close
Blog Yazıları

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ?

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ?

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ? Hiç şüphe yok ki son yıllarda cilt bakımı uzmanlarının dudaklarında en çok konuşulan kelime kolajen olmuştur. İster yutun ister topikal olarak uygulayın, daha genç bir cilt elde etmenin çözümü olarak kolajen seviyelerini korumanın veya artırmanın önemi inkar edilemez. elde etmenin çözümü olarak kolajen seviyelerini korumanın veya artırmanın önemi inkar edilemez. Peki kolajen tam olarak nedir ve bu doğal yaşlanma karşıtı varlığı oluşturmaya ve korumaya yardımcı olacak en iyi yöntemler nelerdir?

Kolajen Nedir?

Kolajen vücudunuzdaki en yaygın proteindir. Aslında, vücudun toplam protein bileşiminin yaklaşık üçte birini oluşturur. Cildi, kemikleri, kasları, tendonları ve bağları bir arada tutan bağlayıcı ajan olarak kolajeni düşünün. Ne de olsa, “kolajen” terimi, Yunanca “yapıştırıcı” kelimesinden gelir.

Ciltte, kaslarda ve bağ dokusunda bulunan kolajen, cildi esnek ve esnek tutmanın anahtarıdır. Cilt elastikiyetini geri kazanmak ister misiniz? Kolajeni en önemli içeriğiniz olarak kabul edin.

Ne yazık ki, kolajen üretimi yaşla birlikte azalır. 40’lı yaşların ortalarına geldiğinizde, vücudunuzun kolajen seviyeleri şimdiden yaklaşık %30 oranında düşmüştür. Sonuç olarak, tüm yaşlanma belirtileri olan kırışıklıkları, sarkmaları ve ince çizgileri görmeye başlayacaksınız. Kolajen seviyeleri, kötü beslenme ve tütün kullanımı gibi belirli yaşam tarzı faktörlerinden de etkilenir. Kirlilik gibi çevresel faktörler de vücudunuzun kolajen üretme ve koruma yeteneğini engelleyebilir.

İşte iyi haber: Cildin elastikiyetini geri kazanabilir ve kolajen üretimini artırabilirsiniz.

Kolajen Almanın En İyi Yolu Nedir?

Cilt bakımı uzmanları, kolajen kremleri kullanmanızı önerir ve bunlar inanılmaz derecede etkili olabilir! Ancak bu topikal ürünler tek başına yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için yeterli olmayabilir. Çoğu zaman, topikal ürünlerdeki kolajen molekülleri cilde nüfuz edemeyecek kadar büyüktür ve asla dermisin derinliklerindeki kolajen üretim bölgesine tam olarak ulaşmaz. Vücudun kolajen üretmek için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini yenilemek daha çok “içeriden bir iş” olabilir. Başka bir deyişle, kolajen takviyeleri tüketmek, muhtemelen kolajen almanın en iyi yoludur.

Kolajen, proteinli gıdalarda bulunan amino asitlerden yapılır. Çoğumuzun diyetinde bunlardan yeterince var, bu nedenle vücut zaten kendi kolajenini yapmak için ihtiyaç duyduğu yapı taşlarına sahiptir. İhtiyacınız olan şey, amino asitleri kolajene dönüştürme sürecini daha verimli hale getirmek ve oluşturulduktan sonra lifleri korumak için sinerjik besinlerdir. Kolajeni cilde özümseyecek yardımcı faktörlere sahip değilseniz, kolajen içeren ürünleri tüketmenin çok az anlamı vardır.

Cilt Kolajen Desteğinin devreye girdiği yer burasıdır. Kolajen doğal yol ile üretimini artırmak için beslenmede et, yeşil sebzeler, soya ve soya ürünleri, Omega 3 yağ asitleri içeren besinler, yumurta akı, antioksidan içeren gıdalar gibi besinler kolajen üretimini artırabilmektedir. Kemik suyu tüketmek de kolajen miktarını artırmaya yardımcı olabilmektedir.

Cildinizin Bayılacağı Vegan Kolajen Destek Sistemi

Skin Collagen Support, vücudun kolajen oluşturmasına ve korumasına yardımcı olan vegan bir kolajen takviyesidir. Bu yeni formül, C vitamini, çinko, MSM, Fransa’nın Champagne bölgesinden üzüm çekirdeği özü ve (güçlü bir serbest radikal savaşçısı olan Süperoksit Dismutaz bakımından zengin) kavun konsantresi dahil olmak üzere cildinizin can attığı temel bileşenlerle doludur.

Yüzdeki kolajeni nasıl geri yükleyeceğinizi merak ediyorsanız, şu istatistiği göz önünde bulundurun:

Dahili bir deneye çalışmasında, Cilt Kolajen Desteğini yalnızca üç ay kullandıktan sonra, bireylerin %85’inin göz çevresinde elastikiyette bir artış yaşadığını gösterdi.

Mevcut yaşlanma karşıtı topikalinizi bir vegan kolajen takviyesiyle güçlendirerek cilt bakımı rutininizden daha belirgin, daha uzun süreli sonuçlar alın.

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ? Fotograf / Resim

Yüzdeki Kolajen Nasıl Yenilenir ? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yüzdeki kolajen eksikliği nasıl giderilir?
Yüz güzelliği için hangi kolajen kullanılır?
Yüzdeki kolajen neden azalır?
Kolajen yüzü Dolgunlaştırır mı?
Kolajen nedir?
Kolajeni nerede saklamalıyım?
Yüzdeki kolajen Nasıl arttırılır
Evde kolajen yapımı
Evde kolajen serum Yapımı
Vücutta kolajen eksikliği nasıl anlaşılır
Kolajeni azaltan yiyecekler
Kolajen doğal yoldan nasıl alınır
Maydanoz kolajen

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu