close
Blog Yazıları

Kusursuz Fondöten Uygulamak İçin Ne Yapılmalı?

Kusursuz Fondöten Uygulamak İçin Ne Yapılmalı?

Kusursuz fondöteni uygulamak için yapılması gerekenleri biliyor musunuz? Bazı günler fondöten sürdüğünüzde cildinizin harika görünmediğini fark ettiniz mi? Kaba, pullu bir görünüm oluştuğunda kendimizi hiç rahat hissetmiyoruz. Peki bu olayın sebebi nedir? Kusursuz bir cilt makyajı için hangi adımlar gereklidir? Kusursuz Fondöten Uygulamak İçin Ne Yapılmalı? ilgili Tüm detayları için yazımızı mutlaka okuyun.

Bir kıyafeti giymeden önce ütülemeye hazır hale getirdiğimiz gibi, makyaj yaparken de cildimizi hazırlamamız gerekir. Yüzünüzü bir tuval gibi düşünün ve en iyi görüntüyü yaratmak için tuvale iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Makyaj yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey temizliktir. Cildinizi iyi temizlemezseniz gözenekleriniz dolmaya başlar. Tıkanmış gözenekler cildin nefes almasını engeller. Bu olduğunda, cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta görünebilir. Bu cildinizin güzel görünmesini engeller. Aynı zamanda gözeneklerin doldurulması ile ciltte ölü deri oluştuğu için pürüzlü bir yüz elde etmek mümkündür. Peki bu sonuçlardan kaçınmak için hangi adımları atmalısınız?Kusursuz fondöteni uygulamak için yapılması gerekenleri biliyor musunuz? İlk adımla başlayalım!

1. Cilt Temizliği!

Kusursuz bir makyaj için en önemli adım cilt temizliğidir. Yüzünüzü her gün makyajdan temizlemeniz ve tonikle bakım yapmanız gerekiyor. Makyajlı uyumaktan kaçınmalı ve cilt tipinize uygun makyaj temizleyici kullanmalısınız. Gözeneklerinizin nefes alması için makyaj kalıntılarının tamamen temizlenmesi gerekir. Bu nedenle makyaj temizleyiciden sonra tonik kullanarak derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz.

2. Cilt Temizleme

Eksfoliasyon, ölü derinin ciltte birikmesini önleyen ve size yumuşak bir yüz kazandıran bir bakım ürünüdür. Birçok çeşit granüler yapılar içerir. Bu parçacıklar cildinize sürtündüğünde ölü cildi temizler. Makyajın cildinizde kusursuz görünmesi bu şekildedir. Burun ve alındaki ölü derinin giderilmesi için haftada en az bir kez pul pul dökülmesi gerekir. Doğal içerikli ürünler kullanmak cilt sağlığınız için önemlidir.

Peeling serisi ürünlerin özel içeriklere sahiptir. Peeling ürünlerin hassas formülü olan ile cilde zarar vermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Cildi derinlemesine temizler ve ölü hücreleri yok eder. Kil bazlı içeriği ve kremsi dokusu sayesinde uygulaması kolaydır ve dakikalar içinde cilt tarafından emilir. Tıkanmış gözenekleri açar ve cildin nefes almasını sağlar.

 

Cildinizi ölü deri hücrelerinden arındırır ve cildinize olağanüstü bir canlılık kazandırır. Ürün formülündeki ginseng özü yüzünüzü tazelerken, kayısı granülleri cildinizi yumuşatır. Aynı zamanda Bioenergy Red Ginseng Peeling özel formülü ile cildinizi nemlendirir.

3. Nemlendirmek

Cildinizi temiz tuttuktan ve düzenli aralıklarla ölü deri hücrelerini temizledikten sonra nemlendirme aşamasına geçebilirsiniz. Mükemmel bir fondöten uygulamak için cildinizi iyi nemli tutmanız gerekir. Çok yağlı ürünlerden kaçınarak yumuşaklık veren ürünler kullanabilirsiniz. İyi bir nemlendirme ile fondöteniniz veya BB kreminiz yüzünüze tam olarak entegre olacaktır. Aydınlık bir bitiş sağlar. Gün içerisinde kuruma ve pullanma meydana gelmez.

4. Mükemmel Fondöteni Uygulamak İçin Doğru Ürün!

Cilt makyajınızın kusursuz olması için tüm adımları takip ettiyseniz, sıra kullandığınız ürün türüne geldi. Fondöten seçerken cildinize en uygun ürünü seçmelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz matlaştırıcı etkisi olan ürünleri mutlaka denemelisiniz. Kuru bir yüzünüz varsa, ıslak bitişli fondötenleri de aramalısınız.  Mükemmel fondötenler ve mükemmel makyaj tekniklerini deneyebilir ve bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kusursuz Fondöten Uygulamak İçin Ne Yapılmalı?

İlgili Aramalar:

Pürüzsüz bir fondöten nasıl sürülür?,
Fondötensiz pudra sürülür mu?,
Fondöten kullanmadan önce ne yapılmalı?,
Fondöten neden pütür pütür durur?,
Belli olmayan fondöten nasıl sürülür?,
Makyaj yapmadan önce yüze ne sürülmeli?,
Fondöten sürmeden önce ne sürülür?,
Makyaj yapmadan önce ne yapılmalı?,
Fondöten rengimi nasıl bulurum?,
Pudra en iyi ne ile sürülür?,
Pudra ne için kullanılır?,
Makyajda pudra ne için kullanılır?,
fondoten nasıl sürülür,
katı fondöten nasıl sıvılaştırılır,
fondötenin doğal durması için,
fondoten nasıl sürülür elle,
transparan pudra,
yüzüm fondöteni kusuyor,
mat fondöten nasıl yağlı yapılır,
porselen fondöten nasıl sürülür,
sabitleyici pudra,
farmasi transparan pudra,
beaulis pudra,
essence transparan pudra,
beaulis transparan pudra,
essence all about matt transparan pudra,
en iyi transparan pudra,

Incoming search terms here:

  • https://www kozmetikciniz com/kusursuz-fondoten-uygulamak-icin-ne-yapilmali/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu