close
Blog Yazıları

Canlı ve Aydınlık Bir Yüz İçin 8 Highlighter Hilesi

Canlı ve Aydınlık Bir Yüz İçin 8 Highlighter Hilesi

 

Doğru makyaj ürünleri ile her kadın canlı ve aydınlık bir ten makyajını kolayca elde edebilir. Ancak son dokunuşlar söz konusu olduğunda, bu ‘doğru ürün’ listesinin belki de en önemli üyesi highlighter.

Yeni nesil kapatıcı ürünler pürüzsüz bir ten yaratma konusunda oldukça başarılılar. Bununla birlikte, kusursuz ama mat ten makyajı cansız bir ifadeyi de beraberinde getiriyor. Çözüm, yüzün belli kısımlarında ışık oyunları yaratmaktan geçiyor.

Yazın yüzünüzde güneşten kızaran ilk bölgeleri düşünün. Amaç aynı doğal ve aydınlık ifadeyi yakalamak. İşte, hızlı ve kolay uygulanma şekilleriyle ciltteki doğal ve saklı güzelliği açığa çıkaran, bonus olarak yüz hatlarını belirginleştiren 8 dokunuş…

  1. Tüm Yüz: Eğer sabahları makyaja ayıracak fazla zamanınız yoksa, basit bir hileye başvurun. Anında aydınlık bir cilt görünümü için eşit miktarda highlighter ve fondöteni karıştırıp, bir fırça yardımıyla tüm yüzünüze sürün.
  2. Yanaklar: Işıltılı partiküller içeren krem dokulu bir highlighter veya illuminator’ı elmacık kemiklerinizden gözünüzün dış çizgisine doğru azalacak şekilde fırça yardımıyla sürün. Daha doğal bir görünüm için üzerine az miktarda parlaklık verici şeffaf pudra uygulayın.
  3. Burun: Aydınlatıcı ürünü küçük ve düz uçlu bir fırça ile iki kaşınızın tam ortasından başlayarak, burun kemiğinizden aşağı doğru sürün. Ardından burnunuzun alınla birleşim noktasına da biraz uygulayın.
  4. Dudaklar: Daha dolgun ve belirgin görünen dudaklar için açılı uçlu ince bir fırçayla üst dudağınızın tam ortasından iki yana doğru, küçük bir martı şeklinde krem highlighter uygulayın. Bir kulak çubuğu yardımıyla hafifçe dağıttıktan sonra dudaklarınıza şeffaf parlatıcı sürün.
  5. Kaşlar: Kaş çizginizin altına, aynı hattı takip ederek highlighter sürün. Böylece hem kaşınızın şeklini vurgular, hem de alınma zamanı gelen kılları kamufle edersiniz.
  6. Yorgun Gözler: Gözlerin iç köşelerine açık şampanya rengi aydınlatıcı veya highlighter sürerek daha canlı bir ifade elde etmek mümkün. Küçük birer nokta şeklinde sürüp hafif dokunuşlarla dağıtın.
  7. Küçük Gözler: Daha büyük görünen gözler için göz kapaklarınızın ortasına bir parça aydınlatıcı sürdükten sonra hafifçe iki yana doğru dağıtın.
  8. Yüzünüzde istediğiniz yerlere ürün uyguladıktan sonra; alın, göz altları ve elmacık kemiklerinin alt çizgisi üzerinden şeffaf pudra ile geçerek aydınlattığınız bögeleri iyice vurgulayabilirsiniz.

 

 

Canlı ve Aydınlık Bir Yüz İçin 8 Highlighter Hilesi Fotograf / Resim

Canlı ve Aydınlık Bir Yüz İçin 8 Highlighter Hilesi 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

Yüze ışıltı veren makyaj ürünleri
Genç gösteren makyaj Nasıl Yapılır
Yüze canlilik ve parlaklık veren kremler
Cildin parlak ve canlı görünmesi için maske
Yüzü kalkık Gösteren makyaj
Cilt parlatma evde
Genç gösteren göz makyajı
Cildin pürüzsüz ve parlak olması için doğal yöntemler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu