close
Blog Yazıları

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Sahip olanın yüzünde görmekten pek hoşlanmadığı, sahip olmayanların da çoğunlukla ‘çok sevimli duruyor’ olarak nitelendirdiği çiller özellikle yaz aylarında kendisini göstermeye başlayan ufak kahverengi lekelerdir. Çoğunlukla sırt, yüz ve kollarda meydana gelen çiller ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri yüzdeki çiller nasıl geçer sorusu. Sizin için yüzdeki çillere mercek tuttuk.

Çil nedir, neden oluşur?

Cilt rengimizi ve saç rengimizi belirlemede etkisi olan melanin güneş tarafından maruz kaldığımız olumsuz etkilere karşı koruma sağlıyor. Açık renk tene sahip insanlar buna koyu renk tene sahip olanlardan daha çok ihtiyaç duyduğundan açık tenli insanların bedeninde melanin oranı daha fazla bulunmaktadır. Bu da şu demek oluyor, açık renk tenli insanlar güneşin maruz bıraktığı olumsuz etkilere de açık oluyorlar. Bunlardan biri de çiller.

Yüzünde çil olmasından hoşlanmayanlar neredeyse hayatları boyunca yüzdeki çillere kesin çözüm ararlar ve çeşitli yöntemleri denerler. Yaz aylarında ve güneşe maruz kaldıkça ortaya çıkan çillerle başa çıkabilmenin farklı yöntemleri vardır. Ancak unutmamak gerekiyor ki doğuştan çilli olan insanlar güneşe maruz kaldıkça melanin oranı artar ve bu da hem yüzde çil çıkarma hem de çilleri belirginleştirme etkisi gösterir. Bu durumda melanin oranını dengelemek, güneşten korunmak ve çil giderme için özel üretilmiş ürünleren kullanmayı gerektirir.

Yüzdeki çiller için krem önerileri

Eğer açık tenli bir cilde sahipseniz ve zaten kışın bile çilleriniz belirginse güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş koruyuculardan ve sabah akşam uygulayacak şekilde Fazıl çil kreminden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama mevcut çillerinizin daha az görünür olmasını sağlayacağı gibi, yeni çil oluşumunu da önlemekte fayda sağlayacaktır. Yüzdeki çillere hangi krem iyi gelir sorusunun cevabı gösterdiğiniz özenle de doğru oranda verilebilecek bir cevap içerir.

Eğer düzenli olarak cilt bakımı yapıyor, cilt temizliğinizi yaptıktan sonra Mecitefendi Bezelye Özlü Çil ve Leke Giderici Krem gibi yüzdeki çiller için krem markalarının başında gelen ve hem cilt lekelerinde hem de çillerde etkili olan ürünlerden kullanıyor ve güneşin en etkin olduğu saatlerde güneşten korunuyorsanız çil yok etme konusunda çok daha fazla başarı elde etmek mümkün.

Çil silme cihazları

Bazılarımız çillerle dönemsel olarak savaşmak yerine yüzdeki çiller nasıl yok edilir konusuna daha fazla ilgi duyarak yüzündeki çillerden tamamen kurtulmak ister ve çil temizleme yöntemlerini tercih edebilir. Bu durumda yüzdeki çiller nasıl geçer sorusunun alternatif cevabı çil silme cihazları olabilir. Ev tipi kullanım için de uygun olan Led Işıklı Plazma Pen lazerli çil silme cihazı ile yaz başlamadan mevcut çillerinizden kurtulabilir veya yaz bitiminde meydana çıkan ve belirginleşen çillerinize aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ufak bir kalem şeklinde olan Mini Plazma Pen tatile giderken ve seyahat ederken de yanınızda taşıyabileceğiniz kadar pratik bir ürün. Cildinde çok fazla çil olanlar yüzdeki çiller lazerle geçer mi sorusunu sormadan edemiyor. Ancak oldukça etkili olan ve yara izi bırakmayan lazer uygulamalarını önce bedeninizin çok fazla görünmeyen bir bölgesinde denemek ve daha sonra yüzünüze uygulamakta fayda var.

Çiller nasıl tedavi edilir?

Çilleri geçici olarak dindirme yöntemini kullanmak istemeyenler için farklı çil silme işlemi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlardan yaygın olarak kullanılanlardan biri kriyocerrahi yöntemi. Kriyocerrahi yönteminde yapılan uygulamada anormal olarak kabul edilen cilt altı hücrelerini dondurma ve hatta tamamen ortadan kaldırmak için sıvı nitrojen formunda soğuk uygulanıyor. Herhangi bir anestezi gerektirmeyen, ağrısız ve acısız olan kriyocerrahi yönteminin başarı oranı da oldukça yüksek. Uzman bir dermatolog tarafından yapılması gereken çil silme işlemi sonrası çil oluşumuna yatkın cildi güneşten korumakta fayda var.

Çilleri silme konusunda etkili yöntemlerden bir diğeri de kimyasal peeling uygulamasıdır. Özellikle hasar görmüş ciltlere yapılan bir tür soyma işlemi olan kimyasal peeling çiller konusunda da yaygın kullanılan bir yöntem. Bu yöntemin bir cilt uzmanı veya dermatolog tarafından uygulanması uygun olacaktır.

Çillerden kurtulmak için evde yapabilecekleriniz

Yüzünüzdeki çillerle mücadele konusunda doğal yöntemleri tercih ediyor ve ev yapımı ürünlerden faydalanmak istiyorsanız size çillerden kurtulmak için evde yapabilecekleriniz birkaç tarif önerelim.

Yoğurt maskesi ile çillerden kurtulmak

Yulaf ezmesi ve yoğurt karışımını çilli bölgeye hafif masaj yaparak sürün. Yaklaşık 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Yoğurt içinde bulunan laktik asit çil oluşumu ile savaşan maddelerdendir. Bu işlemi haftada 2- 3 defa uygulayabilirsiniz.

Bal maskesi ile çillerden kurtulun

Bir yemek kaşığı kaşık bal içine bir tatlı kaşığı tuz veya şeker ekleyerek, doğal bir peeling hazırlayın. Elinizle çilli bölgelere bu doğal peelingi uygulayarak bir kaç dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Bu işlemi haftada 2 defadan fazla uygulamayın.

Limon ile çillerden kurtulmak

Limon içeriğindeki C vitamini ve antioksidan maddeler sayesinde cildi aydınlatır ve tazelik verir. Taze limon suyu ile yüzünüzü yıkamak, limonu bir pamuk üzerine sıkarak cildinizi silmek, cildi mat bir görünüme sokan çillerle savaşma konusunda etkili yöntemler arasında sıralanıyor.

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? Fotograf / Resim

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? 2023 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Çiller için kesin çözüm nedir?
Çiller kremle geçer mi?
Yüzdeki çiller kendiliğinden geçer mi?
Yüzdeki çiller neden çoğalır?
Çiller tamamen yok edilebilir mi?
Çiller kaybolur mu?
Yüzdeki çiller kalıcı mıdır?
Çil olmaması için ne yapılmalı?
Yüzdeki çillere hangi krem iyi gelir?
Yüzdeki çiller nasıl geçer doğal
Yüzdeki çillere kesin çözüm idrar
Yüzdeki çiller nasıl geçer kesin çözüm
Yüzdeki çiller nasıl geçer evde
Yüzdeki çiller nasıl geçer Kadınlar Kulübü
Çillerden nasıl KURTULDUM
Güneşte çıkan çiller nasıl geçer
Kollardaki çiller nasıl geçer

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu