close
Blog Yazıları

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar ve Ne Zaman Estetik Ameliyat Olunur?

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar ve Ne Zaman Estetik Ameliyat Olunur?

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar ve Ne Zaman Estetik Ameliyat Olunur? 2022 Kış mevsimi, rahatlık ve iyileşme için kozmetik cerrahi yaptırmak için popüler bir zamandır.

Yeni bir yıl (ve yeni kararlar) gelmek üzereyken, kış, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olacak kozmetik değişiklikler de dahil olmak üzere, yeni başlangıçlar hakkında düşünmek için ideal bir zamandır. Ne tür bir estetik ameliyatın sizin için doğru olabileceğini veya ne zaman estetik ameliyat olmanız gerektiğini mi merak ediyorsunuz? İşte en yaygın plastik cerrahi prosedürlerinden bazılarının yanı sıra, kışın kozmetik cerrahi için popüler bir zaman olmasının nedenleri.

Estetik Ameliyat Ne Zaman Yapılır?

Soğuk havaların olduğu ayların estetik operasyon yaptırmak için en popüler zamanlardan biri olduğunu biliyor muydunuz?  Bunun bir nedeni: Evin sıcak konforunda dinlenmeyi kolaylaştırarak iç mekanlarda zaman geçirmeye daha meyilliyiz. İşte kışın estetik ameliyat olmanın beş faydası daha.

 1. Yeni yıla yeni hedefler ve yeni bir başlangıçla başlamak için size motivasyon verir.
 2. Yılın diğer zamanlarına göre tatil sezonunda işten daha fazla izin alabilirsiniz, bu da plastik cerrahinin iyileşme süresine yardımcı olabilir.
 3. Cildi açık bırakan yazlık kıyafetlerin aksine kışlık giysiler, ameliyat sonrası bandajları ve iyileşme sırasındaki geçici şişlikleri gizlemeyi kolaylaştırır.
 4. Kışın plastik cerrahi iyileşmesi sırasında doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak daha kolaydır.
 5. İlkbahar/Yaz aylarında yeni görünümünüzü sergilemeye hazır olacaksınız!

En Yaygın Plastik Cerrahi Prosedürleri

American Society of Plastic Surgeons’a göre, vücut şekillendirme prosedürleri ve yağları ve yaşlanma belirtilerini gidermek için yapılan tedaviler, şu anda kozmetik cerrahi prosedürleri listesinin başında yer alıyor. 2  Ek olarak, önemli bir kilo kaybından sonra vücut bölgelerini kaldırmak ve sıkılaştırmak için kozmetik prosedürlerdeki artışın arkasında kilo verme ameliyatı geçiren kişi sayısındaki artış olabilir. Aşağıda, görünümünüzü güzelleştirebilecek ve özgüveninizi artırabilecek bazı popüler kozmetik cerrahi seçenekleri bulunmaktadır.

Yaşlanmayı geciktiren cerrahi

Güneş hasarı, yaş ve kalıtım, cildin incelmesine, ince çizgilere ve hatta gevşek bir “hindi boynuna” katkıda bulunabilir. Bu kozmetik ameliyatlar, gözle görülür yaşlanma belirtileriyle mücadele ederken cildinizin görünümünü iyileştirebilir:

 • yüz gerdirme
 • Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı ameliyatları
 • Kaş kaldırma
 • Boyun germe

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma ameliyatları

Çoğu zaman, diyet ve egzersiz, büyük bir kilo kaybından sonra bile inatçı yağları gidermek için yeterli değildir. Bunun gibi cerrahi vücut şekillendirme ve yağ aldırma ameliyatları daha orantılı bir görünüme yol açabilir:

 • Liposuction
 • Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe
 • Üst kol ve uyluk germe
 • Meme büyütme
 • Lazer yenileme
 • Vücut şekillendirici

Estetik ameliyat olmayı seçmek büyük bir karardır. Neyse ki, en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var. Belirli bir plastik cerrahiyi düşünüyorsanız, sorularınızı cevaplayabilecek kurul onaylı bir plastik cerrahla hedeflerinizi ve seçeneklerinizi tartıştığınızdan emin olun.

 

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar ve Ne Zaman Estetik Ameliyat Olunur? Fotograf / Resim

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar ve Ne Zaman Estetik Ameliyat Olunur? 2022 Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu