close
Blog Yazıları

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

 

Etkileyici bir görünüme sahip olan ellerin sırrı bakımlı tırnaklara sahip olmak ve kusursuz oje nasıl sürülür konusuna özen göstermekten geçiyor.

Oje söz konusu olduğunda en çok sorulanlar nasıl düzgün oje sürülür ve oje nasıl silinir gibi görünse de bakımlı, hoş ve özenli görünen tırnaklara sahip olmanın bir çok detayı vardır. Kusursuz görünümlü ojeler için püf noktalarını sizin için araştırdık.

Oje nasıl sürülür?

Oje sürme işleminden önce tırnakların törpülenmesi, yıkanması ve kurulanması gerekir. Oje sürme işleminden önce tırnak üzerine sürülen krem ojenin dalgalanmasına sebep olacağından, tırnakların tamamen temiz ve kremden arınmış olması tercih edilir. Bir oje nasıl güzel sürülür sorusunun ilk cevabı tırnağın ihtiyacı olan miktarı uygulayarak olacaktır. Ojeyi sürerken yeterli miktarda ojeyi fırçaya alıp, tırnağın alt kısmından yukarı doğru sürmek gereklidir.

Oje nasıl silinir?

Tırnak üzerindeki ojeyi çıkartmak için aseton kullanılır. Eğer sürülen oje kalıcı ojelerden ise özel solüsyonlar yardımı ile çıkartılmalıdır. Ojeyi silmek için pamuk üzerine bir parça aseton dökmek yeterlidir. Koyu renk oje nasıl çıkar sorusu da oje kullanmayı sevenlerin sorduğu sorular arasında. Koyu renk ojeler için özel üretilmiş olan asetonlardan faydalanmak ojenin tırnak üzerinde leke yapmasını da engelleyecektir.

 

Oje kaç dakikada kurur, oje neden kurumaz?

Ojelerin hızlı kuruyan türleri ve oje üzerine sürülen ürünler sayesinde bir oje kaç dakikada kurur sorusunun cevabını değiştiren yöntemler kullanmak mümkündür. Ortalama olarak ojenin kuruması 10 dakika kadar sürer, ancak bu süre sürülen ojenin kalınlığına göre farklılık gösterecektir. Eğer oje neden kurumaz diye sormanızı gerektirecek bir süre beklemenize rağmen ojeniz kurumadıysa katlar arasında kuruma süresi bırakmadığınız ve çok kalın bir kat sürdüğünüzü fark edeceksiniz.

Oje nasıl sulandırılır?

Ojeler uzun süre kullanılmadığında veya kapağı açık bırakıldığında kuruyabilir. Ancak bu durum ojenin artık kullanılmayacak hale geldiği anlamına gelmiyor. Kuruyan bir ojeyi sulandırmak için içerisine inceltici veya bir kaç damla aseton koymak yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra ojenin kapağı sıkıca kapatılmalı ve ojedeki kuruluk geçene kadar çalkalanmalıdır. Oje nasıl sulandırılır konusunda unutulmaması gereken şey ojenin su ile karışmayacağıdır.

Oje nasıl matlaşır?

Son yılların trend tırnak modalarından biri de mat ojeler. Bazılarımız mat bir görünüm sağlayan ojeleri sürmeyi tercih ederken bazılarımız ise sevdiğimiz, parlak bir ojeyi matlaştırma yoluna gitmeyi tercih edebiliyoruz. Tonunu çok sevdiğimiz oje nasıl matlaşır konusunda bize kolaylık sağlayan oje matlaştırıcılar ile, parlak tonlardaki ojemizi 1. Katını sürüp 3-4 dakika kadar bekleyip, 2. Kat sonrasında tamamen kurumayı bekleyip uygulamak yeterlidir.

Beyaz oje nasıl sürülür?

Sürmesi ve kullanması en zor renklerden biri beyaz ojeler. Eğer beyaz oje nasıl sürülür konusunda tecrübeniz yoksa öncelikle fırça üzerine alacağınız miktara dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Beyaz bir ojeyi sürerken tırnak etine bulaştırmamaya, fırça üzerinde baloncuk olmamasına dikkat etmelisiniz. Beyaz oje sürme tecrübesinen sonra sorulan en sık sorulardan biri oje neden nokta nokta olur sorusudur. Aslında bu durum tüm oje renklerinde oraya çıkabilir ancak beyaz ojeler bu tip durumların daha bariz görünmesine sebep olduğundan dikkat çeker. Bu durum oje sürülürken tırnak ile oje arasına hava kaçmasından kaynakladır. Bunun olmaması için fırçaya oje alırken az miktarda almaya dikkat edilmeli ve oje şişesinin kenarına fırçadaki fazla ojelerin silinmesi ile gerçekleştirilmelidir.

Kırmızı oje nasıl sürülür?

Hem kadınların sürmekten hem de erkeklerin kadınların ellerinde görmekten keyif aldığı renklerden biri olan kırmızı oje nasıl sürülür de kusursuz oje nasıl sürülür konusunun ana başlıkları arasında olması gerekenlerden biri. Kırmızı oje sürerken de tırnak etlerine bulaştırmamaya, tırnağın uzunluğuna yetecek miktarda ve içerisinde hava kalmadığınan emin olunacak şekilde sürülmelidir. Tırnağın alt tarafından başlanmalı ve yukarı doğru fırçanın sürülmesi şeklinde uygulanmalıdır.

Bulaşan oje nasıl çıkar?

Oje sürmeyi sevenler ve sık sık oje rengini değiştirenlerin muzdarip olduğu durumlardan biri de kıyafetlerine veya koltuk gibi eşyaların yüzeylerine bulaşan oje lekeleridir. Bulaşan ojeyi neler çıkarır sorusunun cevabı elbette aseton. Ancak her yüzeye aseton uygulamak mümkün olmadığından mineralli krem temizleyicilerden faydalanılabilinir. Parmağa ve tırnak etine bulaşan ojeleri ise pamuklu çubuğa dökeceğiniz az miktardaki aseton ile yavaşça silerek yapabilirsiniz.

Ayağa nasıl oje sürülür?

Ellerimiz kadar ayaklarımıza da özen göstermeliyiz. Yalnızca sandalet veya açık terlik giydiğimiz zamanlarda değil kış mevsiminde de oje sürmeyi sevenler ayağa nasıl oje sürülür konusunda biraz daha tecrübelidir. Ancak kış mevsiminde güzellik salonuna gitmek istemiyor ve kendi ojenizi kendiniz sürmek istiyorsanız işe ayak bakımınızı yapıp, ayak tırnaklarınızı temizleyerek ve kurutarak başlayın. Ayal tırnaklarının el tırnaklarından daha minik olduğunu düşünerek ayak tırnaklarına kusursuz oje nasıl sürülür konusunun az miktarda oje uygulanarak olduğunu unutmayın.

Ayağa nasıl kolay oje sürülür sorusu beraberinde ayaktaki ojelerin birbirine bulaşması nasıl engellenir sorusu da gelecektir. Bunun için özel üretilmiş olan parmak arası silikonları ile ayaklarınıza oje uyguladıktan sonra kurumasını bekleyebilirsiniz.

 

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür? Fotograf / Resim

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Kusursuz oje nasil sürülür?
Oje en iyi nasıl sürülür?
Bir oje tırnakta ne kadar kalmalı?
Kısa tırnaklara oje nasıl sürülür?
Oje nasıl pürüzsüz olur?
Ojede en üst kat neden sürülür?
2 kat oje kaç dakikada kurur?
Kaç yaşında oje sürülür?
Oje sürmek caiz midir?
Taşan oje nasıl temizlenir
Oje Nasıl Sürülür
Evde oje sürme teknikleri
Kısa tırnağa oje nasıl sürülür
Kolay oje sürme
Parlatıcı oje nasıl sürülür
Oje sürmek
French oje Nasıl sürülür

Incoming search terms here:

  • https://www kozmetikciniz com/kusursuz-oje-nasil-surulur/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu