close
Blog Yazıları

Yanak Kaldırma Hacim Veya Kontur: Yanaklarım İçin En İyi Olan Nedir?

Yanak Kaldırma Hacim Veya Kontur: Yanaklarım İçin En İyi Olan Nedir?

Yanak Kaldırma Hacim Veya Kontur: Yanaklarım İçin En İyi Olan Nedir? 2022 Yanak dolgusu yaptırmayı düşünen çoğu kişi, yanakları büyütmekten çok daha fazlasını yapabileceğinizi bilir. Bazıları, kullanılabilecek farklı dolgu türleri olduğunu da bilir. Ama en iyisi nedir? Bir yanak kaldırma oluşturmak, hacim eklemek veya kontür eklemek için mi? Bu tedavi etkileri arasındaki fark nedir? Hadi bulalım. 

Yanak Dolgu Jeli

Yanaklar için farklı estetik tedaviler mevcuttur. Örneğin, ameliyatla yanak germe, kollajen uyarıcı enjeksiyonlar veya yanaklara yağ enjeksiyonları yaptırabilirsiniz.

Bununla birlikte, insanlar yanak dolgusu tedavisinden bahsettiklerinde, neredeyse her zaman hyaluronik asit bazlı yanak dolgusu kullanmayı ima ederler. Bu dolgu maddeleri, birkaç ay süren ancak kalıcı olmayan sonuçlar sağlayacak şeffaf bir jel içerir. Bu, görünüşünüze zamanla ince ayar yapabileceğiniz anlamına gelir.

Enjeksiyon Hacmi

Yanak dolgu maddeleri, genellikle bir veya iki mililitre dolgu jeli içeren şırıngalarla gelir. Bu hacim, büyük ölçüde genişlemiş yanaklar sağlamak için yeterli değildir, bu nedenle “kabarık” bir görünümle sonuçlanma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Tedaviyi yapan sağlık uzmanı, istenen sonuca bağlı olarak bazen birden fazla şırınga kullanabilir.

Farklı Efektler Nasıl Oluşturulur? 

Sadece bir jel enjekte ederek farklı efektler yaratmanız imkansız gibi görünebilir ama yapabilirsiniz. Jelin kendisi benzersiz özelliklere sahiptir; daha sıkı veya daha yumuşak ve daha esnek olabilir. Sağlık pratisyenleri jeli farklı enjeksiyon noktaları kullanarak enjekte edebilir ve cildin farklı derinliklerine enjekte edebilirler. Ve tabii ki farklı hacimlerde enjekte edebilirler. Bütün bunlar, tedaviyi her bireye göre uyarlayabilecekleri anlamına gelir.

Bir Yanak Kaldırma Nasıl Oluşturulur 

Tüm dolgu jelleri dokuyu doldurur ve “kaldırır”. Sert jeller enjekte edildikleri yerde kalacak ve böylece daha güçlü bir kaldırma etkisine sahip olacaklardır. 2 Sağlık pratisyenleri bu etkiyi daha çıkıntılı elmacık kemikleri izlenimi yaratmak veya “yanak kaldırma” görünümü vermek için kullanabilirler.

Enjekte edilen hacme bağlı olarak, yanak germe, yanakların altındaki alanın kaldırılmasına yol açacaktır. Düz veya sarkık yanaklarınız varsa ve onları kaldırmak istiyorsanız, yanak kaldırma etkisi tercih edilebilir. Nitelikli bir uygulayıcı, her bir durumda hangi dolgu maddesinin kullanılacağını bilecektir.

Konturlar Nasıl Oluşturulur?

Yaşla birlikte yüzümüzdeki hacmi kaybetme eğilimindeyiz ve bu aynı zamanda genç yanak konturlarının kaybına da yol açabilir. Yanaklarımıza bir açıdan baktığımızda daha düz ve gençliğimizdeki belirginliğini ve konturunu kaybetmiş gibi görünebilirler.

Yanak konturlarını yeniden oluşturmak için hem daha sıkı hem de daha yumuşak farklı dolgu maddeleri kullanılabilir. Yüz hatlarını eski haline getirmek için iyi bir seçim olabilecek orta sertlik ve esnekliğe sahip “arada” dolgu maddeleri de vardır.

Yumuşak, Genç Bir Hacim Nasıl Eklenir?

Yanaklarda yumuşak, genç bir hacim oluşturmak istiyorsanız, muhtemelen en iyi seçim yumuşak ve esnek bir dolgu olacaktır. Doku ile daha fazla bütünleşirler  ve gülümsediğinizde veya gülerken yüzünüzün hareketlerini takip ederler. 3 Yine, yetenekli bir enjektör istenen sonucu elde etmek için hangi dolgu maddesinin kullanılacağını bilecektir.

Yumuşak hacim eklemek, yalnızca yaşla birlikte biraz genç hacim kaybettiyseniz değil, aynı zamanda kilo kaybı veya hamilelikten sonra yüzünüzdeki yağları kaybettiyseniz de ilginç bir seçenek olabilir.

Bütünsel Bir Yaklaşım

Bir yanak dolgusu tedavisinden istediğiniz sonucu almak için en önemli şey, tedaviyi yapan enjektöre ne istediğinizi dikkatlice anlatmaktır. Özel durumunuzda hangi dolgu türünün en iyi sonucu vereceğini ve tedaviyi sizin isteklerinize ve yüz anatomisine göre nasıl uyarlayacağını bilecektir.

Günümüzde çoğu sağlık çalışanı, estetik tedavilere bütünsel bir yaklaşıma sahiptir. Holistik kelimesi, yalnızca belirli yüz özelliklerini analiz etmek yerine tüm yüze bakmanız anlamına gelir. Örneğin, yanaklara dolgu uygulamadan önce sağlık uzmanı, tedavinin yüz dengesi ve simetri gibi diğer yönleri nasıl etkileyeceğini dikkate alacaktır.

Tedaviden önceki konsültasyon sırasında, endişelerinizi, endişelerinizi ve arzularınızı olduğu kadar tüm bu hususları tartışabileceksiniz.

Yanak Kaldırma Hacim Veya Kontur: Yanaklarım İçin En İyi Olan Nedir? Fotograf / Resim

Yanak Kaldırma Hacim Veya Kontur: Yanaklarım İçin En İyi Olan Nedir? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yanakları dolgunlaştırmak için ne yapmalı?
Daha dolgun bir yüz için ne yapmalı?
Yanaklarım içine çökük ne yapmalıyım?
Çökmüş yüz nasıl toparlanır?

Çökük yanaklar nasıl dolgunlaşır
Kilo almadan yüz Nasıl dolgunlaşır
Zayıf yüz Nasıl dolgunlaşır
Genç yaşta yanak sarkması
Yanaklarım çok zayıf
Yüz çökmesine bitkisel çözüm
Dolgun yanaklar için ne yapılmalı
Yanak çökmesi neden olur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu