close
Blog Yazıları

Gevşek Cilt ve Kırışıklıkları Azaltmak İçin Lazerler

Gevşek Cilt ve Kırışıklıkları Azaltmak İçin Lazerler

Gevşek Cilt ve Kırışıklıkları Azaltmak İçin Lazerler 2022 Yaşlanmak ve daha akıllı olmak harikadır, ancak sarkan cilt ve kırışıklıklar değildir. Neyse ki, sarkmış ciltten kurtulmaya yardımcı olan etkili bir cilt sıkılaştırma tedavisi var. Lazer cilt sıkılaştırma kırışıklıklarınızı düzleştirmek ve yaşlanan cildinizi dolgunlaştırmak için imdadınıza yetişti.

Lazerle Cilt Sıkılaştırma Tedavisi Nedir?

Lazerle cilt sıkılaştırma, cildi sıkılaştırmak için kızılötesi lazer (bir ışık kaynağı) kullanan cerrahi olmayan ve invaziv olmayan bir işlemdir. İşlem kısa ve basittir, burada ışık cilt tarafından emilir ve burada cilt yüzeyinin altındaki kolajeni ısıtmaya başlar ve cildin büzülmesini ve sıkışmasını tetikler. İşlem yüz/vücut için yapılmışsa herhangi bir aksama olmaz ve sonuçlar anında görülür, tedaviden sonra.

Lazer cilt sıkılaştırma, kırışıklıkların , sarkan cildin ve ince çizgilerin azaltılması için FDA onaylıdır . Yüz, boyun, kollar, iç uyluklar, karın, bacaklar ve kalçalara yapılabilir. Cildi sıkılaştırmak için bir lazer kullanmak, yüzeydeki kırışıklıkları azaltacak, dolgunluğu ve gençliği cilde geri getirecektir. Anında sonuç arayan hastalar için güvenli ve faydalı bir prosedürdür.

Cilt Sıkılaştırma Tedavisinde Kullanılan Lazer Çeşitleri

Piyasada birçok lazer türü bulunmaktadır. Her biri farklı bir amaca hizmet ediyor. Cilt sıkılaştırma tedavisi için en iyilerini listeledik –

 • Karbon Dioksit Lazer –Bu lazer cildin sıkılaşmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olur . CO 2 lazer cildin epidermisine derinlemesine nüfuz eder ve cildin dış tabakasını çıkarır. Bu etkisi nedeniyle önemli bir cilt sıkılaştırma etkisi yaratır ve cildi sıkılaştırır.
  Faydaları:
  Cildin gençleşmesine ve görünümüne yardımcı olur.
  2. Cildi sıkılaştırır.
  3. Kırışıklıklara ve cilt sarkmalarına yardımcı olur.
 • Erbium Yttrium-Alüminyum-Garnet veya Erbium YAG Lazer-Cilt sıkılaştırma için kullanılan oldukça etkili bir lazerdir. Fraksiyone bir lazer türüdür ve diğer birçok cilt probleminde kullanılır. Lazer, cildin yüzeyine daha derin ve daha doğru bir şekilde nüfuz etmeye yardımcı olan birden fazla küçük ışına bölünen tek bir ışık ışını yayar. Cildin yüzeyini kökten değiştirerek daha sıkı ve pürüzsüz hale getirir.
  Faydaları: 
  Depresif cilt ve akne izlerine yardımcı olur.
  2. Aşırı cilt gevşekliğini iyileştirir.
  3. Renkli ciltler için güvenlidir.
  4. Minimum aksama süresi
 • Darbeli Boya Lazeri –VBeam olarak da adlandırılır ve cildin üst tabakasında ciltteki kızarıklığa çekilen uzun enerji darbeleri yayar. Bu cihaz, kızarık görünümü azaltmak için kanı pıhtılaştırır ve damarları dağlar. Hastalıklı ve ölü deri hücrelerini yok ederek daha sağlıklı ve taze bir görünüm kazandırır.
  Faydaları: 
  Cildi sıkılaştırır ve sağlıklı kan üretimine yardımcı olur.
  2. Cildi iyileştirir.
  3. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.
  4. Minimum/kesintisiz süre
 • Nd:YAG Lazer –Bu lazer, daha derin kırışıklıkları ve belirgin çizgileri etkili bir şekilde tedavi etmek için yüksek güç ve kısa darbe süreli dalga boyu üretir. Bu, esas olarak, bu tür cilt koşullarında daha iyi çalıştığı için daha ince ve daha kuru cilde sahip olan yaşlı hastalar için kullanılır.
  Faydaları: 
  Olgun ciltler için daha iyi çalışır.
  2. Minimum kesinti süresi vardır/kesintisi yoktur.
  3. Diğer lazer cihazlarına göre daha hızlı ve verimli çalışır.
 • Alexandrite Lazer –Kırışıklıkları azaltan ve cildi sıkılaştıran non-invaziv bir lazerdir. Uzun atımlı Alexandrite Lazer, kolajen üretimini uyarmak için derin ısıtma ürettiği epidermise (cildin dış tabakasına) maruz bırakılır, böylece cildi gençleştirir ve dolgunlaştırır.
  Faydaları: 
  Çillere, eski akne izlerine ve yaşlılık lekelerine yardımcı olur.
  2. Cildi dolgunlaştırır ve sarkmayı azaltır.
  3. Minimum/Hiç kesinti yok.

Lazerle Cilt Gerdirmenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikle lazerle cilt aydınlatma tedavisi, ciltte başka herhangi bir doğal süreç başlayana kadar sürer. Cildin yaşlanması veya sarkması süreci doğal olduğu için bu kalıcı bir tedavi değildir ve herhangi bir biyolojik süreç o aşamada geciktirilebilir veya önlenebilir ancak tedavi edilemez.

Elbette herhangi bir kozmetik tedavi ile ilgili en önemli soru etki süresidir. Çoğu hasta, tedaviden hemen sonra ciltlerinde gerginlik ve sıkılık açısından değişiklikler fark etmiştir. Bununla birlikte, prosedür kollajenin doğal büyümesini teşvik etmeyi hedeflediğinden, optimal sonuçlarını görmek 90-180 gün (3-6 ay) kadar sürebilir.

Hasta, tüm seanslar tamamlandıktan sonra cildinin görünümünde ciddi bir farklılık gözlemleyecektir. En az altı seans (ayda bir tedavi) alınması önerilir. İlk tedavi serisi tamamlandıktan sonra, yüzünüzün kırışmaya ve sarkmaya meyilli bölgelerini hedeflemek için yıllık bakımı bile seçebilirsiniz.

İdeal Aday Kimdir? 

Bu işlem için en ideal adaylar 30-60 yaş arası kadın ve erkektir. Bu tedavinin başarılı olabilmesi için hastanın sağlığının iyi olması gerekir. Aşırı cilt gevşekliğinden muzdarip insanlar, fazla cildi çıkarmak için lazerle cilt sıkılaştırmanın yanı sıra yüz germe gibi başka bir kozmetik cerrahiye ihtiyaç duyabilirler.

Tüm cilt renklerinden, ırklardan ve cilt tiplerinden insanlar için etkilidir. Oldukça verimli olan hastalar, herhangi bir aksama süresi olmadığı için çok az rahatsızlık hissedecek veya hiç rahatsızlık duymayacak ve tedaviden sonra günlerini geçireceklerdir.

Yaşlanma sürecini tersine çevirmek için çok fazla seçenek var ve en iyi prosedürlerden biri kesinlikle Lazer Cilt Sıkılaştırma. Hızlı ve etkili sonuçları nedeniyle hem hastalar hem de dermatologlar arasında çok popüler hale gelmiştir. Kendiniz deneyin ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Gevşek Cilt ve Kırışıklıkları Azaltmak İçin Lazerler Fotograf / Resim

Gevşek Cilt ve Kırışıklıkları Azaltmak İçin Lazerler Video

Diğer Blog yazılarımız için Tıklayınız

Kozmetik Markaları için Tıklayınız

İl ve İlçeleri Göre Kozmetik Mağazaları için Tıklayınız

İlgili Aramalar:

derin kırışıklıklara kesin çözüm
ameliyatsız kırışıklık tedavisi
kalıcı kırışıklık tedavisi
yakarak kırışıklık giderme
derin kırışıklık tedavisi
lazerle kırışıklık tedavisi
kırışıklık tedavisi fiyatları
erkeklerde kırışıklık tedavisi
lazerle kırışıklık tedavisi yaptıranlar
göz çevresi kırışıklıkları lazer tedavisi fiyatları
lazerle kaz ayağı tedavisi
lazerle boyun kırışıklığı tedavisi
lazerle kırışıklık tedavisi fiyatları
kafa derisi kırışıklığı tedavisi
lazer kırışıklık giderme fiyatları
lazerle kırışık giderme
kaz ayağı tedavisi fiyatları
kırışıklık giderici lazer fiyatları
kök hücre kırışıklık tedavisi fiyatları
derin kırışıklar için bitkisel çözüm
dudak üstü derin çizgilerde kesin çözüm
lazerle göz çevresi kırışıklıkları
lazer ile kırışıklık tedavisi
lazerle göz altı kırışıklık tedavisi
göz altı kırışıklıkları için lazer tedavisi
fraksiyonel lazer kırışıklık tedavisi
göz çevresi kırışıklıkları lazer tedavisi
lazerle kirisiklik tedavisi
derin kırışıklıklara bitkisel çözüm
gevşek cilt ve kırışıklıkları azaltmak için lazerler
gevşek cilt ve kırışıklıkları lazerler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu