarı dış köşelerden yukarı doğru itin. İri gözlerinize dikkat çekmek istiyorsanız, daha az astar ve daha fazla açık, nötr veya ışıltılı tonlar kullanın.
 • Kesik bir kırışık da yuvarlaklığa dikkat çekebilir.

Bunlar, herkesin çok uğraşmadan takip edebileceği kolay göz makyajı tekniklerinden bazılarıydı.

GÖZ MAKYAJI TEKNİKLERİNİ TAMAMLAMA

Her şeyi birkaç kelimeyle özetlemek gerekirse, makyaj olarak far uygulamak, denemelerin daha bol olduğu tek alandır. Bunun nedeni, çarpıcı biçimde farklı göz makyajının kişinin görünümünü ne kadar değiştirebileceğidir. En güzeli de profesyonel olmadan bu göz makyajı tekniklerini uygulayarak bu bakışları elde edebilirsiniz. Bu görünümü mükemmelleştirmek için, göz farı renk kombinasyonunun nasıl seçileceğine dair kılavuzumuza bakın . Daha fazla güzellik blog için bizi izlemeye devam edin ve diğer yazılarımıza göz atın.

 

Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği Resim Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği/caption]

Her Göz Şekli İçin En İyi 6 Göz Makyajı Tekniği Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Göz şekline göre makyaj nasıl yapılır?
Hangi göz tipine sahibim?
Gözler nasıl daha güzel görünür?
Hangi göz tipine hangi eyeliner?
Gözlerinin çekik olduğunu nasıl anlarsın?
Badem gözlü olup olmadığı nasıl anlaşılır?
Badem ve ela göz hangi ırk?
Göz şekli değişir mi?
Aşağı doğru çekik göz nereli?
En kolay çekilen eyeliner hangisi?
Badem göz nasıl yapılır?
Badem göz çekik göz müdür?
Ceylan gözlü insanlar nasıl olur?
Bal rengi göze ne denir?
Badem gözlü ne renk?
göz şeklini ogrenme testi
göz tipim ne
yuvarlak göz makyajı
göz şekilleri ve isimleri
göz şekilleri resimli
badem göz makyajı
göz şekline göre eyeliner
yuvarlak göz şekli
çekik göz makyajı
göz tipine göre eyeliner
çekik göz eyeliner
badem göz eyeliner
yuvarlak göze eyeliner
gözleri çekik yapma
göz yapısına göre eyeliner
gözleri çekik gösteren makyaj
düşük gözler için eyeliner
gözleri çekik göstermek için
çekik göze eyeliner
gözü çekik göstermek için
düşük göze eyeliner
tilki göz makyajı
gözü çekik yapma
çekik gözler için eyeliner
ince badem göz
gözleri daha çekik göstermek için
yuvarlak gözler için eyeliner
gözleri çekik gösteren eyeliner
gözleri çekik yapmak için
gözlere göre eyeliner
goz sekline gore eyeliner
gözleri çekik yapmak
badem göz şekline göre eyeliner
aşağı çekik gözler için makyaj
makyajsız gözleri çekik gösterme
yuvarlak gözlere eyeliner
küçük badem göz
çekik gözler için makyaj
badem göz için eyeliner
gözü çekik göstermek için eyeliner
göz şekilleri isimleri
çekik gözlüler için makyaj
gözlerin çekik olması için
gözleri çekik göstermek için eyeliner
yuvarlak gözleri çekik göstermek için
gözü daha çekik göstermek için
çekik göze makyaj
gözlerin çekik görünmesi için
yüz tipine göre eyeliner
yuvarlak göze kaş şekli
makyajla badem göz yapma
yuvarlak gözler için makyaj
eyeliner göz şekline göre
makyajla gözleri çekik göstermek
yüz şekline göre eyeliner
yuvarlak göz şekline göre eyeliner
göz şekline göre aylaynır
badem gözlere eyeliner
çekik göz yapmak için eyeliner
gözü çekik gösteren makyaj
düşük gözleri çekik göstermek
gözleri badem göstermek için
göz tipine uygun eyeliner
göz şekline uygun eyeliner
göz kapağı şekline göre eyeliner
gözü çekik göstermek için makyaj
badem eyeliner
gözleri çekik göstermek için makyaj
göz şekline göre eyeliner çekme
gözleri iri ve çekik gösteren makyaj
badem gozluler icin goz makyaji
gözleri çekik göstermek
gözlerin daha çekik olması için
badem göz rimel
yuvarlak büyük gözler için eyeliner
çekik gözler için göz makyajı
eyeliner ile gözleri çekik gösterme
küçük çekik gözler için makyaj
badem göz makyajı video
iri yuvarlak göz makyajı
göz şekilleri ve eyeliner
çekik gözü büyütmek
büyük yuvarlak gözler için makyaj
çekik ve küçük gözlere makyaj
göz şekline göre eyeliner modelleri
aşağı çekik göz makyajı
badem gözler için makyaj
gözleri çekik yapmak için makyaj
gözü yuvarlak gösteren makyaj
çukur gözler için eyeliner
gözleri yuvarlak gösteren makyaj
göz şekline göre rimel sürme
gözleri çekik gösteren göz makyajı
gözü çekik göstermek
göz şekline göre eyeliner çekimi
bebak göz makyaj temizleyici
göz tipine göre aylaynır
çekik gözlü olmak için eyeliner
gözü çekik gösterme
yuvarlak eyeliner

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu